Každý milovník přírody by měl minimálně jednou navštívit Azorské ostrovy. Svou dovolenou si můžete naplánovat už nyní díky akčním letenkám aerolinky TAP Portugal. S odletem z Vídně je aktuálně pořídíte za 5 490 Kč (termíny od března 2021 až do ledna 2022), s odletem z Prahy pak za 7 690 Kč(termíny od dubna do listopadu 2021). V obou případech vás na cestě tam i zpět čeká jeden přestup v Lisabonu, bezplatně si s sebou na palubu smíte vzít jeden kus příručního zavazadla. Toto je tip na individuální turistiku, pokud byste Azory rádi navštívili přes cestovní kancelář, veškeré nabídky naleznete zde

 

INFO KE KORONAVIRU:  Aktuálně musíte negativní výsledek PCR testu předložit při cestě na Azory i po návratu do ČR. Lepší volbou proto může být letenky kupovat až na druhou polovinu roku, případně letní prázdniny. Nikdo vám nyní neřekne, jak to s podmínkami cestování bude přesně vypadat, sledujte proto aktuální informace.

 

Tip: Pokud zatím nemáte zkušenosti s individuální turistikou, tak doporučujeme přečíst tento podrobný návod>>

 

Nepodceňujte cestovní pojištění, přehledné online srovnání všech dostupných možností naleznete zde>>. 

 

Odlétat můžete z Prahy či z Vídně, vybírat můžete podle ceny letenek/dostupnosti termínů či blízkosti letiště. Pokud zvolíte Vídeň, na letiště se nejlépe dostanete autobusy Regiojet nebo Flixbus.

 

Před zakoupením letenek si jako vždy nezapomeňte spočítat přibližné náklady na celou cestu. Započtěte transfer z/na letiště, stravu, ubytování, pojištění či zapůjčení auta přes Rentalcars. Půjčení vozu vám určitě doporučujeme v případě, že ostrov hodláte důkladně projet a poznat. Spoléhat se pouze na autobusy nemusí být úplně ono. Sice také jezdí, většinou ale pouze párkrát za den.

 

Ubytování hledejte přes Booking nebo využijte naši slevu na vaše první ubytování přes stránky Airbnb. Vzhledem k aktuální situaci rezervujte ubytování s možností bezplatného storna.

 

 

Letenky VídeňPonta DelgadaVídeň si můžete zarezervovat v tomto kalendáři termínů>>

 

Letenky PrahaPonta DelgadaPraha si můžete zarezervovat v tomto kalendáři termínů>>

 

tap portugal azorské ostrovy pelikan
Letenky z Vídně na Azory, Tap Portugal, Pelikan
Azorské ostrovy z Vídně a Prahy od 5490 Kč! (letenky tam i zpět, termíny do konce roku)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!