Letenek z Prahy do Benátek zdarma a autobusového spojení za 1€ využijeme k dnešnímu tipu na levnocestování. Je určen spíše těm čtenářům, kteří mají s cestováním již nějaké zkušenosti. Cena je za osobu pokud pojedete ve dvou. Pokud vás pojede více, ještě více se sníží (část z ceny tvoří administrační poplatek, který se ale hradí jen jednou, bez ohledu na počet kusů letenek). Cesta vychází naprosto ideálně v pátek do Benátek a v neděli večer z Milána. Doufám, že se vám tip bude líbit, dalo celkem práci ho vymyslet :).

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Letenky Praha – Benátky nakupte na 23. září přes web dopravce Volotea. Jak si můžete povšimnout, cena je 9,72€. I to je velmi výhodné, ale ještě můžete získat 10€ za registraci (stačí zadat email) a získat byste tak měli letenku zcela zdarma. Schválně píši „byste“, protože situace je v tuto chvíli dost nejasná a mám zprávy jak o tom, že to na tyto levné letenky uplatnit nejde, tak i zprávy, že se to někomu uplatnit podařilo. Každopádně za pokus nic nedáte a i plná cena je skvělá.

 

Letenky do Benátek

 

O přesun mezi Benátkami a Milánem se postará společnost Megabus, kde využijeme toho, že vždy je prvních pár sedadel za 1€. Jízdenky se do oběhu uvolnují každý den, je tedy třeba vyčkat až se uvolní „vaše“ datum a jízdenky ihned nakoupit. Není to příliš pohodlné, ale sám jsem to během našeho výletu po půlce Itálie za 1500Kč dělal naprosto stejně. Alternativou je samozřejmě koupit jízdenky normálně, pak vás vyjdou na zhruba 200-250Kč.

 

Letenky z Milána do Prahy nám zajistí společnost EasyJet v neděli 25. září za 1932Kč/2 osoby, tedy cca 970Kč/osobu.

 

Letenky z Milána

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně 6 kilové příruční zavazadlo, které vám bude stačit víc jak bohatě.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Před zakoupením letenek vemte do úvahy, že se jedná jen o část nákladů na cestu. Dále je zapotřebí započítat ubytování, doprav na/z letiště, případné vstupy atd. Tyto náklady byste museli řešit vždy a myslím si, že je to skvělá akce, ale raději na to upozornuji předem, abyste něco nekoupili jen proto, že je to levné :).

 

Ubytování řešte s předstihem přes Booking. Ne že byste pak už nic nesehnali, ale ty nejvýhodnější možnosti bývají obsazené už několik měsíců předem.

 

Průvodce Benátkami naleznete zde >>

Průvodce Milánem naleznete zde >>

 

 

 

 

 

Benátky a Milán letecky z Prahy na víkend za 1000Kč! (obě letenky + jízdenka)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *