Wizzair dnes spustil 20% slevu na všechny letenky z ČR do Londýna, což můžete vyžít na letech z Prahy, Brna, či Ostravy (letenky začínají na nějakých 880Kč z Brna). Vzhledem k cenám ubytování v Londýně, je ale stejně podobný výlet do Anglie velmi drahou záležitostí. Já proto připravil alternativu bez nutnosti přespání – brzy ráno v neděli odletíte z Prahy do Londýna a večer se do Prahy zase vrátíte. Zcela jistě nestihnete projít vše, ale na prohlídku toho nejzákladnějšího, vám to stačit bude.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Před nákupem letenek si nezapomeňte propočítat všechny náklady, hlavně cestu z/na letiště (v tuto chvíli 5 liber, tedy zhruba 200Kč), případnou dopravu po Londýně a vstupy. Rovněž vemte do úvahy, že nějakou dobu trvá, než se z/na letiště dostanete a na letišti byste měli být alespoň hodinu před odletem. Večer raději počítejte i s časovou rezervou, pokud by byla cestou na letiště ucpaná doprava.

 

Není to ale tak drastické, jak se někteří tváří. Letenky + jízdenky do centra vás vyjdou na cca 1700Kč, jídlo si můžete vzít sebou a i bez vstupů si to krásně užijete a i s dostatečnou rezervou budete mít na Londýn 8 a půl hodiny.

 

Důkladného průvodce Londýnem naleznete zde a aktuální ceny si pro jistotu ještě prověřte.

 

Letenky Praha – Londýn – Praha zakupte na 2. října přes Wizzair.com. Letenky kupte zároven se členstvím, vyjdou vás pak na 1550Kč a rok můžete z jeho výhod čerpat zdarma.

 

Mal

 

 

Ihned po letenkách kupte i jízdenky do Londýna přes EasyBus. Postupně se zdražují, ted vás dohromady vyjdou na 4 libry.

 

Mal

 

 

V ceně letenek máte jen malé příruční zavazadlo, ale to bude na jednodenní výlet stačit víc jak bohatě, větší by ani nemělo smysl sebou tahat.

 

 

Celá neděle v Londýně z Prahy za 1550Kč, aneb ráno tam a večer zpět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!