Bulharsko je pro seniory velmi dobrou volbou. Moře je na mnoha místech klidné, vstup do vody pozvolný, v zemi je bezpečno a také levno. Výhodou může být i fakt, že se lze velmi často domluvit rusky.

Vhodné zájezdy do Bulharska pro seniory můžete rezervovat zde >> 

 

 

<

 

 

Na severním pobřeží nejsou přílišné davy turistů. Nabízí se tak poměrně prázdné pláže i samotná atmosféra Bulharska. Vyhlášeným letoviskem v této oblasti je Albena. Pláž v této oblasti se může pyšnit Modrou vlajkou. Poklidnou dovolenou bez přílišného cestovního ruchu najdete ale i na jihu země.

Názvy letovisek jako jsou například Achtopol, Kiten nebo Lozenec Vám zřejmě nebudou nic moc říkat. Na jihu není tolik rušno a zábavy jako ve známějších Zlatých píscích nebo Slunečném pobřeží. I z důvodu absence ruchu a služeb je zde božský klid, který je seniory často vyhledáván.

 

Přehled letovisek

 

Primorsko

Primorsko je Čechy jedním z nejoblíbenějších středisek Bulharska. Městečko leží zhruba 50km od města Burgas. Češi zde zaujímají výsadní postavení a spousta cedulí, nápisů, jídelních lístků, atd. je psána v češtině. Funguje zde dokonce české informační centrum.

 

Kiten

Kiten je co by kamenem dohodil od Primorska. Nachází se na krásném poloostrově. Na plážích je jemně bílý písek a spousta stánků s občerstvením podél pobřeží. Doporučuji navštívit zátoku Atliman. V městečku je pak široká nabídka tradičních restaurací, kaváren, nebo třeba jachtařský klub.

 

 

 

Lozenec

10 km od Primorska na jih, na úpatí pohoří Strandža, se nachází Lozenec. V tomto letovisku se ocitnete v ráji vinic a fíků. Noční život zde není příliš rozšířený, totéž platí o ostatní hlučných aktivitách. Lozenec je synonymem klidu. Pláže jsou různě v malých zátokách s jemným pískem.

 

Achtopol

Achtopol je menší středisko na skalnatém poloostrově. Nachází se asi 85km od Burgasu. Zátoky jsou obklopeny vysokými útesy. Nejdelší pláž má celé 2km a najdete u ní i veškeré služby. Vstup do moře je pozvolný. Právě okolní útesy však nabízí velké množství malých plážiček, na kterých můžete být sami. Achtopol je nejstarší bulharskou vesničkou na pobřeží Černého moře.

 

Sinemorec

Podobně jako u Achtopol zde najdete dostatek klidu a soukromí na malých plážičkách. K mání je i větších pláž se službami a lehátky. Sinemorec si dodnes zachovává kouzlo typické rybářské vesnice. V několika útulných restauracích, nebo cukrárně, se zajisté dobře najíte.

 

 

Dovolená v Bulharsku pro seniory
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *