Pokud jste studenti je velká šance, že znáte magickou kartičku, která ukrajuje z ceny vstupů, jízdenek nebo i knih. Ano, jedná se o ISIC, který zná snad každý. ISIC však nabízí možnost cestovního pojištění. Pokud kartičku nevlastníte alternativy cestovního pojištění najdete zde.

 

<

 

Pojištění ISIC je skrze pojišťovnu UNIQA a je za zvýhodněné ceny od 200Kč. Nejčastěji jej využívají studenti, kteří vyjíždějí na ERASMUS, to znamená, že v zahraničí pobudou několik měsíců. Využít jej však může kdokoliv, pokud samozřejmě vlastníte ISIC (nebo ITIC, ALIVE, IYTC).

 

Jaké druhy pojištění nabízí?

 

Roční pojištění s krátkodobými výjezdy

 

Na maximálně 45 dní využijete v případě, že cestujete na dovolenou nebo vyrážíte na měsíc prozkoumávat některou zemi. Cena je již od 200Kč, kdy jsou hrazeny léčebné výlohy do výše 2 000 000Kč a zachraňovací náklady do 600 000Kč. Pokud si připlatíte na 350Kč, tak získáte dvojnásobek. Můžete zde připojistit odpovědnost za škodu, ztrátu zavazadel nebo dokladů nebo rozšířit asistenční služby. Detaily naleznete zde.

 

Roční pojištění s dlouhodobými výjezdy

 

Pokud odjíždíte na rok, tak pojištění stojí 2700, na půl roku 1600. U obojího jsou podmínky stejné a to krytí léčebných výloh do 4 000 000 Kč nebo zachraňovací náklady 1 200 000Kč apod. Výhodou zde je, že je můžete připojistit oři zimních a rizikových sportech, což se bude hodit zejména jedincům, kteří mají rádi adrenalin. Konkrétnější výpis služeb tady.

 

Krátkodobé cestovní pojištění

 

Na dobu od 3 do 90 dnů nabízí také klasické cestovní pojištění a to od 15Kč na den v Evropě a od 30Kč na den ve světě. Je zde opět možnost se pojistit při zimních a nebezpečných sportech, pokud jedete třeba na hory, ale je zde také pojištění storna zájezdu. Detaily naleznete zde. 

 

Dlouhodobé cestovní pojištění

 

Pokud cestujete na dobu delší než 90 dní pojistíte se od 20Kč na den v Evropě a 38Kč na den ve světě. Podmínky jsou stejné jako pro krátkodobé pojištění. Také se lze připojistit proti stornu nebo při sportech. Veškerý výpis, co pojištění obsahuje tady.

Cestovní pojištění s ISIC
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *