Dovedete si představit romantičtější dovolenou než v Paříži? A co ji ještě zkombinovat s návštěvou krásné Mallorky :)? Dnešní skvělý tip na akční letenky vám zprostředkuje v rámci jedné dovolené obojí. Odlet je v říjnu, ale osobně si myslím, že Mallorka ke konci a začátku sezóny je k návštěvě vhodnější, pláže již nejsou přeplněné a teploty jsou pořád velice příjemné. Stejně tak procházky Paříží jsou lepší za příjemných teplot.

 

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

Naše dovolená započne 9.10. v Bratislavě, kdy si zakoupíte letenky Bratislava – Palma za 810 Kč na Ryanair.com (nutno ručně vyplnit)

1

Na Mallorce se zdržíme 4 dny. Je na Vás jak chcete dovolenou strávit, osobně bych vám ale doporučoval půjčit si hned na letišti automobil a projet si jih, východ a severovýchod. Mallorka je malá a 4 dny vám na to budou bohatě stačit. Hornatý sever vynechte, není o moc stát a pro řidiče to představuje celodenní točení volantem a zvýšenou pozornost, což není moc odpočinkové :).

Pokud z nějakého důvodu chcete raději zůstat v Palmě, všechny hotely naleznete srovnané dle ceny zde >>

I když jsme na Levnocestování zaměřeni na low cost cestování, nedoporučoval bych brát nejlevnější hotel. Je poměrně vzdálený všemu a i když je MHD v Palmě dle mého na dobré úrovni, nemá smysl se každý den kodrcat někam na bokem, když lépe umístěný hotel je jen o několik stovek dražší.

Rozumně vypadá tento hotel za 2150Kč/os. Pokud na to máte rozpočet a chete mít opravdu hezké ubytování, zvolte tento 5* hotel zde >> Cena není o moc dražší a nachází se v té nejživější (a čístě subjektivně i nejhezčí části Palmy). S nákupem bych případně neotálel a vzal bych ho hned s možností zrušení zdarma, pokud později objevíte lepší nabídku.

1

Odlet z Mallorky do Paříže bude 13. října. Letenku zakupte opět na Ryanair.com a to na trase Palma Mall – Paris za 780Kč.

1

V Paříži budete v termínu 13. – 15. října. Všechny hotely srovnané dle ceny naleznete zde >>

Pokud vám jde pouze o místo pro přespání, bral bych tento hotel. Je jednoduchý, ale dobře umístěný a čistý. A vyjde vás na 1200Kč /os/ 3 dny.

Transfer z letiště

V Paříži se nacházejí tři významná letiště – Charles De Gaulle, Orly Sud a Beauvais.

Nevytěžovanější a také nejznámější je letiště Charles De Gaulle, na které aktuálně létá Czech Airlines, Air France, Easy Jet a Smartwings. Na letišti nalezneme tři terminály, které jsou navzájem propojeny vláčkem zvaným CDG Val. Vláček je zadarmo a jezdí v intervalech mezi 3 a 6 minutami, jízda mezi terminály trvá přibližně 8 minut. Pro dopravu z letiště na hotel bude v drtivé většině případů zapotřebí dostat se na terminál č. 3. Nejlevněji se z letiště dostanete autobusovými linkami 350 a 351, které Vás zhruba během hodiny dostanou na zastávku metra Gare de l´Est. Za jízdu se platí třemi lístky Ticket T+, které se v trafice prodávají po 10 kusech za 13,30 €, jízda Vás tedy přijde na 3,99 €.

Druhé velice známé letiště je Orly Sud, na které létá Transavia. Doprava je snadná a rychlá podobně jako u předchozího případu, nejlevněji se z letiště dostanete tramvajovou linkou č. 7 nebo autobusem č. 183, jež jezdí na stanici metra Villejuif. Na cestu si vystačíte s jedním lístkem Ticket T+.

Na letiště Beauvais se přímým letem z Prahy nejspíše nedostanete, ale pokud letíte s jiným místem odletu nebo přestupem, je možné, že se ocitnete právě tam. Jedná se o letiště vzdálené 80 km od Paříže využívané především nízkonákladovými přepravci jako je WizzAir nebo Ryanair. Nejjednodušší variantou je cesta autobusem, který za 15 € jezdí z letiště až na Porte Maillot, odkud lze pokračovat metrem. Jízda trvá 75-90 minut. Alternativou za poměrně drahý autobus může být Uber taxi, které se vyplatí, pokud cestujete alespoň ve třech (nicméně se o tom nezapomente přesvědčit, aplikace vám to přesně ukáže a ceny se mohou stoupat či klesat). Poslední variantou je Blablacar, což je v podstatě spolujízda – z mých zkušeností nepříliš spolehlivá :).

Hotely v Paříži jsou poměrně levné, ceny v sezoně za pokoj pro dva začínají již kolem 1200 Kč za noc a do 2 000 Kč pořídíte velice slušný pokoj. Nejlevnější jsou hotely v okrajových obvodech, naopak centrum bývá nejdražší. Praktické bývá vybrat si hotel v blízkosti metra a většinou se nevyplácí připlácet si drahé snídaně, na každém rohu je Boulangerie s pověstným francouzským pečivem a kávou. Hotely je nejlepší zarezervovat předem přes internet, pro srovnání cen doporučujeme prozkoumat web Booking. Využít můžete i pobyt u místních přes Airbnb, na který můžete od nás získat 600Kč slevu.

Jak se pohybovat po Paříži?

Nejlevnější a nejrychlejší variantou cestování po Paříži je tamní metro. Zastávka metra je na každém rohu, a můžete se tak díky němu během chvíle dostat kamkoliv. I přes fakt, že metro má téměř čtyři sta stanic, je orientace v něm snadná díky mapám na každé stanici. Detailní plány metra i autobusů včetně aktuálních informací o cenách jízdného naleznete na oficiálních stránkách RATP.

Paříž je dělena na 5 zón, přičemž zóny 1-3 jsou centrum a zóny 4 a 5 jsou letiště a městská předměstí, většinou tedy bude stačit jízdenka do zón 1-3. Nejvíce se vyplatí koupit balíček 10 jízdenek za 13,30 €, samostatně pak jízdenka stojí 1,70 €. Před vstupem a výstupem do metra jsou turnikety, které jízdenku označí a její platnost trvá až do opuštění metra. Pokud plánujete metro používat častěji, může se vyplatit karta Paris Visit, která na tři dny stojí něco málo přes 20 € a poskytuje neomezené možnosti cestování metrem, autobusy, příměstskými vlaky i lanovkou u Montmartru. Zároveň karta nabízí řadu slev pro vstup do městských památek.

Alternativou za metro může být půjčení kol.

Pro akční turisty jsou v Paříži na každém rohu elektronické stojany s koly, které můžete vrátit v jiné části města. Pokud kolo odevzdáte do 30 minut, je půjčení zdarma, zapotřebí je jen uhradit vratnou zálohu pomocí platební karty. Dále se dá koupit kupón buď na týden nebo na den. Problém je, když se koupí přes terminál na ulici, tak strhne z účtu zálohu 150€, což v případě koupě několika denních jízdenek uz je velká suma. Dá se to obejít tím, že se koupí kupón přes eshop a daných 150€ se strhne až pokud by se kolo nevrátilo do 24h.


Aplikace Velib se sice offline, ale pokud se mapy prohlédnou online, zůstanou uchovane v paměti a dá se tak nejrychleji najít stanoviště. Pokud je stanoviště plné, stačí se přihlásit a dostanete 15min navíc. Některé stanoviště jsou znacene jako V+ (jsou na kopci), pokud se dojede z normální do této stanice, dostanete 15 min bonus. Pokud dochází 30 min zadarmo, stačí zaparkovat do stojanu, počkat 2min a půjčit si stejná kola znovu.


Pozor na vrácení kol, kolo stačí pouze zasunout do stojanu, nicméně musí se rozsvítit zelené světlo a po pár sekundách zazní dvojpípnutí. Před jízdou kolo zkontrolujte a nastavte sedlo, nebudete potom ztrácet čas seřizováním a výměnou kola. Pdf, jpg mapy http://www.eutouring.com/paris_velib_station_maps.html.

Kola jsou super, je zde spousta stezek a uvidíte mnohem více míst.

Jak lze ušetřit na pobytu?

Pokud to možnosti dovolují, pokuste se navštívit Paříž během první neděle v měsíci, kdy jsou vstupy do většiny muzeí včetně Louvru zdarma.

Na své si přijdou i studenti do 26 let, kteří se taktéž mohou těšit ze vstupů do muzeí zdarma nebo za symbolickou částku. Pro starší návštěvníky se může vyplatit Museum Pass, díky kterému získáte přístup až do 60 památek již za 42 € a přednostní vstup.

Zajímavou volbou jak poznat Paříž je prohlídka s rodilým Pařížanem. V tomto odkazu si můžete domluvit schůzku s dobrovolníkem, který Vás zdarma provede po městě a ukáže Vám to, co sám považuje za nejzajímavější.

Pokud se chcete vyhnout drahé a zdlouhavé prohlídce Eiffelovky, navštivte obchodní dům Printemps, z jehož střechy budete mít zdarma výhled na celou Paříž bez nedočkavých turistů.

Dopřejte si piknik po Eiffelovkou či pod bazilikou Sacré-Coeur. Stravování v restauracích je nepřiměřeně drahé a nákup v supermarketech vám hodně ušetří. Obě místa jsou úžasná s nezapomenutelnou atmosférou. Pokud už si jídlo chcete kupovat, doporučuji všudypřítomné palačinky :).

Památky, které nesmíte vynechat

Eiffelova věž

Dominanta a symbol Paříže byl postaven v roce 1889 pro světovou výstavu EXPO. Dnes se jedná o třípatrovou rozhlednu, ze které je vidět až 70 km daleko. Impozantní je věž hlavně po soumraku, kdy je nádherně nasvícena. Vstup do nejvyššího patra vyjde zhruba na 14 €.

Musée d´Orsay

Původně vlakové nádraží dnes slouží jako muzeum nejcennějších impresionistických a postimpresionistických děl od mistrů jako Van Gogh, Monet, Manet či Degas. Ideální je skloubit prohlídku muzea s nedalekou Eiffelovou věží, vstupné pro osoby nad 26 let činí 9 €.

Champs Elysées

Nejslavnější pařížská ulice plná obchodů a barů se táhne od slavného Vítězného oblouku až po Place de la Concorde se slavným egyptským obeliskem.

Louvre

Jedno z nejznámějších a největších muzeí světa nabízí historické památky jako Chammurapiho zákoník, tak i sbírku renesančního umění v čele se slavnou Mona Lisou. Muzeum se nachází nedaleko Place de la Concorde, a lze tak obě pamětihodnosti skloubit v jeden výlet, je však třeba počítat s tím, že prohlídka muzea zabere minimálně půl dne. Ceny pro osoby starší 26 let startují na 10 €.

Notre Dame

Jednu z nejznámějších katedrál na světě naleznete na ostrůvku Cité uprostřed Seiny. Vstupné do katedrály je dobrovolné.

Pantheon

Velkolepý kostel vybudovaný na konci 18. století láká nejen na svou unikátní architekturu, ale také na hroby osobností jako Voltaire, Alexandr Dumas či J. J. Rousseau.

Montmartre

Pověstná čtvrť pojmenovaná podle kopce s dominantní bazilikou Sacré-Coeur láká na pověstné kavárny a noční kluby, z nichž nejznámější je jednoznačně Moulin Rouge. Nezapomente navštívit i přilehlé schody, nabízející nádherný výhled

Versailles

Jezdí sem bus 171 za jeden ticket z M5 Pont de Severes.

Jako poslední budeme potřebovat letenky z Paříže do Bratislavy. Ty nakoupíme na 15.10. opět na Ryanair.com za 610Kč.

1

Celkově nás tak dovolená (za letenky a hotely) vyjde na:

Letenky Bratislava – Mallorka 810Kč

Hotel na Mallorce 2150Kč

Letenky Mallorka – Paříž 780Kč

Hotel v Paříži 1200Kč

Letenky Paříž – Bratislava 610Kč

————————————–

Celkem 5550Kč

Osobně bych letěl hned, mít na to čas :D. Mallorka i Paříž jsou nádherné. V ceně letenek je příruční zavazadlo + kabelka, nebo taška na notebook. Víc by ale ani nemělo smysl brát.

Doporučuji! Týden na Mallorce a v Paříži za 5550Kč (všechny letenky a hotely)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!