Dovolenou si můžete užít i v radostném očekávání. Protože můžete bez problému létat až do 28. týdne těhotenství, tak vaším výletům nic nebrání, pokud vám to dovolí zdravotní stav. Věnujte však pozornost vašemu cestovnímu pojištění.

 

<

 

Do kdy mě pojišťovna pojistí?

 

Většina pojišťoven vás pojistí do 24-26.týdne těhotenství. Některé dokonce bez omezení, pokud doložíte potvrzení lékaře, že můžete cestovat a jste zdravotně v pořádku. Pojišťovny neproplácí žádné komplikace na cestách nad 28. týdnů.

 

Kolik budu platit navíc za dítě?

 

Za dítě neplatíte nic navíc a měli by jste zaplatit jako každý jiný člověk, tedy okolo 30Kč za den. Různé druhy a srovnání cestovních pojištění můžete nalézt zde. Některé pojišťovny nabízí také například ochranu, péči a případně operace pro narozené dítě nebo hradí porod do výše až 6 000 000Kč.

 

Kdy mě nepojistí?

 

Pokud váš lékař nedoporučil cestování nebo v případě rizikového těhotenství.

 

Dostane se mi stejné péče všude?

 

Pokud trváte na stejné péči jako u nás dávejte si pozor na limit sjednaného pojištění, aby vám pojišťovna vše pokryla. Pro jistotu si od lékaře vyžádejte potvrzení, že váš zdravotní stav je v pořádku. Pojišťovnám se často nechce platit, bude se proto možná hodit důkaz, že jste byla v pořádku. 

Základní péče o matku a dítě je v každé zemi jiná a proto se vám bezplatně dostane zejména této péče. 

Cestovní pojištění v těhotenství

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!