Měsíc září je ideální pro prohlídku měst, protože už obvykle nejsou úmorná vedra, přesto stále panují příjemné teploty. Na krátký výlet se můžete vydat například k našim německým sousedům. Berlín má rozhodně co nabídnout, vyfoťte si Braniborskou bránu, vystoupejte až ke kupoli Bundestagu a prohlédněte si pozůstatky Berlínské zdi. Do německého hlavního města se z Brna díky akčním letenkám Ryanair dopravíte za výtečných 408 Kč a prožijete tam 4 dny od soboty do úterý. Tato délka je pro prohlídku Berlína naprosto ideální, jak tyto dny na místě strávit můžete zjistit třeba v tomto cestopisu od naší čtenářky. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy přes cestovní kancelář naleznete zde.

 

 

Tip pro vás: Pokud zatím nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Pojištění při takto krátkých cestách po Evropě není nezbytně nutné a stačí vám kartička pojištěnce, online srovnání cestovního pojištění však případně naleznete zde >>

 

I když je odlet z výborně dostupného Brna a jedná se pouze o výlet na pár dní, doporučujeme vám spočítat si přibližné náklady na celou cestu – k ceně letenek tedy připočtěte dopravu na místě (z letiště v Berlíně se dostanete s klasickou městskou jízdenkou do zón A,B, C), ubytování i stravování.

 

K vyhledání ubytování využijte stránky Booking. Alternativně se můžete zaregistrovat na Airbnb přes tento odkaz pro získání slevy na první ubytování a následně si bydlení vyhledat na daném webu. Nám se líbilo ubytování ve čtvrti Friedrichshain, a to rovnou ze dvou důvodů: byla tam široká nabídka hotelů za dobrou cenu a centrum města nebylo příliš daleko. Vybírejte však podle aktuální dostupnosti a vlastních požadavků.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky BrnoBerlínBrno na termín 14. až 17. září (úterý až sobota) s ideálními časy odletů rezervujte na stránkách Ryanair. Tyto letenky můžete zakoupit i u českého prodejce, cena je o něco vyšší, ale vy tak získáte základní zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento i tento web.

 

Letenky Berlín
Letenky Berlín
Berlín z Brna v prodlouženém víkendu za 408 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!