V případě, že letíte na dovolenou k moři, oceánu či jezeru budete mít na místě jistě spoustu možností, kde si půjčit potápěčské vybavení. Často mu nedůvěřujete, chcete něco speciálního nebo jednoduše nechcete používat věci jiných? Potom musíte do letadla s visačkou o přepravě sportovního vybavení.

 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

 

Každá společnost má vlastní podmínky
U společností si za sportovní vybavení připlatíte. Někdy to nebude velká částka v případě, že se vejdete do váhového limitu, jinde si připlatíte větší sumy.
Vždy se informujte u letecké společnosti s jakou budete cestovat o možnostech přepravy a kolik to bude stát. Většinou se částka pohybuje kolem 1000Kč a výš.

 

Musím to říct
Letecké společnosti jste povinni oznámit, že si s sebou do letadla berete sportovní vybavení. Většinou to můžete udělat už při nákupu letenky a zaplatit tak nižší poplatek než později při check-inu na letišti.

 

Jak zabalit
Potápěčskou výstroj buďto zabalte dohromady nebo ji rozdělte mezi cestující, aby jste se vlezli do váhových limitů. Využít můžete různé sezonní slevy na přepravu.. Vybavení nad 32 kg musíte odbavit cargem jako zboží. Láhve vždy přepravujte prázdné a nechce naplnit až na místě, všechny přístroje musí být vypnuty, křehké části zabalte pečlivě, aby se při přepravě nerozbily.

 

 

 

 

Přeprava u nízkonákladových společností
U nízkonákladových společností často může mít sportovní zavazadlo váhu pouze do 20kg, informujte se předem u nákupu letenky. Přepravu kupujte online, ušetřit můžete až 80% z ceny, kterou zaplatíte na letišti.

 

 

Jak ošetřit vybavení?

Všechno vybavení zabalte, použít můžete například potravinářskou fólii, alespoň mírně ochrání před nárazy a případným poškození. Láhve musíte přepravovat prázdné! 

 

Kolik mohu přepravit?

Váhový limit bývá často 20kg, pořiďte si proto co nejlehčí tašku, kufr nebo vybavení zabalte do vaku. Každé kilo se počítá. Některé části můžete zabalit také do příručního zavazadla. Pevné věci jako ploutve nebo křídlo, kterému tolik nevadí otřesy a pády, dejte po stranách.

 

 

Jak cestovat letadlem s potápěčskou výbavou?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!