Cestovní pojištění je něco bez čeho by žádný cestovatel neměl vyrážet na dovolenou ani pracovní cestu. Zdravotnická zařízení v cizině si účtují vysoké ceny za ošetření cizinců, které jsou často nutné platit na místě v hotovosti. Nedejte na náhody a pojistěte se. Můžete tak udělat jednoduše třeba hned tady.

 

 

<

 

 

Co je cestovní pojištění a k čemu je?

Cestovní pojištění je nepovinné a kryje vaše případné zdravotní výdaje při úrazech, onemocněních, ale také třeba to, když nehodu zaviníte vy, pokryje ztrátu vašeho zavazadla nebo asistenční služby. Vzhledem k tomu, že stojí pár korun na den se velmi vyplatí vzhledem k tomu, že částky za léčebné výlohy mohou být sta tisícové nebo i miliónové. A nechcete zrovna tuto celoživotní památku na vaši vysněnou dovolenou.

Sjednává se nejpozději jeden den před odjezdem do zahraničí a chrání vás už od prvního dne.

 

Co budu potřebovat?

Náš formulář pro pojištění je velmi jednoduchý a přehledný. Vyplňte den odjezdu a příjezdu, kam jedete, věk a nechte si vypočítat nejlevnější pojištění pro vás.

Můžete vybírat z nabídky různých pojišťoven, kde dále vyplníte pouze základní údaje o vás, rodné číslo a kontakt na vás. Téměř obratem vám na email přijde smlouva o pojištění a asistenční kartička, tu si vytiskněte a vezměte s sebou. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit. Takto sjednat pojištění netrvá více než pět minut.

 

Co mohu dále pojistit?

Pojistit můžete také úraz, kdy dostanete odškodnění nebo odškodnění storna zájezdu. Vyplatí se přikoupit pojištění odpovědnosti za škodu v případě, že něco způsobíte vy nebo pojištění zavazadel pro případ ztráty. Vše se kryje do výše sjednaného limitu, který přehledně vidíte již na začátku.

 

Pojištění rizikových sportů

Klasické výlety a turistiku vám sice pojištění kryje, ale pokud jedete na hory lyžovat nebo potápět se, budete se muset připojistit proti rizikovým sportům. Tyto sporty běžné pojištění nepokrývá. Pozor si dávejte na výčet sportů, může se stát, že některé nehradí ani pojištění rizikových sportů.

 

Dlouhodobé cestovní pojištění

Plánujete cestovat dlouho nebo v zahraničí pracovat, či nevíte jak dlouho se chcete zdržet? Dlouhodobé pojištění sjednáte na několik měsíců, uvedete pouze svou cílovou destinaci nebo kontinent, kde se budete pohybovat a cestovní pojištění vám tak platí bez ohledu na stát.

 

Pokud jste OSVČ a plánujete cestu delší 6 měsíců, nezapomeňte se odhlsáit z plateb zdravotního pojištění. Stačí zajít před odjezdem na pobočku, vyplnit formulář a odevzdat kartičku (na zbývající období v ČR dostanete přechodné potvrzení, s kterým bez obav můžete lékaře navštívit). Po příjezdu se dojdete přihlásit a jako doklad donesete právě potvrzení o tom, že jste byli celou dobu pojištění.

Cestovní pojištění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!