Wizzair dnes spustil 20% slevu na všechny letenky z ČR do Londýna, což můžete vyžít na letech z Prahy, Brna, či Ostravy (letenky začínají na nějakých 880Kč z Brna). Vzhledem k cenám ubytování v Londýně, je ale stejně podobný výlet do Anglie velmi drahou záležitostí. Já proto připravil alternativu bez nutnosti přespání – brzy ráno v neděli odletíte z Prahy do Londýna a večer se do Prahy zase vrátíte. Zcela jistě nestihnete projít vše, ale na prohlídku toho nejzákladnějšího, vám to stačit bude.

 

<

 

Před nákupem letenek si nezapomeňte propočítat všechny náklady, hlavně cestu z/na letiště (v tuto chvíli 5 liber, tedy zhruba 200Kč), případnou dopravu po Londýně a vstupy. Rovněž vemte do úvahy, že nějakou dobu trvá, než se z/na letiště dostanete a na letišti byste měli být alespoň hodinu před odletem. Večer raději počítejte i s časovou rezervou, pokud by byla cestou na letiště ucpaná doprava.

 

Není to ale tak drastické, jak se někteří tváří. Letenky + jízdenky do centra vás vyjdou na cca 1700Kč, jídlo si můžete vzít sebou a i bez vstupů si to krásně užijete a i s dostatečnou rezervou budete mít na Londýn 8 a půl hodiny.

 

Důkladného průvodce Londýnem naleznete zde a aktuální ceny si pro jistotu ještě prověřte.

 

Letenky Praha – Londýn – Praha zakupte na 2. října přes Wizzair.com. Letenky kupte zároven se členstvím, vyjdou vás pak na 1550Kč a rok můžete z jeho výhod čerpat zdarma.

 

Mal

 

 

Ihned po letenkách kupte i jízdenky do Londýna přes EasyBus. Postupně se zdražují, ted vás dohromady vyjdou na 4 libry.

 

Mal

 

 

V ceně letenek máte jen malé příruční zavazadlo, ale to bude na jednodenní výlet stačit víc jak bohatě, větší by ani nemělo smysl sebou tahat.

 

 

Celá neděle v Londýně z Prahy za 1550Kč, aneb ráno tam a večer zpět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!