Léto se pomalu a jistě blíží a vy se nemůžete dočkat, až si budete užívat zasloužený odpočinek na pláži v Chorvatsku? Jediné, co vám však přidělává vrásky na čele, je to, kdo se vám doma zatím postará o vašeho čtyřnohého miláčka? Tyto starosti hoďte za hlavu – pejska si vezměte do Chorvatska s sebou.

 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

 

Co budete k převozu psa potřebovat?

Cestování se psem je tedy v podstatě velice jednoduché a potřebujete k němu mít splněné 3 základní podmínky:

 

1. Cestovní pas zvířete

Pes musí mít zhotovený svůj platný pas. Takový pas vám vydá dáš veterinář. Ceny pasu se mohou lišit, zpravidla se pohybují od 250 – 500,- Kč.

 

2. Očipování psa

Další podmínkou pro vycestování psa je, aby byl váš čtyřnohý miláček očipován elektronickým čipem (číslo tohoto čipu je pak také uvedeno přímo v pasu zvířete). Cena očipování je také individuální a stojí okolo 500,- Kč.

 

3. Očkování psa

Pes musí být očkován proti vzteklině. Očkování musí být platné, to znamená ne starší, než 1 rok a zároveň minimálně 3 týdny před cestou.

 

Ubytování se psem

Je vhodné se se svým ubytovatelem domluvit na tom, zdali u sebe pejska můžete mít – předejdete tak možným problémům přímo na místě.

 

Kam na pláž se psem?

Na pláž s vaším mazlíčkem můžete v Chorvatsku vždy, když není označena zákazem vstupu se psem. Pak už záleží na toleranci ostatních turistů na pláži. Pokud se setkáte s nepochopením, doporučuji jít na konec pláže, který bývá méně udržovaný a tak i turistů je zde méně. Druhou možností je vstup na pláž určenou přímo pro pejsky a jejich majitele. Těchto pláží je rok od roku stále více. Nekvalitnější pláže naleznete na ostrově Krk, kde můžete své čtyřnohé mazlíčky vzít k zátoce Dražica, k majáku Šila nebo do Njivice na pláž Kijac. Se psy můžete i na všechny ostatní pláže na ostrově, pokud nejsou označeny modrou vlajkou. Dalšími ostrovy, které nabízejí pláže pro psy, jsou Hvar, Mljet a Brač. Na ostrově Brač najdete jednu z nejznámějších chorvatských pláží vůbec – Zlatni rat na poloostrově Bol, která je rájem surfařů a milovníků všech vodních sportů.

 

Na co pamatovat, než se na cestu do Chorvatska vydáte:

• očipovat pejska
• nechat mu vystavit pas
• mít platné očkování proti vzteklině
• najít vhodné ubytování umožňující pobyt se psem
• zjistit, kde jsou v okolí pláže pro psy

 

 

Cestování do Chorvatska se psem
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!