V červenci (a to i v termínu přes státní svátky) se můžete vypravit do Alicante nebo blízkých letovisek. Na cestu se na palubě aerolinky Ryanair vydáte z Vídně, zpáteční letenky aktuálně zakoupíte za skvělých 480 Kč. Alicante je hezké přístavní město, kde najdete řadu historických památek, obchodů i výborných restaurací. V dosahu se pak nachází několik oblíbených prázdninových letovisek včetně Benidormu a Torreviejy. Našeho průvodce po Španělsku si přečtete zde. Tento tip je na individuální turistiku, nabídku zájezdů do Španělska najdete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Od 21. června do Španělska jako turisté přijedete bez nutnosti absolvovat karanténu, zcela volně se vrátíte také zpět do ČR.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, doporučujeme článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>.

 

Pojištění pro krátké cesty po Evropě sice není nutností, pro jistotu ho ale doporučujeme vyřídit (a to i vzhledem k tomu, že vyjde na pár korun za den). Přehledné online srovnání dostupných cestovních pojištění proto naleznete zde >>.

 

Odlet i přílet bude z velmi dobře dostupné Vídně. Tam vás komfortně dopraví autobusy společností Regiojet či Flixbus. Některé spoje vás bez přestupu zavezou až na letiště, jiné do centra města (můžete se tedy vydat na prohlídku památek a teprve poté zamířit na letiště).

 

Před nákupem nezapomeňte odhadnout všechny náklady, které budete mít. Myslete především na cestu z/na letiště, ubytování a stravování. Pokud si budete chtít půjčit auto, rezervaci můžete provést předem na ověřených stránkách Rentalcars.

 

Hotely můžete rezervovat přes Booking. Ještě levnější alternativou pak může být využití této naší slevy na vaše první ubytování rezervované přes AirBnb.

 

 

Letenky Vídeň–Alicante (Španělsko)–Vídeň například na termín 5. až 12. července (neděle až neděle) můžete zarezervovat přímo na stránkách Ryanair. Alternativou je pak nákup letenek u ověřeného českého prodejce, cena sice bude o něco vyšší, ale získáte zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte i chod tohoto webu.

 

letenky Alicante červenec
Letenky z Vídně do Alicante, červenec
Červencové Alicante z Vídně i přes státní svátky za 480 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!