Aktualizace duben // Na základě vyhlášení nouzového stavu kvůli COVID-19 není od 16. března možné vycestovat z České republiky. Stejně tak platí zákaz vstupu na naše území pro všechny cizince (s výjimkou těch s trvalým či přechodným pobytem). Měli jste v plánu v blízké době cestovat na palubě aerolinky Ryanair? Ať už vám Ryanair let zrušil, či nikoliv, řekneme si, jaké máte možnosti. 

 

1. situace: Ryanair (či Laudamotion) mi zrušil let

Pokud vám přišel e-mail o zrušení letu, máte dvě možnosti. Můžete požadovat vrácení celé zaplacené částky (případně voucheru) anebo změnit datum letu.

 

Tip: Co dělat, pokud jste cestu tam i zpět zakoupili na jedné letence, ale zrušili vám pouze jednu cestu? Pak máte právo na stornování celé rezervace (tedy cestu tam i zpět), bude vám vrácena celá částka.

 

Pro vrácení zaplacené částky či změnu termínu se stačí přihlásit do svého účtu na stránkách Ryanair či Laudamotion. Po kliknutí na „My Bookings“ / „Manage trips“ uvidíte, jaký let vám byl zrušený. Následně si vyberete mezi získáním peněz zpět či posunutím termínu.

Zrušený let Laudamotion a výběr možností, co dál

 

Tip: Pokud zvolíte vrácení peněz, počítejte s tím, že vám na účtu přistanou za delší dobu. Než se budete obracet na podporu Ryanair, doporučujeme počkat. I pak to chce v komunikaci s podporou trpělivost, mají toho teď hodně a projít každý případ chvíli trvá.

 

2. situace: Ryanair mi let nezrušil, ale já nemohu odletět

Za pár dní máte odlétat z Vídně, Ryanair daný let nezrušil, vy ale nemůžete opustit ČR. Letenky vám nemusí propadnout! Ryanair dočasně umožňuje bezplatnou změnu termínu letu. Původní lhůta do 31. března byla prodloužena, nyní se tedy společnost vzdává poplatků za změnu termínu u březnových, dubnových letů i květnových letů.

 

Opět platí, že změnu provedete ve svých rezervacích na stránkách Ryanair.

 

Pozor, pokud bude vámi nový vybraný termín dražší než ten původní, rozdíl v částkách musíte doplatit. I přesto je odstranění poplatku vstřícným krokem, který zajistí větší flexibilitu.

Covid-19: Ryanair umožňuje bezplatnou změnu data letu!
Štítky:        

53 komentářů u „Covid-19: Ryanair umožňuje bezplatnou změnu data letu!

 • 2.7.2020 (20:33)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  chtěly jsme zrušit lety do UK co máme od 31.7.-9.8. a při přebukování to po nás chce zaplatit poplatek 2700,- nemělo to být zadarmo?

  Děkuji za odpověď
  Wendy

  Reagovat
  • 2.7.2020 (21:01)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, ano, změna je zdarma pro všechny rezervace na červenec a srpen, které byly zakoupené po 10. červnu. Podmínkou je, že cestu musíte podniknout do konce tohoto roku. Pak by se vás neměl týkat poplatek za změnu, nutné je uhradit pouze případný rozdíl v ceně letenek.

   Reagovat
   • 2.7.2020 (21:13)
    Trvalý odkaz

    ale my je kupovaly někdy v únoru :/

    Reagovat
   • 2.7.2020 (21:15)
    Trvalý odkaz

    čekaly jsme na povolení letu, ale když nám dneska odpadlo ubytování a vstup je stále s karanténou, tak by jsme to chtěly přebukovat, ale chtějí po nám za změnu 2700,- na osobu

    Reagovat
 • 23.7.2020 (17:59)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, u Ryanair jsme si sjednali pojištění plus, které mělo mít i storno poplatek. Ve správě rezervací zrušit let nelze, dá se pouze změnit. Let je 26.8.-2.9. a uvažujeme o zrušení dovolené dokud se dá ubytování zrušit zdarma, ale nevíme co letenky s údajným storno poplatkem.
  Děkuji za odpověď

  Reagovat
 • 31.7.2020 (17:07)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  v září máme odletět z Prahy do Budapešťe. Původně měl být let uskutečněn 17:10 – 18:20. Nyní nám přišel mail, že se let mění na 7:20 – 8:30. Tímto máme nárok na vrácení peněz vlivem toho, že se let zrušil o více než 3 hodiny.

  Máme ve stejné objednávce koupeny letenky z Budapeště do Prahy a tam se let změnil pouze o 40 minut. Otázka zní zda můžu žádat o vrácení obou letenek (jak Praha – Budapešť, tak Budapešť – Praha)?

  Jde mi o to, aby se nám nevrátili pouze peníze za let Praha – Budapešť a zpáteční cesta nebyla zamítnuta?

  Děkuji za informaci a radu,

  H.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!