Náš další dnešní levnocestovatelský tip bude směřovat na krásný ostrov Bali. Datumů je celá řada, proto si délku i termín dovolená uzpůsobte svým potřebám – 12 dní jsem vybral čistě pro názornost. Stejně tak si můžete libovolně zvolit, kde chcete dovolenou strávit. Já tentokrát zvolil příklad pro ty, co si potrpí na pohodlí a luxus. Využít ale můžete samozřejmě jen letenky, 1-2 dny zůstat v Kutě na aklimatizaci a následně na motorce vyrazit na sever. To už je na volbě a preferencích každého. Na Bali právě jsem a všechny doporučované hotely jsem osobně navštívil, takže pokud budete mít dotaz, rád vám pomohu.

 

<

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před nákupem letenek věnujte zvýšenou pozornost tomu, že jde o březen – měsíc, kdy končí deštová sezóna. Sice si myslím, že už to bude v pohodě, ale je to příroda a tak na to raději čtenáře upozornuji.

 

Letenky Praha – Bali – Praha za 13190Kč můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

Datumů je sice hodně, ale letenky rychle mizí. Proto bych s případným nákupem neotálel.

 

 

a

 

 

V ceně máte jak příruční, tak odbavené zavazadlo.

 

Po příletu na Bali si vyberte v bankomatu peníze, vyjde to výhodněji jak směnárny a je tam vysoký limit (to tu nebývá moc pravidlem). Odmítněte všechny nabídky odvozu, projděte parkovištěm a stopněte si taxi. Trvejte na zapnutí taxametru. Někdy bez taxametru jet nechtějí, protože na cizincích rádi vydělávají, ale nedejte se a klidně si vemte jiného taxíka. Jezdí jich tu spousty.

 

Na první 1-2 noci si vemte hotel v Kutě, pro aklimatizaci a srovnání časového posunu. Osobně bych vám doporučil Duo Legian hotel. Je velmi levný a přitom čistý a pěkný. Na pláž v Kutě je to asi deset minut, stejně jako do centra nočního života, pokud ho chcete vyhledat.

 

Pokud si nechcete půjčovat auto/motorku, nainstalujte si Ubera. Ve 2 lidech se vyplatí obvykle více, než soukromí dopravci. A v poměru cena/čas/pohodlí, zcela jistě vedou. Bohužel ne všude smějí vyzvedávat, místní vláda taxíkářskou mafii podporuje jak jen může a tak do některých turistických míst nesmí jezdit vyzvedávat (ale odvézt vás tam mohou). Ale z Kuty do hotelu v Candidase se dostanete.

 

Ubytování vám doporučuji zarezervovat zde  >>

 

a

 

V reálu to vypadá ještě mnohem lépe jak na fotkách. Resort má mladého a schopného manažera, který se opravdu snaží o vaši spokojenost. Jíst můžete přímo v resortu, ceny jsou tam srovnatelné s ČR (cca 80-100Kč za jídlo), nebo vyjděte ven a zhruba 300 metrů nalevo po silnici naleznete warung místní babičky, která vaří za pár korun a naprosto luxusně. Za 40Kč se tam bohatě najíte a olizovat se budete až za ušima :). Prodává i místní pálenku Arak, kterou určitě doporučuji vyzkoušet s ovocnou štávou. Jestli vás čeká cesta dál, nakupte si ji klidně do zásoby, stojí u babči cca 60Kč za láhev a ne všude ji seženete.

 

Pokud byste chtěli, jsou zde možné i svatby, ale na toto téma připravím samostatný článek (respektive má žena 🙂 ).

 

Dostat se zpět do Denpasaru je možné bud drahým taxíkem, nebo levnou místní dopravou. Jezdí tu dodávka sbírající lidi po cestě a kdo chce, ten na ni zamává. Cena je 100Kč za osobu.

 

Berte to skutečně jen jako jeden z možných plánů, je poměrně škoda jet na Bali a strávit dovolenou na jednom místě. 

 

Co se týká očkování, doporučujou se žloutenky + tyfus. Pokud byste ale jeli do resortu a jedli v kvalitnějších restauracích, pokládám to poměrně za zbytečné. Doporučoval bych se držet dál od opiček, na fotkách je to roztomilý, ale jinak už jsou to odrzlý spratci a slyšel jsem o hodně kousnutích. Což je velmi nemilé kvůli vzteklině.

 

Pokud jedete navštívit Bali na dobu kratší, jak 30 dní, máte víza zdarma a nic se neplatí. Nutný je pas s 6 měsíční platností.

 

Co se cen na Bali týká, bydlíme obvykle za zhuba 400-500Kč/2 osoby/noc (hezké, čisté bydlení, obvykle s bazénem). Za jídlo dáváme kolem 40-70Kč. U obojího by šlo platit méně i více, pro nás je tohle taková rozumná střední cesta. Drahý je tu především alkohol, včetně piva. Výjimkou je již zminovaný arak, to je v podstatě jediný způsob, jak se opít bez hypotéky. Druhou možností je vychytávat různé akce na alkohol v podnicích, ale z toho druhý den tak bolí hlava, že to doporučit rozhodně nemohu :).

 

Platí se tu Indonéskou rupií, kurz je zhruba 1:2, když odpočtete nuly. Pokud něco stojí 100.000 rupií, je to za 200Kč. Tedy ne úplně, ale pro hrubý odhad je to takhle dobré počítat. Dáejte pozor na bankomaty a vybírejte v těch, umístěných v bance. Hrozí zneužití vaší karty. Osobně to mám nastavené tak, že jakmile je pohyb na účtě, přijde i email. Doporučuji to hlídat podobně, určitě to nepodceňujte. Pokud chete raději využívat směnárny, obejděte jich více – kurz se často dost liší.

 

Celkově budte na peníze hodně obezřetní, místní žijí z cca 3 tisíc na měsíc a tak se snaží dostat z turistů, co jen to jde. Tedy ne všichni, ale zvlášt v turistických částech, je to většina. Z hotelu vám tak zavolají schválně drahého taxíka, protože z toho mají provizi, platíte jiné ceny než místnáci a často vám tvrdí, že něco levněji zkrátka nejde, i když vědí, že je to hloupost. To se děje všude v Asii, ale tady jsou tak nějak více organizovaní :). Jinak nejsou zlý a ono jim to nejde ani moc vyčítat, ale je třeba si na to dávat pozor. Že člověk babičce zaplatí o 5Kč více zase tak nevadí, ale proč platit taxíkářům nového iPhona.

 

 

Bali z Prahy na 12 dní do luxusního 4* resortu včetně snídaně za 17790Kč!

2 komentáře u „Bali z Prahy na 12 dní do luxusního 4* resortu včetně snídaně za 17790Kč!

 • 19.8.2016 (15:53)
  Trvalý odkaz

  Ještě lepší než Uber je aplikace Grab nebo Gojek, tam rovnou vidíte kolik vás cesta bude stát a cena je fixní, tzn ikdyž se zdržíte v zácpě tak vás to nemusí trápit.

  Reagovat
  • 21.8.2016 (10:38)
   Trvalý odkaz

   Díky za tip, už jsem o nich slyšel. Vyzkouším!

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!