Co navštívit na kanárském ostrově – Gran Canarii

Co navštívit na kanárském ostrově – Gran Canarii

Moje první „exotická“ dovolená proběhla právě na tomto rozmanitém ostrově – Gran Canarii. (Exotická jí říkám proto, že proběhla v zimním měsíci únoru). Ostrov Gran Canaria má hodně co nabídnout, a tak jsme se sem vraceli ještě 2 krát. Za týden dovolené určitě nelze stihnout vše.

 

<

 

Jednoznačné turistické lákadlo na ostrově jsou určitě písečné duny v Maspalomas na nejjižnějším cípu ostrova, které svojí rozlohou zabírají 400 hektarů a vy si díky nim připadnete jako na Sahaře.

 

 

Písečné duny v Maspalomas

IMG_0057

Pokud budete mít náladu změnit pláž v průběhu pobytu, doporučuji pláž Playa de los Amadores v letovisku Puerto Rico. Je to pláž „Karibského typu“ a písek je údajně dovezený právě z Karibiku. Pláž je zahrazená a tak se zde dá celkem dobře zaplavat, narozdíl od otevřeného oceánu. Dostanete se tam jak autobusem nebo autem, které si můžete půjčit za rozumnou cenu.

 

 

Pláž Playa de los Amadores

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Doprava na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy jsou součástí Španělské kolonie a tak je zde nejen bezpečno ale i bohaté kulturní vyžití. Doprava je zde zajišťována autobusy (Gua gua) a neexistují zde jízdní řády, vždy stačí stoupnout si na zastávku a za chvíli něco pojede. Jen si hlídat jakým směrem se chcete vydat. Samozřejmostí jsou i taxíky, které Vás narozdíl od těch českých, finančně nezruinují. Další možností, pokud chcete poznávat ostrov sami, je zapůjčení auta nebo skůtru. My jsme za naše 3 návštěvy stihly následující:

 

Výlet lodí za delfíny

Časně ráno jsme se vydali směrem k přístavu v Puerto Ricu, kde na nás čekala loď „Multiaquatic“.  Hned na to jsme vypluli na oceán. Delfíni totiž „vstávají“ hned s prvními paprsky a tak je třeba vyplout brzy. Netrvalo to dlouho a hned se u lodi vyrojila velká skupina delfínů. Vyskakovali okolo lodě a my jsme je mohli pozorovat hodně z blízka.

 

 

IMG_0106

 

 

Trhy „Merkado“

Pokud Vás lákají tržnice s vidinou výhodného nákupu, určitě využijte konání místních trhů, které jsou rozmístěny všude možně po ostrově. My jsme byli na trzích v letovisku Maspalomas (vždy je dobré si dopředu zjistit které dny). Najdete zde nepřeberné množství stánků se vším možným od ovoce přes koření až po oblečení.

 

 

Botanická zahrada

V Maspalomas můžete navštívit botanickou zahradu, kde je vstup volný. K vidění je nepřeberné množství palem, květin a keřů. Veškelé flóře se zde daří díky přívětivému počasí celý rok a tak zde můžete narazit na plody keřů a rostlin nebývalých rozměrů. Celou zahradou protéká potůček a na každém kroku můžete posedět pod pergolou nebo u fontány a kochat se tou krásou.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Faro de Maspalomas

Faro je v překladu španělsky maják a stal se jedním ze symbolů Gran Canarie. Je to národní památka a vede k němu kolem pobřeží dlouhá promenáda vhodná na procházku.

 

 

IMG_0070

 

 

Aqualand

Nachází se opět v letovisku Maspalomas. Pro ty, kteří rádi tobogány, nabízí zábavu na různě dlouhých tobogánech a vodních atrakcích.  Nejpohodlněji se tam dá dostat taxíkem, který Vám rádi zavolají na recepci v hotelu.

 

Celkově hodnotím tento Kanárský ostrov velice kladně. Pokud se chcete v zimě ohřát, vedle Egypta je to asi nejlepší a nejlevnější volba. V létě tu zas naopak nejsou úplná vedra – celoroční teploty se pohybují kolem 20-28 °C, takže naprostý ideál.

 

 

Vlny Atlantiku

 

IMG_0267