Nejčastěji horská služba zasahuje v případě, že se zraníte, ztratíte nebo způsobíte úraz někomu jinému. Všechny tyto náklady zaplatíte z vlastní kapsy a pohybují se v řádech statisíců korun, rozhodně je proto lepší se chránit cestovním pojištěním. Jak vybrat to správné do hor a co vše musí obsahovat? Bez čeho rozhodně nevyrážet a co můžete vynechat?

 

<

 

Pokud cestujete do zahraničí můžou se náklady na ošetření vyšplhat do závratných výšin, jen tak pro příklad jeden na pohotovosti v Rakousku může stát až 20 000Kč. Ano, jeden den! 

 

Kolik stojí cestovní pojištění a co nevynechat

Cestovní pojištění do zahraničí můžete například zde. A to už od pár korun na den. Celkově vás tak pojištění nevyjde na více než pár set korun pokud cestujete na dovolenou. 

Důležité však je, že aby jste byli připojištění také pro rizikové sporty. Mezi ně patří už stolní tenis, proto turistiku nebo treking zde najdete také. Pozor, však pouze bez horolezeckých pomůcek. Vždy se ujistěte zda vámi vybrané pojištění kryje všechny sporty, které chcete provozovat. V případě slovenských Tater to bude turistika nebo treking. 

Nezapomeňte na pojištění odpovědnosti. Může se totiž stát, že omylem neublížíte sobě, ale někomu kolem vás. Toto vás může stát doživotně až miliony. 

 

Alpenverein

Jste tělem i duší sportovci a vyrážíte často? Pojištění Alpenverein platí pro všechny sporty vyjma těch, které se provozují ve vzduchu a platí po celém světě včetně Antaktidy nebo Grónska. Pokrývá veškéré expedice a výšlapy, převozy z místa úrazu domů, léčebné úkony doma i v zahraničí.

Veškeré ceny i to, do které kategorie spadáte naleznete zde.

Cestovní pojištění do hor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!