Pokud máte v nejbližších týdnech vyrazit na dovolenou do Řecka, před pár dny jste dost možná zažili nepříjemný šok. Od 17. srpna totiž měla začít platit povinnost po příletu na řecké území předložit negativní test na Covid-19. Test měl být jednou z bezpodmíněčně nutných podmínek pro vstup. Jinými slovy vám bez předložení potvrzení mohl být odepřen vstup do země. Následně se objevily informace, že by test nemusel být povinný od září. Chvíli poté zase spekulace, že by k zavedení této nepříjemnosti nemuselo dojít vůbec. V tomto článku si proto shrneme, co aktuálně musíte splnit pro bezproblémový vstup do Řecka. To nejdůležitější –⁠ test mít NEMUSÍTE!

 

 

Jaké jsou podmínky pro vstup do Řecka

Rozhodnutí z 11. srpna o povinnosti po příletu do Řecka předkládat potvrzení o negativním výsledku PCR testu na Covid-19 bylo zrušeno. Není tedy nutné pár dní před dovolenou řešit testování. Šetříte tak svůj čas, protože nemusíte čekat na odběry a následné výsledky, a samozřejmě také peníze.

 

Zůstává tak pouze jedna povinnost. V porovnání s testováním se jedná o znatelně příjemnější požadavek, který zabere jen zlomek času. Pokud tedy plánujete dovolenou v Řecku, nejpozději 24 hodin před odletem musíte vyplnit a odeslat tento online formulář o podrobnostech vašeho pobytu. Do e-mailu vám následně dorazí QR kód, kterým se prokážete při nástupu do letadla a poté po příletu do cílové destinace. Podrobnosti k formuláři a jeho vyplnění naleznete v článku O formulářích při cestování.

 

Stále platí, že po příletu můžete být vybráni k náhodnému otestování na Covid-19. Testování je rychlé a dobře organizované, není se čeho bát. Po testu klasicky přejedete na své ubytování, do pár hodin se běžně dozvíte svůj výsledek. Pokud by se náhodou stalo, že budete pozitivní, na 14 dní budete umístěni do izolace v karanténním hotelu společně s nejbližšími spolucestujícími.

 

Pozor, pokud do Řecka přijedete autem přes hraniční přechod Promachonas na hranici s Bulharskem, potvrzení o negativním výsledku testu na koronavirus předložit musíte. Této povinnosti jsou zbavené pouze děti narozené po roce 2011 (včetně). Vzor potvrzení najdete zde.

 

Jestli tedy dovolenou teprve plánujete a odrazovala vás hrozba povinného testu, teď už výletu za řeckým mořem a sluníčkem nic nestojí v cestě. Všechny zájezdy od cestovních kanceláří naleznete zde. Pokud raději cestujete na vlastní pěst, registrujte se přes tento odkaz na Airbnb a následně využijte slevu na své první ubytování. A samozřejmě dál sledujte naše tipy na akční zájezdy a letenky 🙂

Do Řecka opět bez povinného testu na Covid-19!
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!