Rádi byste si už nyní naplánovali podzimní výlety? Přímo z Prahy se můžete vydat do oblíbených Benátek. Zpáteční letenky u aerolinky Ryanair pořídíte už za 778 Kč, na místě strávíte víkend od pátku do neděle. Benátky pak nejspíš není třeba moc představovat. Jedno z nejikoničtějších měst světa rozhodně stojí za návštěvu v kteroukoliv roční dobu. Našeho online průvodce po Benátkách s celou řadou rad si přečtete zde. Toto je tip na individuální turistiku, nabídky od cestovních kanceláří případně naleznete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Do Benátek i z Benátek aktuálně můžete cestovat bez omezení.

Myslete ale na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, můžete si přečíst tento podrobný návod >>

 

Cestovní pojištění pro kratší cesty po Evropě sice není absolutně nezbytné, jeho vyřízením však nikdy nic nezkazíte. Budete tak mít jistotu, že  úhrada případných ošetření nepůjde z vaší kapsy. Na přehledné online srovnání dostupných možností se můžete podívat zde >>.

 

Odlet a přílet bude z pražského Letiště Václava Havla. Před nákupem letenek si jako už klasicky nezapomeňte propočítat přibližné náklady včetně ubytování a stravy. Pozornost věnujte tomu, že přiletíte na letiště Benátky Treviso, které je od centra města vzdálené zhruba 40 km. Do samotných Benátek se odtud ale dostanete velice snadno, a to autobusem či vlakem.

 

Ubytování vyhledávejte přes Booking. Bydlení přímo v Benátkách je sice zážitek, obvykle se ale nejedná o tu nejlevnější možnost. Pokud chcete ušetřit, ubytujte se v nedalekém Mestre. Do Benátek odtud jezdí spousta autobusů, takže doprava není problém. Alternativou k Bookingu jepak  stránka Airbnb, při registraci přes tento odkaz navíc získáte slevu na svůj první pobyt.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase PrahaBenátkyPraha v termínu 6. až 8. listopadu (pátek až neděle) zakoupíte na stránkách Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u ověřeného českého prodejcecena je o něco vyšší, ale získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

letenky Benátky ryanair
Letenky z Prahy do Benátek, podzim
Benátky z Prahy na víkend za 778 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!