V našem dnešním druhém levnocestovatelském tipu se podíváme na jednu z možností, jak na levnou dovolenou v Chorvatsku. Tento konkrétní tip je na konec června, ale za menší příplatek jsou dostupné i prázdninové termíny. Pro názornost jsem zvolil ubytování přímo ve Splitu, ale toto si uzpůsobte dle svých cílů a preferencí. Ze Splitu, kam přiletíte, se snadno dostanete např. na Makarskou riviéru, nebo do jiných letovisek. Kalkulaci jsem provedl pro 4 lidi, vychází to výhodněji než ve dvou a rodiny to asi i ocení více. Pokud chcete letět jen ve 2, počítejte s trochu vyšší cenou letenek a ubytování. Detailního průvodce Chorvatskem, naleznete zde. Inspirací vám může být i tento cestopis od naší čtenářky. 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>

 

Pokud budete chtít uzavřít cestovní pojištění, online srovnání naleznete zde >>

 

Odlet bude z Berlína, což může působit nedostupně, ale za cestu tam i zpět dáte u Eurolines jen 700Kč a cesta zabere 4 – 4 a půl hodinky, dle provozu. Autobusy jsou pohodlné a cesta rychle uteče. Chápu, že by odlet z ČR vyhovoval více čtenářům, ale charterové letenky z Prahy či Brna bývají dostupné až na last minute. Určitě o nich budu psát, ale objeví se vždy až pár dní před odletem. Průvodce Berlínem naleznete zde.

 

Letenky Berlín – Split – Berlín ve 4 lidech zakoupíte za 206€, tedy cca 5562Kč celkem a 1390Kč za osobu přímo u dopravce na EasyJet.com.

 

1

 

 

 

V ceně máte příruční zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25cm. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, jsem pro vás připravil zde.

 

Ubytování můžete řešit bud přes Booking, nebo přes AirBnb. Je dobré si udělat plán cesty a porovnat nabídky obou možností.

 

Já pro názornost zvolil apartmán s 2 ložnicemi přímo ve Splitu. S 600Kč slevou vás vyjde jen na 6150Kč/4 lidi/8 dní, tedy cca 1540Kč na osobu.

 

1

 

 

Jak ale říkám, berte to spíš jako příklad, z kterého se dá vycházet. Byla by škoda zůstat 8 dní jen ve Splitu.

 

Z letiště do centra Splitu se dostanete autobusem č. 37 za zhruba 60Kč. Alternativou je pronájem auta přes RentalCars přímo na letišti.

 

Chorvatsko na konci června na 8 dní za 2930Kč (letenky + ubytování)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!