Preferujete cestování po vlastní ose a rádi byste ještě vyrazili někam za teplem? Pak pro Vás máme velmi zajímavou nabídku letenek s nízkonákladovou společností Ryanair do chorvatského Dubrovníku. Nabízené letenky jsou z dobře dostupné Vídně a v rezervačním systému nalezneme týdenní termíny od čtvrtka do čtvrtka nebo od neděle do neděle. Pokud Vám stačí i koupačka na pár dní, najdete i kombinace od neděle do čtvrtka. Při ceně 520 Kč dosáhneme na základní letenku, kde je v ceně pouze příruční zavazadlo, nicméně k moři toho člověk moc nepotřebuje. Určitě dopoučujeme také poznat krásy okolí, Chorvatsko má rozhodně co nabídnout, není pouze synonymem pro koupání a ležení na pláži. Inspiraci najdete v našem průvodci. Zájezdy s CK do Chorvatska na toto datum naleznete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Čeští občané musí při cestách do Chorvatska předložit platný digitální EU COVID certifikát. Pokud jej nemají, musí splnit alespoň jednu z následujících podmínek. Cestující bez COVID certifikátu musí předložit na hranicích potvrzení o negativním výsledku PCR testu (ne starší 72 hodin od odběru) nebo negativním výsledku antigenního testu (ne starší 48 hodin od odběru). Další možností je prokázat se první dávkou očkování, pokud od jejího podání uběhlo 22 dní (ne déle než 42 dní) či potvrzením o úplném očkování, pokud od druhé dávky uběhlo 14 dní.  Doporučuje se, aby cestující vyplnili příjezdový formulář EnterCroatia. Výjimku mají děti do 12 let, jejichž rodiče splňují alespoň jednu z podmínek. 

Pro návrat jsou tyto podmínky: Chorvatsko je na cestovatelském seznamu zařazeno do oranžové barvy. Všichni cestující musí před příjezdem vyplnit příjezdový formulář. Před vstupem na území či nejpozději do 5 dní po vstupu na území ČR se podrobit PCR nebo antigennímu testu. Do výsledku testu není nutná samoizolace. Výjimku z testování mají očkované osoby (od poslední dávky muselo uběhnout 14 dní) a osoby, které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech.

 

 

TIP: Pokud zatím nemáte zkušenosti s individuálním cestováním, doporučujeme přečíst tento podrobný návod >> 

 

Před cestou si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Nevíte, co Vás kde potká, obzvlášť v dnešní době a je třeba být připraven. Online srovnání všech dostupných možností naleznete zde >>. 

 

Před odletem si také propočítejte všechny náklady. Letenky jsou z dobře dostupné Vídně, kam se dostanete buď hromadnou dopravou (RegioJet, ČD) nebo po vlastní ose. Dále je třeba připočíst transfer z letiště v Dubrovníku do Vaší cílové destinace. Nezapomeňte také na jídlo, cenu za ubytování a již zmíněné pojištění. Pokud plánujete i poznávat, připočtěte něco navíc na vstupy a výlety. Chcete-li se podívat i po okolí po vlastní ose, auto si rezervujte předem zde.

 

Ubytování hledejte nejlépe na Booking. Pro tento termín jsou dostupné v okolí Dubrovníku tyto hotely.

 

 

Letenky Vídeň – Dubrovník – Vídeň na datum 30.9.2021-7.10.2021 zakupte na stránkách Ryanair.  Alternativně můžete letenku zakoupit u českého prodejce. Cena je o pár desítek korun vyšší, ale získáte podporu v českém jazyce a přispějete pár korunami na provoz tohoto webu. 

Další dostupné termíny za tyto ceny: 

7.10.-14.10.2021 (čt-čt)

17.10.-24.10.2021 (ne-ne)

21.10.-24.10.2021 (prodloužený víkend čt-ne) 

…další termíny lze najít o 5 euro dráž…

Letenky do Chorvatska
Letenky do Chorvatska

 

Chorvatsko z Vídně za 520 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!