Jednosměrných letenek z Varšavy do Vietnamu  za 2500 Kč využijeme k tipu na cestu kolem světa. Tak, jak jsem ji sepsal, Vás všechny letenky vyjdou na cca 28.700 Kč, nicméně jen proto, že jsem tam zahrnul místa, která podle mého musíte vidět. Pokud by Vám šlo čistě o to, obletět svět- dala by se cesta naplánovat až o 20-30% levněji. Byla by ale velká škoda nenavštívit např. Aljašku nebo Havaj. Plán je názorný, klidně si do něj můžete přidat další destinace. Osobně bych vřele doporučil Jižní Koreu + Japonsko a zvážil bych i Filipíny, kde nás můžete navštívit. 🙂

 

 

Předtím, než cokoliv nakoupíte, si spočítejte všechny náklady. Letenky tvoří jen část nákladů, další peníze dáte za jídlo a ubytování, občasné vstupy, půjčení auta, benzín, dopravu z/na letiště. Obecně se dá říct že po JV Asii se dá vejít do 1000Kč/2 osoby/den (levnocestovatelsky) a v zemích jako je USA, počítejte s 2-3 tisíci. Bráno pro rychlou kalkulaci, určitě cestují lidi jak s menším, tak vyšším rozpočtem a i v rámci jedné země se ceny mohou výrazně lišit. Cestu bych nedoporučoval lidem, nemajícím s individuální turistikou žádné zkušenosti, nebo lidem s malými dětmi. U letenek někdy počítejte s poplatkem za platbu kartou. Nejsou to ohromné částky, ale raději na to upozorňuji. Nezapomeňte si také nechat dostatečnou rezervu pro strýčka příhodu.

 

Nezapomeňte určitě na pojištění, online srovnání naleznete zde. Z očkování bych doporučil základ- tj. žloutenku A i B a břišní tyfus. Na cestu si vezměte určitě dezinfekci a léky proti průjmu + dehydratační roztok. Do mobilu si stáhněte offline vietnamský slovník a pokud potřebujete, tak angličtinu. Času budete mít relativně málo, a proto doporučuji dobře naplánovat, co chcete vidět. Výlet není problém prodloužit, ale velká část lidí musí řešit volno v práci/škole, plus tím vzrostou denní náklady. Někdo může namítnout, že např. 9 dní na Vietnam je málo a bude mít pravdu.  Ale není v možnostech tohoto tipu dobře poznat každou destinaci. Naše cesta trvala 7 měsíců a stejně jsme ani zdaleka neviděli vše, co jsme chtěli vidět. Ale to nevadí, alespoň má člověk důvod do oné země zase zavítat. 🙂

 

Cestujte pouze s příručním zavazadlem, je to levnější a vláčet se s kufrem vážně není chytré. Navíc riskujete, že se zavazadlo někde zatoulá, budete na něj čekat atd. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na cestu kolem světa, naleznete zde. Pokud budete potřebovat poradit, zeptejte se dole pod článkem, rád Vám pomohu.

 

K ubytování využívejte Booking, nebo Airbnb (slevu na AirBnb 725Kč získáte zde). Z dokladů budete potřebovat pas s minimální 7 měsíční platností. Před odletem si také zařidte víza do Vietnamu a Estu pro vstup do USA. Odkazy na letenky budu uvádět přes Momondo, ať si můžete zvolit prodejce, u kterého si letenky zakoupíte (a případně snadno vyhledáte jiné datum). Pokud budete mít na výběr, doporučoval bych noční přelety/přejezdy. Ušetříte tím za noc v hotelu.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Slevu až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb můžete využít zde
100 Kč zdarma na jízdné v Uber - stáhněte si aplikaci a vložte do ní kód m97mxb88ue
100 Kč zdarma na jízdné v Liftago Taxi - stáhněte si aplikaci a vložte do ní kód JIRI8795

 

Stěžejní jsou letenky z Varšavy do Vietnamu za 2500Kč na 20. března, které zakoupíte zde. Vše ostatní jsou klasické spoje, které mají řadu alternativ. Jakmile se ale doprodá první letenka, další plán už nemá smysl kupovat. Do Varšavy se dostanete např. s Polskibus.

