Benátky na celý den z/do Prahy za 810Kč

Benátky na celý den z/do Prahy za 810Kč

At už chcete ušetřit, nebo jen máte obavy z létání, mohla by vás zaujmout akce autobusového dopravce Hello. Ten nabízí jízdenky z Prahy do Benátek a zpět za 30€ (2x 15€), tedy 810Kč. Na první pohled to příliš lákavá nabídka není, protože letenky z Prahy do Benátek se dají sehnat za podobnou cenu. Jenže to má celou řadu výhod a myslím si, že to spoustu čtenářů může zaujmout. Pojdme se tedy na tento tip podívat blíže.

<

Jízdenky Praha – Benátky – Praha za 30€ (cca 810Kč) můžete zarezervovat zde >>

Benátky

Velkou výhodou je skutečnost, že autobusy jezdí z Prahy do Benátek (i zpět) každý den a míst bývá dostatek, snadno si tak můžete zvolit termín, který vyhovuje právě vám.

Co ale pokládám za nejlepší, je skutečnost, že se jedná o noční spoje. V Praze např. v pátek večer nasednete a v sobotu v 8:00 se probudíte v Benátkách. Večer pak v 19:00 nasednete na autobus zpět do Prahy a v 8:00 se probudíte v Praze. Jistě to není pro každého, ale komu nedělá spaní v autobuse problém, ten má ideání příležitost k prozkoumání Benátek bez nutnosti rezervace ubytování (které je v Benátkách poměrně drahé). Den vám na prohlídku toho nejzajímavějšího bude stačit.

Další nezanedbatelnou výhodou je fakt, že z autobusové zastávky se relativně lehce dostanete do centra. Oproti tomu při příletu musíte počítat s dalšími náklady na cestu z/na letiště.

Abych to shrnul, výhodou letenek je krátká doba letu. Výhodou jízdenek nižší cena (obzvlášt pokud započteme i dopravu na místě) a to, že nám narozdíl od letenek umožní prozkoumat Benátky bez nutnosti noclehu.

Pokud vás láká spojit návštěvu Benátek s pobytem u moře, možná oceníte i možnost zavazadla, za které se v letadle připlácí. V tom případě bych zamířil např. Caorle. Autobusem se tam z Benátek dostanete za 200-250Kč a cesta trvá jen 90 minut. Jízdní řády, naleznete zde.

Využít tyto jízdenky můžete i k návštěvě 73. benátského filmového festivalu, který se koná od 31.8. do 10. září 2016. Jde o jeden z nejprestižnějších filmových festivalů.

Benátky

 

Světoznámé město na laguně propletené kanály, na nichž se vznáší romantické gondoly, přiláká každým rokem miliony turistů. Benátky Vás mohou očarovat památkami, kulturou, karnevalem, ale možná nejvíce tou dech beroucí atmosférou města na laguně.

 

Ubytování v Benátkách

 

Ceny za ubytování jsou silně ovlivněny turistickou sezonou, pokud tedy oželíte Benátky v létě nebo během karnevalu konaného deset dní před Popeleční středou, můžete se dostat na ceny pod 1500 Kč za noc pro dva. Během hlavní sezony se dají pokoje pro dva sehnat pod 2000 Kč na noc, za pěkný pokoj ale budete muset ještě pár set korun připlatit. Alternativou tak může být ubytování v levnějších okolních městečkách, tedy konkrétně v Mestru, Campaltu či Jesolu. Pokud navštěvujete Benátky na jaře nebo na podzim, poohlédněte se i po pokojích v pětihvězdičkových hotelech. Hotely typu Hilton se stovkami pokojů často v obdobích mimo sezonu poskytují značné slevy, a za přijatelné peníze pak můžete získat opravdový luxus. Nejlepší srovnání cen hotelů naleznete na internetovém srovnávači Booking. Zvážit můžete i pronájem bytu u místních přes Airbnb a využít slevu 500Kč přes náš slevový kupon.

 

Collage of images with Venice, Italy.

 

 

Jak se pohybovat po Benátkách?

