Plánujete rodinnou dovolenou u moře a nevíte si rady? Víte, jaké jsou nejlepší země pro dovolenou s dětmi? Mezi nejoblíbenější destinace patří klasicky neochvějné Chorvatsko, stále populárnější Bulharsko, nebo Řecko a Itálie. Každá z těchto zemí nabízí nespočet nabídek hotelů, hostelů, i apartmánů. Nechybí dětské bazény a hřiště, aquaparky a pestrá nabídka aktivit na pláži.

 

<

 

Většina dětí vodu miluje a je pro ně dovolená u moře tou nejideálnější, kde se mohou vyřádit. Děti ovšem není vhodné brát úplně všude, jelikož jsou mnohem choulostivější, jak dospělí. Při výběru destinace přihlížejte na tato kritéria:

– vzdálenost destinace
– místní hygiena
– bezpečnost země
– poloha hotelu
– vybavení hotelu (dětský bazén, postýlky, židličky, apod.)

 

Bulharsko

Bulharsko znovu ožívá. Možná si jej pamatujete ještě ze svého dětství. Nyní znovu přichází do módy. Dlouhé písečné pláže, divoká přímořská letoviska a nové moderní hotely, to charakterizuje současné Bulharsko. Pro dovolenou s dětmi doporučujeme navštívit Slunečně pobřeží, kde je dlouhá 7 km písečná pláž. Podél pláže jezdí turistický vláček. Hezká jsou letoviska Albena a Obzor. Některé hotely nabízí i dětské doprovodné programy v češtině. Je tomu tak například u hotelu Tiara Beach, nebo hotelu Sol Luna Mare v Obzoru.

Velkou výhodou, kterou spousta lidí ocení, jsou poměrně nízké ceny, srovnatelné s Chorvatskem. Pokud byste chtěli vyrazit autem, zvažte to. Cesta není úplně krátká (1700 km). Doporučujeme raději dovolenou skrze cestovní kancelář letecky.

Výhodné zájezdy do Bulharska skrze cestovní kancelář naleznete zde >>

 

GOLDEN SANDS, BULGARIA – AUGUST 13, 2011: Beach in seaside resort on the Black Sea coast August 13, 2011 in Golden Sands, Bulgaria.

 

Chorvatsko

Do Chorvatska míří každoročně statisíce Čechů a je jednou z nejoblíbenějších destinací. Je to hlavně z důvodu krátké vzdálenosti z ČR a také proto, že se sem dostanete pohodlně vlastním automobilem. Pokud chcete s dětmi na písečnou pláž, zamiřte například na ostrov Rab do letoviska Lopar. Ve střední Dalmácii je hezká pláž v Brele. Výběr míst je opravdu široký, záleží jen na vás.

Mnohá letoviska nabízí bohatý noční život a doprovodné programy pro děti, například Split nebo Rijaca. Další vhodné pláže pro rodiny s dětmi jsou Slatina na ostrově Cres, zátoka Sunčana na ostrově Lošinj, nebo pláž Dražica v Biogradu na moru.

Výhodné zájezdy do Chorvatska skrze cestovní kancelář naleznete zde >>

 

 

Itálie

Itálie je další skvělou volbou pro rodinnou dovolenou. Krásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře jsou třeba již na severu země, v oblasti Benátska. Výhodou je také krátká dojezdová vzdálenost i cenová dostupnost. Hezká oblast je také Gargano v Apulii, nebo Kampánie. Nám se skvěle osvědčil hotelový komplex s bazénem na střeše Colombo v Caorle v Severní Itálii.

Autem se do Itálie dostanete již za 7 hodin. Nejbližší a zároveň nejoblíbenější je letovisko Lignano. Zejména díky čistým plážím, ale i aquaparku či oblíbeným zábavním parkům. Další oblíbená letoviska jsou Lido di Jesolo, Caorle nebo Bibione.

Výhodné zájezdy do Itálie skrze cestovní kancelář naleznete zde >>

 

 

Řecko

Další z tradiční destinací pro dovolenou s dětmi je Řecko. Krásné písčité i oblázkové pláže, příjemné počasí a čistá voda je na každém kroku. Oblíbenými ostrovy pro rodiny jsou Rhodos, Kréta, Kos a Zakynthos. Na ostrově Kos můžeme doporučit hotel Mitsis Family Village, kde je opravdu veliké vyžití pro děti, včetně tobogánů a různých animačních programů. Na ostrově Rhodos je to pak například hotel Blue Sea s aquaparkem, nebo hotel Galaxy na Zakynthu. Doprava letadlem do Řecka trvá zhruba 2,5 hodiny, což dítě v klidu vydrží. Hygienické podmínky jsou stejné jako u nás v Česku a lékařská péče je velmi snadno dostupná. Řecko se může chlubit nejen bezpečností, ale také krásnými a čistými plážemi.

Pokud pojedete do Řecka s malými dětmi, zvolte raději období mimo hlavní turistickou sezónu. Vyhnete se tak nejen vysokým teplotám, ale i spoustě jiných turistů. Budete tak mít více klidu, i ušetříte, protože pobyty bývají zpravidla lacinější.

Výhodné zájezdy do Řecka skrze cestovní kancelář naleznete zde >>

 

 

 

 

Španělsko

Dovolená ve Španělsku bude také dobrou volbou. Vyplatí se sem cestovat letecky (2-3 hod.), na Kanárské ostrovy o 2 hod. déle. Některé hotely nabízí dětské animátorské programy v češtině. Pláže jsou ve většině případů čisté a písčité. Mezi nejoblíbenější destinace pro rodinné dovolené patří Andalusie, Mallorca, Costa Brava či Kanárské ostrovy.

Pokud budete cestovat s maličkými dětmi, doporučujeme se vyhnout měsíců, červenec a srpen, kdy jsou teploty opravdu vysoké. Červen nebo září budou o něco vhodnější volbou.

Výhodné zájezdy do Španělska skrze cestovní kancelář naleznete zde >>

 

 

Cestujte s dětmi – nejvhodnější destinace pro rodinnou dovolenou
Štítky:                            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *