Dovolenou si můžete užít i v radostném očekávání. Protože můžete bez problému létat až do 28. týdne těhotenství, tak vaším výletům nic nebrání, pokud vám to dovolí zdravotní stav. Věnujte však pozornost vašemu cestovnímu pojištění.

 

 

Do kdy mě pojišťovna pojistí?

 

Většina pojišťoven vás pojistí do 24-26.týdne těhotenství. Některé dokonce bez omezení, pokud doložíte potvrzení lékaře, že můžete cestovat a jste zdravotně v pořádku. Pojišťovny neproplácí žádné komplikace na cestách nad 28. týdnů.

 

Kolik budu platit navíc za dítě?

 

Za dítě neplatíte nic navíc a měli by jste zaplatit jako každý jiný člověk, tedy okolo 30Kč za den. Různé druhy a srovnání cestovních pojištění můžete nalézt zde. Některé pojišťovny nabízí také například ochranu, péči a případně operace pro narozené dítě nebo hradí porod do výše až 6 000 000Kč.

 

Kdy mě nepojistí?

 

Pokud váš lékař nedoporučil cestování nebo v případě rizikového těhotenství.

 

Dostane se mi stejné péče všude?

 

Pokud trváte na stejné péči jako u nás dávejte si pozor na limit sjednaného pojištění, aby vám pojišťovna vše pokryla. Pro jistotu si od lékaře vyžádejte potvrzení, že váš zdravotní stav je v pořádku. Pojišťovnám se často nechce platit, bude se proto možná hodit důkaz, že jste byla v pořádku. 

Základní péče o matku a dítě je v každé zemi jiná a proto se vám bezplatně dostane zejména této péče. 

Cestovní pojištění v těhotenství

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!