 

Pokud zvolíte hotel v centru Benátek, nejspíše se obejdete bez veřejné dopravy, město bez problémů projdete pěšky. Pakliže máte cestu z hotelu do centra delší, můžete využít autobusové linky nebo vodní autobusy, které jsou v Benátkách kvůli množství okolních ostrovů rozšířené. Autobusy vyjíždějí ze stanice Piazzale Roma a jezdí do vnitrozemí, včetně letišť či Mestru. Do vnitrozemí jezdí linky 15, 45 a 5, která jezdí na letiště. K dispozici jsou také noční autobusy linek N1 a N2. Ceny autobusových jízdenek nejsou nijak astronomické, například za cestu z Mestru do centra zaplatíte cca 2€, pokud však plánujete využívat dopravu častěji, vyplatí se ji objednat v rámci Venezia Unica. Díky této kartě můžete získat neomezenou dopravu po centru, okolních ostrovech, ale i blízkých městech včetně Mestru nebo letiště Marca Pola.

 

Pro Benátky jsou typické vodní autobusy, tzv. vaporetta, jejichž linky jezdí po pobřeží a skrze Canal Grande. Jízdenky na vodní autobusy stojí od 2 do cca 10 € a označují se standardně před vstupem do lodi. Ve veřejných linkách navíc můžete využít Venizia Unica a cestovat neomezeně. V Benátkách se nachází 24 veřejných linek číslovaných 1-22 plus linky 4.2 a 5.2. Schéma městské vodní dopravy naleznete níže a jízdní řády jsou k dispozici na http://www.actv.it/sites/default/files/ultimorario.pdf .

 

 

Jak lze ušetřit na pobytu?

 

Benátky nabízejí turistům tzv. Venezia Unica, což je vlastně turistická karta, díky které získáte vstupné zdarma či zlevněné vstupné prakticky do všech památek a muzeí. Velikou výhodou je, že si lze benefity libovolně navolit, a můžete si tak připlatit za dopravu po Benátkách i okolí včetně letiště Marca Pola. Za 48€ tak získáte třídenní vstupenku do památek a neomezenou jízdenku do veřejné dopravy včetně spojení s letištěm Marca Pola. Kartu lze dopředu objednat zde.

 

Projížďka po gondole je samozřejmě velice romantická a zajímavá, avšak také drahá. Za 40 minutovou projížďku většinou zaplatíte mezi 80 a 100€, levnější alternativou tak může být traghetto, což je jakási větší gondola pro několik osob. Za projížďku na takovéto lodi většinou dáte jen několik euro.

 

Památky, které nesmíte vynechat

 

Piazza San Marco

Hlavní benátské náměstí je proslavené především významnou bazilikou a orlojem s okřídleným lvem. V blízkosti náměstí se nachází také Dóžecí palác a zvonice sv. Marka.

 

Basilica di San Marco

Historie budovy sahá až do 9. století, kdy zde byl postaven kostel zasvěcen sv. Markovi. Od roku 1094 byly postupně během staletí dostavovány další části baziliky, a dnešní budova je tak galerií vývoje uměleckých směrů. Vstupné do baziliky je zdarma.

 

Palazzo Ducale

Palazzo Ducale neboli Dóžecí palác je masivní budova typická svým mramorovým obložením. Prohlídka paláce vyjde na 18€.

 

Canal Grande

Canal Grande je zřejmě nejslavnější kanál Benátek, na kterém nalezneme ty nejkrásnější městské paláce jako Ca´ Pesaro, Ca´ d´Or či Ca´ Rezzonico i malebné mosty, z nichž nejznámější je Ponte Rialto.

 

 

Co vše se dá stihnout za jeden den?

 

Za jediný den lze stihnout projít celé historické centrum města. Za dopoledne se dá stihnout prohlídka náměstí svatého Marka proslaveného holuby i bazilikou San Marco. Jméno světce nese i nedaleká věž San Marco. Další zajímavostí nedaleko náměstí je slavný Most vzdechů spojující Dóžecí palác, který mimochodem také rozhodně stojí za prohlídku, s bývalým vězením. Přes most chodili vězni a po jejich vzdychání nad prožitými strastmi byl most pojmenován. Odpoledne lze potom strávit procházkou kolem Canal Grande, podél něhož se nacházejí úchvatné paláce jako Ca´da Mosto, Ca´Pesaro či Ca´d´Oro. Západ slunce je nejkrásnější strávit buď na palubě gondoly či traghetta nebo u mostu Rialto.

 

Turistickou mapu naleznete zde >>

Tipy na závěr

  • Letenky kupujte zhruba 2 měsíce před odletem, jelikož v tu dobu jsou nejlevnější

  • Pokud se vyhnete hlavní letní sezoně a karnevalu, výrazně ušetříte a vyhnete se davům

  • Ochutnejte místní nápoj Spritz, chutná skvěle a tamní Vám ho namíchají levněji než ostatní slavné koktejly