Pokud je vaším tajným snem cesta kolem světa, můžete k tomu využít následující kombinaci letenek za skvělých 18870Kč. Z Prahy postupně navštívíme Oslo, Los Angeles, Čínskou republiku (Thaj-wan) a předtím, než se vrátíme zpět do Prahy, ještě Thajsko. Výlet je to krátký a zcela jistě by si každá destinace zasloužila více času. Naše cesta kolem světa trvala 7 měsíců a i to bylo málo. Ale zase bude potřeba nižší rozpočet na cestu a menší potřeba dovolené.

 

 

Před zakoupením čehokoliv si nezapomente důkladně spočítat všechny náklady, plus si nechte alespoň 30% rezervu na nečekané náklady. Letenky budou představovat jen část nákladů, další finance budou za ubytování, přesuny, případné vstupy atd. Celý výlet je naplánován na 19 dní, což je opravdu hodně málo, ale ne každý si může dovolit delší absenci v práci/škole a s delší dobou rostou i náklady. Vemte to ale při rozhodování v potaz.

 

Odkazy dávám na Momondo, které vám najde nejnižší cenu na trhu. Výlet si samozřejmě můžete uzpůsobit svým potřebám.

 

Nezapomeňte na cestovní pojištění, to je v podstatě nutností. Z očkování bych doporučil takový ten cestovatelský základ, žloutenky a tyfus. Nicméně vyloženě potřebné imho není žádné, pokud zachováte základní hygienické návyky a rozumné chování (pít balenou vodu, vyhnout se ledu z neznámých zdrojů atd.)

 

Cestujte pouze s příručním zavazadlem, jet s kufrem by výlet prodražilo a je to naprosto zbytečné i nepohodlné. Ubytování řešte bud přes Booking, nebo můžete využít naší slevu 725Kč na první ubytování dražší 2000Kč a ubytovat se přes Airbnb

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky z Prahy do Osla na 8. září za 1072Kč zakupte zde >>

 

 

 

Letenky z Osla do Los Angeles na 13. září za 3742Kč zakupte zde >>

 

 

 

Letenky z Los Angeles do Bangkoku přes Taipei na 19. září za 8618Kč zakupte zde >>

 

 

 

Z Bangkoku do Prahy na 27. září nakupte letenky přímo na Eurowings. Nejdříve se ale zaregistrujte přes tento odkaz, získáte 10€ slevu.

 

 

 

Cesta kolem světa z/do Prahy za 18870Kč!
Štítky:                        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!