Víkendový výlet můžete podniknout do Říma. Zpáteční letenky na námi vybraný termín pořídíte za 1 153 Kč. Výhodou letenek je nejen jejich výhodná cena, ale také odlet z dobře dostupné Prahy. Odlétat budete v pátek ráno, do ČR se vrátíte v neděli. Využijete tak maximálně jeden den dovolené. Pokud se do hlavního města Itálie chcete vydat s cestovní kanceláří, přehled dostupných zájezdů najdete pod tímto odkazem.

 

INFO KE KORONAVIRU: Itálie byla koronavirem silně zasažena, dnes je řazena mezi státy se středním rizikem nákazy. Od 3. června sem můžete přicestovat bez udání důvodu (tedy i za turistikou), předkládat nemusíte žádný test. Do ČR se pak bez testu a povinné karantény vrátíte od 15. června.

TIP: Pláže u Říma mají svou maximální kapacitu. Obsazenost zjistíte na stránkách https://www.seapassroma.it.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou teprve začínáte, doporučujeme vám přečíst si tento podrobný návod >>.

 

Cestovní pojištění pro krátké cesty po Evropě sice není nutností, jeho sjednání vám přesto raději vždy doporučujeme. Online srovnání všech dostupných možností naleznete zde >>.

 

Odlet je z výborně dostupné Prahy. Před nákupem letenek i řesto nezapomeňte odhadnout náklady na celý výlet. Započítejte výše zmíněné cestovní pojištění, ubytování, stravování i dopravu po Římě. Přiletíte na letiště Ciampino vzdálené zhruba 20 km od centra města. Pro dopravu využijte přímé autobusy či o něco levnější kombinaci autobusu s metrem.

 

Přehled všech volných hotelů naleznete na Bookingu. Alternativou je web Airbnb s nabídkami soukromníků, při registraci přes tento odkaz navíc získáte výraznou slevu na svůj první pobyt. Vzhledem k aktuální situaci je ideální zvolit ubytování s možností bezplatného storna.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase Praha–Řím–Praha v termínu 10. až 12. července (pátek až neděle) najdete na stránkách společnosti Ryanair. Termín 3. až 5. července je ještě levnější, za danou cenu je ale dostupná pouze 1 letenka. Alternativně můžete letenky zakoupit u spolehlivého českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale celý nákup proběhne v češtině, získáte zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

letenky Řím Ryanair
Letenky z Prahy do Říma, červenec
Červencový Řím z Prahy na víkend za 1153 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!