Chystáte se cestovat letadlem s lyžemi či snowboardem? V následujícím článku vám poradíme, jak na to. Přepravit lyže nebo snowboard je možné téměř u všech leteckých společností. Zavazadla jsou přepravována jako sportovní. To znamená, že jedno zavazadlo se může skládat z jednoho páru lyží, hole a lyžáky. Někdy je k zavazadlu započítána i helma.

 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Ceny přepravy těchto zavazadel se liší dle leteckých společností. Poměrně velká řada společností přepravuje sportovní zavazadla zdarma, například Lufthansa nebo LOT.

 

 

Nahlášení přepravy lyží nebo snowboardu

Přepravu sportovního zavazadla je nutné nahládit minimálně 24 hodin před vaším odletem. Tak, aby s podobně rozměrným zavazadlem bylo počítáno již před vaším příchodem na letiště.

 

 

Jak výstroj zabalit?

Lyžařskou výstroj je vhodné dobře zabalit do ochranného, pevného, látkového (plastového) obalu. Lyže s hůlkami mějte připnuté k sobě.

 

 

Jaká je cena?

U většiny leteckých společností je zdarma povolena přeprava jedné lyžařské výstroje, pokud se vejdete do 15 kg. U nízkonákladových aerolinek se mohou podmínky lišit. Vždy kontrolujte přepravní podmínky předem.

 

 

Co když překročím povolenou hmotnost?

Sportovní vybavení, jehož hmotnost překročí limit pro bezplatnou dopravu zavazadel, je přepravováno za standardní poplatky. Toto vybavení je většinou odbaveno na přepážce Nadrozměrná zavazadla (Oversize Baggage).

 

 

 

 

 

Přeprava u Wizz Air

Pokud nahlásíte sportovní zavazadlo předem, zaplatíte 1000 Kč na osobu a směr letu. Pokud však nahlášení necháte až na letíště, cena se zvýší na cca 1600 Kč na osobu a směr letu. Maximální povolená hmotnost sportovního zavazadla je 32 kg.

 

 

Přeprava u Ryanair

Sportovní zavazadlo musí vážit do 20 kg. Rozměry sportovních zavazadel mohou překročit stanovený limit 81 x 119 x 119 cm. Vždy si tuto skutečnost však prověřte u svého prodejce letenek. Pokud nahlásíte sportovní zavazadlo předem, zaplatíte 1500 Kč na osobu a směr letu. Pokud však nahlášení necháte až na letíště, cena se zvýší na cca 1600 Kč na osobu a směr letu.

 

 

Přeprava u Easyjet

Přepravu sportovního zavazadla je nutné nahlásit nejméně 2 hodiny před odletem online, nebo 1 hodinu před odletem na letišti. Easyjet rozlišuje sportovní zavazadla na malá a velká. Lyže a snowboard se počítají mezi zavazadla malá. Váha malého sportovního zavazadla je max. 20 kg. Pokud přepravujete jen samotné lyžařské boty, mohou být součástí zavazadla do podpalubí. Pokud nahlásíte sportovní zavazadlo předem, zaplatíte 800 Kč na osobu a směr letu. Pokud však nahlášení necháte až na letíště, cena se zvýší na cca 1000 Kč na osobu a směr letu.

 

 

Cestujete jako skupina?

Pokud cestujete s partou, či jako sportovní tým a je vás více, než 10 osob, je třeba si udělat rezervaci letenky jako skupina předem.

Jak cestovat letadlem s lyžemi a snowboardem?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!