Levných letenek (na letní prázdniny) z Prahy do Belgie využijeme k dnešnímu prvnímu levnocestovatelskému tipu. Nejsnažší variantou, jak tyto letenky využít, je zamířit do krásných Brugg. Autobus jezdí přímo z letiště, je to pohodlné a co se dopravy týká, i levné (jízdenky začínají na 5 € jedna cesta). Zkušenějším cestovatelům bych ale spíš doporučil spojit výlet po Belgii s Holandskem. Stojí to za to. 🙂 Se ženou jsme tento výlet podnikli 2 roky zpátky a stálo to za to. 🙂 Času jsme na to měli zhruba stejně.

 

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

V případě zájmu si pospěšte s nákupem, ze nejnižší cenu zbývá jen několik míst.

 

Ať už se rozhodnete pro variantu pohodového prodlouženého výletu v Bruggách nebo pro poznávací výlet, vždy počítejte s tím, že letenky představují jen malou část nákladů. Jde o poměrně drahou destinaci a je třeba s tím počítat při plánování. Ušetřit se dá při cestě ve skupině více lidí, nebo pokud budete přespávat v levnějších městech. Např. Rotterdam je levnější než Amsterdam, Ghent je levnější jak Bruggy.

 

 

Letenky zakupujte přímo na stránkách Ryanair.com na datum 6. – 9. července. V tuto chvíli je cena 1.192 Kč, ale za nejlevnější cenu zbývá jen pár letenek. Pokud by byla cena vyšší, můžete zkusit jiné datum. Zvolit si můžete ranní, a nebo večerní odlet. Pokud vám to dovolená dovolí, letěl bych hned ráno.

 

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Nicméně si myslím, že připlácet je zbytečné. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

 

Pokud toužíte po klidném víkendu v Bruggách, zakupte si jízdenky na Flibco. Tento datum ještě nejsou v prodeji, ale chce to hlídat a jakmile se do prodeje uvolní, rychle je nakoupit. Ceny začínají na 5 €. Výhodou je pohodlnost, kdy vás přímo z letiště autobus odveze do Brugg a pak zase zpět. Všechny hotely na toto datum naleznete zde. Levnější alternativou je využít naší slevu 725Kč a ubytovat se přes AirBnb.

 

 

 

Pokud toužíte po akčnějším výletu, zde je jeden z možných scénářů. Z letiště zamíříme vlakem do Antverp, kde i přespíme. Druhý den pomocí společnosti Megabus zamíříme do Amsterdamu ( zde si dejte pozor- zastávka není dobře označena a autobus mívá zpoždění – dovolat se přitom nikam nejde). Pokud vám to rozpočet dovoluje, zpáteční noc můžete strávit v Amsterdamu. Pokud ne, zamiřte po prohlídce města do Rotterdamu, je tam přespání levnější a město za návštěvu určitě stojí.

 

Z Rotterdamu zamiřte do Brugg. Cest je více, já se ženou zvolil cestu bus/trajekt. Vyšlo to +- na stejno, ale bylo to skvělé zpestření. 🙂 Sobotní noc strávíme v Bruggách a v neděli zamíříme zpět na letiště. Pokud budete mít čas, můžete navštívit ještě Ghent, ten mi přišel ještě hezčí, než Bruggy.

 

 

 

Někdo může namítnout, že to bude jeden velký frmol, ale měli jsme na to podobně času a byl to skvělý výlet. Pořád se něco děje, odnesete si spoustu zážitků a v případě takhle drahých destinací, představuje pomalé cestování velký nápor na rozpočet. Vrátit se tam, kde se vám líbilo nejvíc pak můžete vždycky. 🙂

 

Bruggy z Prahy v prodlouženém víkendu o letních prázdninách za 1460Kč! (letenky + jízdenky)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!