Protože jsem se sám předevčírem vrátil ze 7 měsíční cesty kolem světa, řekl jsem si, že by bylo zajímavé připravit podobný tip pro čtenáře Levnocestování. Cestu jsem ladil tak, aby byla nejenom levná, ale i zajímavá. Berte to ale jen jako osnovu, každý má jiné preference a tak zatímco pro někoho je lepší strávit týden na Havaji, jiný upřednostní delší dobu v Austrálii. To už si sami snadno nastavíte. Všechny destinace jsem osobně projel a pokud budete mít dotaz, rád vám poradím. Pokud vám to rozpočet dovolí, doporučoval bych si i cestu prodloužit o další destinace – např. z Havaje se dá letět do LA za menší příplatek přes Aljašku, což je úžasná destinace. Z Filipín zase můžete poměrně levně navštívit Japonsko atd. (pro inspiraci, naše cesta směřovala Praha – Dubaj – Srí Lanka – Maledivy – Singapur – Malajsie – Thajsko – Kambodža – Vietnam – Korea – Japonsko – Filipíny – opět Thajsko – Bali – Austrálie – Havaj – Aljaška – LA –  Las Vegas + parky –  NY – Miami – Praha).

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Před cestou se rozhodně nezapomente pojistit, online srovnání naleznete zde. Já zvolil pojištění od AXA, vycházelo mi nejlépe. Ale udělejte si vlastní průzkum, třeba to budete mít jiné. Jak moc jsou spolehlivý jsem (naštěstí) nevyzkoušel.

 

Na cestách se mi osvědčil tento postup, ke konci cesty jsem kartu ztratil a výběr z normální karty se dost prodražil. Mít výběry v zahraničních bankomatech zdarma se vyplatí i při trochu horším kurzu.

 

Cestujte pouze s příručním zavazadlem a neberte si zbytečnosti. Zde naleznete návod, jak jsem se na 7-měsíční cestu sbalil já. Na příští cestu za 4 měsíce si toho vezmu ještě méně :). Rozhodně neberte kufr, je to zcela zbytečné a jen vám bude překážet.

 

Na cestě, kterou jem naplánoval, se myslím obejdete i bez očkování. Rozumné je ale mít ale očkování na žloutenky a tyfus. Důležitá je ale hlavně prevence, nejíst nic co zapáchá, chránit se proti komárům a neobjímat chrlající :). Pozor také dávejte na klimatizace, snadno díky nim nastydnete a i když na to neumřete, na náladě to nepřidá.

 

Jak už jsem zmínil, plán cesty berte čistě pro názornost a uzpůsobte si ho svým možnostem a preferencím. Je to jen osnova, ze které se dá vycházet.

 

Z Prahy do Dubaje vyrazíme např. 5 března se společností Ukraine International Airlines za 105€, tedy cca 2800Kč. Pokud vám nevyhovuje, tak tyhle letenky ještě ponechte, FlyDubai pravděpodobně přijde s nějakou akcí za podobnou cenu (sám na ni také čekám). Pokud potřebujete ještě více ušetřit, do Dubaje se dostanete i s Wizzairem z Budapešti. Je to ale trochu masochismus a v ceně je jen malý batoh, proto jsem vybral raději UIA. Na Dubaj bych doporučoval 1-2 dny.

 

 

3

 

 

Z Dubaje zamíříme přes Filipíny do Austrálie 6. března se společností Cebu Pacific za 544 AED, tedy cca 3560Kč. Já pro jednoduchost vybral jeden let, ale můžete letět na Filipíny, tam třeba týden být a poté letět do Sydney. Určitě za to stojí.

 

 

3

 

 

Ze Sydney zamíříme na Havaj 12. března se společností Jetstar za 7085Kč.

 

 

3

 

 

 

20. března se přesuneme z Havaje do San Francisca za 214 dolarů, tedy cca 5160Kč. Poslouží nám k tomu společnost Hawaiian Airlines.

 

 

3

 

 

Ze San Francisca se do Los Angeles dostanete se společností Megabus za cenu od jednoho dolaru. Lístky ještě nejsou v prodeji, chce to počkat a hned jak se uvolní, je nakoupit. Já už to takhle dělal několikrát :).

 

Z Los Angeles zamíříme do Prahy se společností Norwegian za 271 dolarů 29. března.

 

 

3

 

 

 

Počítejte s tím, že letenky představují jen část nákladů. Další tvoří doprava, ubytování a vstupy. Jídlo se dá v podstatě sehnat všude lacino, když nakupujete ve větších obchodech a vybíráte si to, co je levné.

 

A pokud je to vaším snem, nebojte se toho. Je to snažší, než to může takhle působit a zůstanou vám z toho zážitky na celý život.

 

 

Cesta kolem světa z/do Prahy za 25200Kč! (Dubaj, Filipíny, Austrálie, Havaj, San Francisco, Los Angeles)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!