Průkaz ISIC je karta k prokázání statusu studenta a čerpání slev po celém světě. Ocení to jak vysokoškoláci, kteří s běžnými studentskými průkazy či indexy v zahraničí jen velmi těžko obstojí, tak středoškoláci, kterým klasické studentské průkazy většinou nejsou ani vydány. ISIC tak lze směle považovat za studentova nepostradatelného pomocníka v každodenním životě.

 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

 

Lze s ním čerpat nespočet slev, jako kombinovaný průkaz studenta je multifunkčním nástrojem k využívání mnoha služeb ve škole, v dopravě nachází využití jako čipová dopravní karta, a mnozí studenti s kartou ISIC v podobě UNIkarty (platební karta Maestro) od Komerční banky dokonce již i platí. Studentský průkaz je vydáván organizací ISIC Association pod záštitou světové organizace UNESCO.

Existují dva druhy průkazu ISIC – jednorázová průkaz, kterou si můžete koupit online či v síti prodejců, nebo rozšířenější školní průkaz ISIC, který vydávají přímo samy školy, ať vysoké, nebo střední.

 

Kdo si může kartu ISIC pořídit?

Kartu ISIC může získat každý, kdo je studentem SŠ, učiliště, VOŠ a VŠ. Dále pak student jednoletých pomaturitních kurzů cizích jazyků a dalších oborů s denní výukou. Studenti víceletých gymnázií mohou kartu získat již od 12 let. Pro tuto kartu neexistuje horní věkový limit, což je výhodné pro všechny „věčně mladé“ studenty. Podmínkou je tedy řádné studium v denní, resp. prezenční formě.

 

Výhody, proč mít kartu ISIC

Kromě mezinárodního uznání statusu studenta na držitele čeká velké množství výhod, např.:

– platnost ve 124 zemích a nárok na více než 42 000 slev
– slevy na téměř 2300 místech v ČR
– slevy při nákupech, stravování a vzdělávání
– slevy na vstupném na festivaly, akce, do klubů, atp.
– slevy na permanentky v lyžařských areálech
– slevy při cestování – letenky, autobusové a vlakové jízdenky
– slevy na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
– slevy při ubytování v hotelech, kempech a ubytovnách
– celoroční cestovní pojištění UNIQA od 200 Kč

Aktuální nabídku slev a výhod na ISIC kartu po České republice naleznete na www.isic.cz/slevy.

 

 

 

 

Jak kartu pořídit?

 

Možností, jak si pořídit průkaz ISIC, je více. V zásadě ale existují tři cesty:

 

Prostřednictvím školy:

24 z 26 veřejných vysokých škol a více než 160 škol středních používá čipovou kartu ISIC jako kombinovaný průkaz studenta, který kromě klasických výhod slouží studentům k řešení praktických úkonů v rámci systému jejich škol – mohou jejím prostřednictvím zakoupit jídlo v menze, či kupon na městskou hromadnou dopravu, poskytuje přístup do knihoven nebo učeben. Výhodou kombinovaného průkazu studenta s licencí ISIC je jeho cena a systém prodlužování platnosti jednoduchým zakoupením revalidační známky bez nutnosti vyřizování všech formalit potřebných k vystavení nové karty ISIC. Takovýto průkaz zůstává držiteli po celou dobu studia.

 

V prodejní síti:

Kartu ISIC vám vystaví kterékoliv z prodejních míst po celé ČR.

 

Přes internet:

Na adrese www.isic.cz je možné objednat kartu online. Stačí nahrát nascanovaný formulář žádosti o průkaz ISIC, průkaz totožnosti a fotografii. Karta přijde poštou až domů.
Jednorázový průkaz pořízený individuálně stojí 350 Kč, a to v prodejní síti i přes online objednávku (v ceně průkazu je i doprava).

 

Jaká je doba platnosti karty ISIC?

ISIC platí až 16 měsíců, resp. vždy od 1. 9. (začátek akademického roku) do 31. 12. roku následujícího. V praxi to znamená, že ať si kartu pořídíte kdykoli v období od 1. 9. roku jednoho do 31. 12. roku následujícího, platí vám vždy právě do 31. 12. toho roku následujícího. Platnost tedy není stanovena na 12 kalendářních měsíců od vystavení.

 

ISIC Scholar

ISIC Scholar je speciální průkaz pro žáky základních škol plně uznávaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Průkaz je vydáván, stejně jako standardní ISIC, světovou organizací ISIC Association pod záštitou UNESCO. Průkaz ISIC Scholar je možno získat na počkání u vybraných prodejců. Všichni držitelé tohoto průkazu mohou využít stejných výhod jako držitelé průkazu ISIC.

 

ISIC/Opuscard

Obdobně jako v jiných městech ČR, mohou i studenti středních odborných učilišť, středních, vyšších odborných nebo vysokých škol ve věku od 15 do 26 let, použít svůj platný studentský průkaz namísto papírového potvrzení o studiu, díky kterému si mohou zakoupit a nahrát studentský kupon pro MHD v následujících městech: Liberec, Jablonec nad Nisou, Česká Lípa a Turnov.

Co je to ISIC a jak ho získat?
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!