Dobrej ?,

Tak dneska bych konečně popovídala o dost podstatný části výletu do Paříže, kterou je Disneyland!

Když jsme si na jaře kupovaly s holkama lístky, netušily jsme, že těch pár měsíců uteče jako voda. Ani jsme nemrkly a už jsme se den po příjezdu do Paříže pakovaly do Disneylandu.

Disneyland je takový menší město ve městě. Je to areál, kde je Disneyland Park, Walt Disney Studios a pak asi 6 hotelů, plus Imax, taky Crockett Ranch, to kdyby vám náhodou byl jeden pokoj na hotelu málo a chtěli jste sami pro sebe domeček na samotě u lesa.? Zábavní parky má dva. První, ten hlavní, je nádherná vesnička se spoustou hradů, domečků, ulic, krámků, horských drah pro děti i pro.. větší děti, jako jsme my. ? Všechno je tam naprosto dokonalý, promyšlený, všechny detaily jsou dotaženy. Podle mě, je obdivuhodný to, co je za tím. Ta cesta, která vedla k tomu, aby tohle všechno bylo postaveno, protože ty lidi co to vytvářeli, museli táák moc milovat svojí práci, když aranžovali ty pavučiny, nebo malovali korozi na vodovodní trubky a podobný „prkotiny“, který ve finále udělaly Disneyland Disneylandem.

 

 

 

 

Park je rozdělen do několika tématických částí. Třeba Mickey. U Mickeyho jsme se teda nechaly vystřelit na měsíc.. Výstřel solidní. ? U Indiana Jonese jsme si dost slušně omlátily hlavy o sedačky. A to jsem si vesele vytáhla foťák, že jako cestou něco blejsku, ale na Andrejky varování jsem asi sekundu před startem dala do batohu všechno, co by mi mohlo odfičet v otáčkách 360°. ? V Pocahontas Village jsme předběhly hodinovou frontu nám lítaly sliny z pusy tou rychlostí.? Krom těch velikých horských drah, se nám ale líbily i ty malý! Třeba „It’s small world“, kde jsme pluly po řece a kolem nás se míjely různé světy, znázorněné co nejtypičtějšími znaky, to bylo překrásnýý. Nebo třeba Černá perla Jacka Sparrowa na Pirates‘ Beach. Tam vedla i stezka do skály tvaru lebky, kde nechyběly krápníky, nebo most, který vedl do stromového domečku až k vodopádům. Nejdřív jsme ale musely vyšlapat těch milion schodů. V botech z Primarku. ????

 

 

 

 

Úplně bych se zapomněla zmínit o představení disneyovských postaviček! U hradu Šípkový Růženky měli vystoupení Mickey a jeho kamarádi, taky Popelka a.. spoustu dalších. ? Bylo to krásný! Ale v takovým vedru tancovat 20 minut v kostýmech.. všechny klobouky dolů. ??

 

 

 

 

Po mrknutí na hodinky, když jsme zjistily, že jsou tři hodiny, jsme to otočily do Walt Disney Studios, což je ten druhý park o něco menší, kde jsme se třeba v jednom ze studií dozvěděly, jak se vytváří efekty v Armageddonovi. →Tak tohle byla fakt nudná půlhodina, ale naštěstí ostatních 9,5 hodin bylo super.? Během tří hodinek jsme si teda prošly tenhle park. Odtud mám já asi největší zážitek.. Vlezly jsme do „Tower Of Terror“. To bylo tak vymakaný, že jsem nechápala, jak to jako..celý udělali.? Všechny nás posadili do výtahu, který nejdřív spadl o patro níž, kde nám skrze interaktivní projekce promítali příběh o tom, jak umřeme. Pak jsme padali a padali a řvali a řvali. Pak jsme se zasekli, vyjeli nahoru a zase padali a padali.? Po prvním padání jsem chtěla pryč.. ale bohužel, jediný co mi zbývalo, bylo řvaní..? A celý tý akci předcházelo takový menší divadýlko. Bylo to fakt parádní. ?

 

 

 

 

Po třech hodinách jsme se vrátily zpátky do Disneyland Parku, kde jsme dochodily (možná „plazit se“ je výstižnější) co nám zbývalo a po osmé hodině jsme se dost uchozený táhly na metro a zpátky domů. 

Co se týče peněz, něco jsme tam utratily za jídlo. Jasně, že je to tam dražší, ale jelikož moc na výběr z jídel nebyl, tak to ve finále vyšlo celkem levně.? Vlastně jsme den strávily na bagetách a jablkách :-D. Obchůdky se suvenýry jsou na každém rohu, záchody a pípy na vodu asi každých 10 metrů. Teda.. ty pípy měly být možná trochu dál od sebe, protože se takhle Andrejka málem utopila, když vypila během toho dne 7 litrů vody. ?? Čisto všude, toaleťák taky! 

 

 

 

 

My jsme teda měly lístky na jeden den do obou parků – Ticket mini – £49.  Mrknout na lístky můžete tady: http://www.disneyholidays.co.uk/disneyland-paris/ Jsou tam jednodenní, vícedenní, jeden park, nebo oba.. prostě podle toho, jak se vám to hodí.

Přijely jsme tam nějak po desáté ráno, odcházely po osmé, za 10 hodinek jsme to stihly prochodit všechno, ale je to záhul.? Pro ty, kteří by rádi navštívili Disneyland s dětmi, tak stihnete spíš jen ten jeden hlavní park.. teda spíš určitě.. Navíc, podle mého názoru, je Disneyland jen pro trpělivé rodiče. 😀
Fronty samozřejmě na atrakce jsou, ale když si to pošéfujete jako my, tak se toho moc nenačekáte.?? Nikde jsme nestály déle jak.. cca 20 minut..? Asi tak..

 

 

 

Myslím, že bylo něco kolem 8 večer, když jsme odcházely z Disneylandu. Zážitek to byl super, určitě to doporučuju každýmu, kdo ujíždí na Disney pohádkách, jako já. ?

Hledala jsem Barbie domeček, který tam byl před dvaceti lety, když tam byla moje ségra. Ale marně. ?? 

 

 

 

 

No.. Když jsme šly z metra, tak já už jsem teda vláčela nohy za sebou, ale vyškrábaly jsme se (výtahem) do pátýho patra a šly se do peřin těšit na páteční výletování. 

Tak to by bylo naše dobrodrůžo v Paříži.

Mějte se hezky, 

Martina

 

https://martinakul.blogspot.co.uk/

Disneyland – pařížské dobrodružství
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!