Už jste někdy slyšeli o charterových letech či charterových letenkách, ale nemáte pořádně jasno v tom, o co se jedná? Vysvětlení najdete v našem článku. Navíc se dozvíte o všech výhodách i nevýhodách charterových letenek a chybět nebudou ani tipy na to, kde takové letenky najít.

 

<

 

 

Co jsou charterové lety?

Chartrový let není součástí pravidelného trasování letecké společnosti. Jedná se o nepravidelný letecký spoj, který si někdo (většinou cestovní kancelář) objedná pro přepravu cestujících. Zájemce o charterový let si pronajme celé letadlo a může si určit čas příletu i odletu.

Protože se ale cestovní kanceláři někdy stane, že se kapacita letadla nepodaří naplnit celá, zbývající letenky se uvolní do prodeje. A v té chvíli přichází vaše šance na zakoupení levných letenek.

 

Výhody a nevýhody charterových letenek

Tak jako všechno, i charterové letenky mají své plusy a mínusy. Jaké to jsou?

Výhody

  • Charterové lety bývají levnější. Ale pozor, rozhodně to není pravidlem. Doporučujeme proto cenu charterových letenek porovnat s cenami klasických letenek nebo si počkat na tipy, které vám zveřejníme my a u kterých máte jistotu, že se vyplatí 🙂 
  • Charterové lety jsou obvykle přímé. Odpadá vám tak nutnost přestupovat a na cestě strávíte kratší dobu.
  • V ceně charterových letů obvykle máte odbavené zavazadlo, někdy i lehké občerstvení. Za velká zavazadla dnes musíte platit u stále většího počtu aerolinek, z tohoto pohledu se tedy charterové lety opravdu vyplatí.

Nevýhody

  • Charterové letenky jsou nejčastěji nabízeny jen pár dní před odletem. Milovníky dlouhodobého plánování tak příliš nepotěší. Navíc je třeba se před nákupem příliš dlouho nerozmýšlet, ty nejlepší nabídky bývají rychle vyprodané.
  • Míst je nabízeno jen pár. Pokud tedy chcete letět v početné skupině, většinou tolik charterových letenek na jeden let neseženete.
  • Cestovní společnosti se letadlo snaží zaplnit do posledního místa. S volnou sedačkou vedle sebe se tak setkáte spíše u klasických než charterových letů. Jasně, nejedná se o nic hrozného, někdo ale volnou sedačku vedle sebe uvítá, pro úplnost to tedy uvádíme.

 

Kde koupit charterové letenky?

I v případě charterových letů se mnohdy finančně nejvíc vyplatí odlety z rakouských či německých letišť. Kompletní nabídku najdete na stránkch Expedia.de. Výhodné lety se objevují přes celý rok.

České charterové letenky najdete na stránkách Etravel. Tamější nabídka ale bývá nejrozsáhlejší přes letní sezónu, v zimě se zajímavé letenky objevují spíše sporadicky.

Chcete to mít (skoro) bez práce? Sledujte náš web levnocestovani.cz, o výhodných charterových letenkách vás vždy co nejdříve informujeme.

Co to jsou charterové letenky a kde je zakoupit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *