Dnes vám přinášíme tip na levné letenky do druhého největšího města Spojeného království! Ano, řeč je o Birminghamu, který vás sice neuchvátí monumentálními památkami, zato však nabízí jiných spoustu unikátů. Birminghamu se někdy přezdívá „anglické Benátky“ a to především pro množství kanálů, po kterých se můžete přepravit lodí. Za zmínku stojí i futuristická knihovna a kdo si potrpí na sladké, nesmí vynechat proslulou továrnu na čokoládu. Pokud jsme vás alespoň trochu nalákali, s nákupem neváhejte. Na výběr je několik listopadových a prosincových termínů a za zpáteční letenky zaplatíte 410 Kč. Odlet je z dobře dostupné Bratislavy, kam se pohodlně dostanete autem, nebo s dopravci Flixbus a RegioJet. Není cestování na vlastní pěst nic pro vás, ale přesto byste Velkou Británii rádi navštívili? Vyberte si z nabídky dostupných zájezdů s cestovní kanceláří!

INFO KE KORONAVIRU: V případě cest do Spojeného království se nemusí plně očkovaní cestující prokazovat žádným negativním testem. Stačí potvrzení o dokončené vakcinaci, které nebude mladší než 14 dní. Rozdílná pravidla však platí pro cestující bez plného očkování musí. Ti musí absolvovat test před odletem, vyplnit příjezdový formulář a před cestou objednat a zaplatit PCR testy v UK na 2. a 8. den po příjezdu. Díle je povinné držet 10denní karanténu (s možností absolvovat za příplatek další PCR test 5. den, který, pokud je negativní, ukončí karanténu).

TIP: Pokud nemáte zkušenosti s individuální turistikou, doporučujeme přečíst tento podrobný návod >> 

K ceně letenek určitě připočítejte i další náklady, jako například letištní transfery, dopravu do Bratislavy, ubytování, stravování či cestovní pojištění, jehož přehledné online srovnání naleznete zde. Pro lepší mobilitu doporučujeme zapůjčit si automobil. 

Ubytování v Birminghamu, nebo blízkém okolí, můžete zarezervovat přes stránky  Booking, pokud máte radši ubytování v soukromí, rezervujte přes Airbnb.

Letenky Bratislava – Birmingham – Bratislava, například v termínu 20.11. – 28.11.2021, můžete zarezervovat na stránkách společnosti Ryanair. Letenky lze alternativně zakoupit u českého prodejce.  Cena bude sice o něco vyšší, ale získáte zákaznický servis v češtině. 

Birmingham nejen na víkend z Bratislavy za 410 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!