Dnes jsem si pro vás opět připravil jednu z bláznivějších akcí pro gurmány :). Svátky věrozvěstů a Jana Husa nám totiž v červenci nabídnou prodloužený víkend a toho zkusíme v dnešním tipu využít na maximum. Navštívíme během tak Řím, vyfotíme se u šikmé věže v Pise, zažijeme krásný západ slunce nad Florencií, úžasnou atmosféru Benátek a zajímavé Miláno. Pokud byste chtěli na prohlídku jednotlivých měst více času, není problém využít tip jen jako inspiraci a výlet si prodloužit – ceny zůstanou stejné.

 

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet je z dobře dostupného Norimberka, kam se dostanete nejlépe se společností Flixbus, případně automobilem. Vím, že by více čtenářům vyhovoval odlet z Prahy, ale to jsou letenky v období státních svátků bohužel příliš drahé.

 

Před zakoupením čehokoliv si nezapomeňte propočítat všechny náklady (cesta z/ na letiště, doprava na místě, ubytování, případné vstupy). Letenky a jízdenky po Itálii budou představovat jen část nákladů. Jízdenky nakupujte hned po letenkách a rozumné je i včas zarezervovat ubytování. Podobný výlet jsem podnikl rok zpátky (Benátky – Florencie – Pisa – Řím), cestopis naleznete zde. Předtím, než začnete nakupovat, si ověřte všechny ceny. Platí v okamžik sepsání a s obsazeností budou stoupat.

 

Berte při rozhodování v potaz také to, že mnou navržený plán je opravdu „rychlovka“ a každé město (krom Pisy, kde pár hodin stačí bohatě), si zaslouží mnohem více času. Na Řím bych doporučoval alespoň 3 dny, na Florencii a Benátky po 2, na Milán pak den. Pokud máte čas, klidně si zvolte odlet z Milána později a cestujte pomaleji, ceny to nezmění. Já se snažil vejít do prodlouženého víkendu a podobné „rychlocestování“ má i něco do sebe. Zvlášt, když se sejde dobrá parta :). 

 

 

Ideální by bylo vzít si den dovolené a letenky zakoupit už na 4. července, budete to lépe stíhat. Letenky zakupte na trase Nuremberg – Rome Ciampino za 12,98€ přímo u dopravce Ryanair.com.

 

 

 

Průvodce po Římě naleznete zde, hotely na toto datum pak zde. Pokud nikam nespěcháte, doporučoval bych na prohlídku 2-3 dny. Za den stihnete jen takový základ toho nejzajímavějšího. Hotely na 4. – 5. července, naleznete zde. Doporučoval bych něco v centru, at máte v rámci možností co nejvíce času.

 

Pokud toho chcete v Itálii stihnout co nejvíce, kupte jízdenky Řím- Pisa za 9,9 € u společnosti Flixbus na 5. července.

 

 

 

Na prohlídku Pisy vám stačí několik hodin a přespávat zde, je zbytečné. Udělejte si fotky, projděte se kolem šiké věže a zamiřte na vlakové nádraží ( cca 15 minut procházkou od věže), kde si v automatu zakoupíte jízdenku do Florencie (cca 9 €). Zkuste si to naplánovat tak, abyste stíhali západ slunce z Piazzale Michelangelo, kde máte panaromatický výhled na celou Florencii.

Všechny hotely na tento datum, naleznete zde.

 

Další den v 15:35 zamíříme do Benátek. Poslouží nám k tomu opět Flixbus a lístky za 17,9€. Hotely v Benátkách na 6. – 7. července, naleznete zde.

 

 

 

V pátek pak zamíříme do Milána, odkud v sobotu odlétáme zpět do Norimberku. Lístky od Flixbusu začínají na 9,9€. Hotely v Milánu naleznete zde.

 

Letenky Milán – Norimberk za 9,79€ nakupte přímo u Ryanair.com.

 

 

 

Červencové svátky plné zážitků – Řím, Pisa, Florencie, Benátky a Milán v jednom výletu za 1830Kč
Štítky:                            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!