Jelikož jsem zde loni trávila svojí dovolenou, napadlo mě, že se s Vámi podělím o své zážitky. Pokud hledáte poklidnou dovolenou, kde Vás nebude nic rušit, tak raději zvolte jinou destinaci. Na Slunečném pobřeží nebo-li Sunny Beach to totiž žije 24 hodin denně.

 

Slunečné pobřeží je největší a nejvýznamější bulharské letovisko. Nachází se 35 km od Burgasu a nabízí 8 kilometrů dlouhou pláž, noční život, spoustu restaurací, diskoték a obchůdků. Nudit se tady rozhodně nebudete. Vede tudy jedna velká kolonáda podél pláže, na které najdete téměř vše výše zmíněné a dále minigolfy, pouťové atrakce, bary s Happy Hour (která je v Bulharsku velmi oblíbená) a spoustu stánků.

Dovolenou tu přitom pořídíte za velmi dobré ceny s ALL INCLUSIVE a odletem z Prahy nebo Brna.

 

 

 

Výlet do nedalekého Old Nessebaru

‚Starý‘ Nessebar je od Sunny Beach vzdálený cca 7 kilometrů, můžete si sem udělat výlet pěšky, nebo za velmi dobrou cenu autobusem. My jsme jeli taxíkem, který  se nám podařilo usmlouvat na velmi nízkou cenu, takže určitě nezapomínejte smlouvat. Je to opravdu hezké místo na výlet.

 

 

 

Nessebar je součástí svétového dědictví UNESCO a historie tu na vás opravdu bude dýchat ze všech stran. Je zde spousta kostelů z byzantského období, obchůdků se suvenýry a restaurací. Navíc pokud Vám zachybí české jídlo nebo pivo, tak zde můžete navštívit restauraci Praga.

 

 

Doufám, že Vám článek alespoň trošku pomohl v rozhodování, kam se vydat v létě na dovolenou a přeji hezké cestování! 🙂

 

 

Bulharsko – Slunečné pobřeží a Old Nessebar

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!