 

 

 

Z Vietnamu se přesunte do KL 29. března za 1112Kč díky těmto letenkám. Jednodenní návštěva je podle mého plně dostačující. Určitě bych vám doporučil tento hotel s bazénem na střeše, kde jsme také přespávali.

 

 

 

Druhý den přeletíme do Sydney za 1984Kč pomocí těchto letenek. Na jeho prohlídku nám bude stačit den, určitě nevynechejte západ slunce u opery. Jídlo nakupujte v supermarketech, pokud chytře vyberete- dá se najíst i za pár korun.  Což i mě osobně překvapilo. Ubytování, kde jsme spali, je bohužel už obsazeno. V Sydney se dá dostat na letiště i za pár korun, bohužel si ale nevzpomenu jakým autobusem. 😀 Stačí jet městskou linkou, pak přejít hřiště a na letiště se dostanete bezproblémově pěšky (cca 15 minutová procházka). Zkuste se poptat místních, někdo Vám určitě poradí.

 

 

 

Další den zamíříme na Havaj pomocí těchto letenek. Zde můžete buď přeletět na nějaký z ostrovů nebo na Oahu navštívit Pearl Harbor. Je to z velké části zdarma, platíte jen za odložení batohů a určitě bych to doporučil. Havaj patří pod USA, tedy nezapomeňte na ESTU. 

 

 

 

Odlet z Havaje na Aljašku jsem naplánoval na 4. dubna pomocí těchto letenek, ale klidně si jej naplánujte dle svých preferencí. Můžete letět rovnou do LA a ušetřit, ale Aljaška je nádherná. Navštívili jsme velkou část světa a z Aljašky jsme byli nadšeni. Auto si půjčte přes Alamo, mají nejlepší ceny a služby. Vypůjčte si ho s předstihem (mají na Aljašce auta často rozebrané) a zamiřte na sever. Jídlo nakupte předem ve Walmartu a připravte se na vyšší ceny ubytování. I to vybírejte s předstihem.

 

 

 

Z Aljašky do LA zamíříme pomocí těchto letenek 6. dubna. Ubytování bych vám doporučoval u těchto lidí přes AirBnb, bylo to skvělé. Rozhodně si nenechejte ujít prohlídku  Paramount Pictures studios. Je to drahé, ale úžasné.

 

 

 

Z LA zamíříme do Londýna pomocí těchto letenek, já zvolil 9. dubna, ale je to na vás. Za zváženou jistě stojí návštěva Las Vegas, nebo San Francisca. Já se ženou jel do Vegas, tam jsme si půjčili auto a projeli část parků (počítejte se vstupem a benzín berte před cestou, v parcích bývá dražší).

 

 

 

Dostat se z Londýna do Prahy je už sranda, využít můžete tyto letenky.

 

Cesta kolem světa (Vietnam, KL, Austrálie, Havaj, Aljaška, USA, Londýn, Praha)

5 komentářů u „Cesta kolem světa (Vietnam, KL, Austrálie, Havaj, Aljaška, USA, Londýn, Praha)

  • 28.2.2017 (11:13)
   Trvalý odkaz

   Živím se marketingem, takže jsem částečně pracoval na cestě. Zbytek šel z úspor.

   Reagovat
  • 28.2.2017 (14:22)
   Trvalý odkaz

   Necelých 500K za 2 lidi. Ale šlo by to zvládnout laciněji, velká část nákladů naskákala v USA, Japonku a Koreji. A jeli jsme takovou střední cestou, ne nejlevněji a ne v luxusu. Imho by se to dalo i o třetinu levněji.

   Ale pro nás je cestování v podstatě jediným nákladem, do batohu toho stejně víc nedáme a třeba auto, nebo byt, jsou pro nás zbytečné. Takže si to chceme užít.

   Reagovat
 • 28.2.2017 (16:28)
  Trvalý odkaz

  Ahoj, nemáte nějaký tip na cestu Jižní Korea a Japonsko v termínu od 5 do 26.5.2017?
  Díky

  Jolana

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!