Zahajte nový rok pobytem v cizině! Hned v lednu můžete s naším tipem vyrazit do Řecka a to nejen na víkend. Za návštěvu stojí samozřejmě hlavní turistická lákadla, jako je starodávná Akropole, ale Athény jsou zejména skvělým výchozím bodem pro výlety za poznáním. Za letenky z Vídně a zpět zaplatíte pouhých 630 Kč, ale doporučujeme vám s nákupem dlouho neotálet. Pro náš tip jsme vybrali termín 29.1. – 31.1.2022 a na výběr je ještě pár dalších letů i v týdnu. Tento tip je pro individuální turistiku, pokud preferujete cestování s podporou cestovní kanceláře, kompletní nabídku naleznete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Každý cestující nad 18 let musí nejpozději den před odletem vyplnit příjezdový formulář. Na základě formuláře se poté automaticky vygeneruje QR kód, kterým se cestující prokáže při vstupu do letadla / při vstupu na území Řecka.  Všichni cestující starší 12 let se musí prokázat potvrzením o negativním PCR testu (ne starším než 72 hodin), nebo potvrzením o negativním antigenním testu (ne starším než 48 hodin). Prokázat se mohou i potvrzením o úplném očkování (14 dní po poslední dávce) nebo potvrzením o prodělání onemocnění covid-19. Mějte však na paměti, že situace se může opět změnit.

TIP: Pokud zatím nemáte zkušenosti s individuálním cestováním, ale chcete jej vyzkoušet,  doporučujeme přečíst tento podrobný návod >> 

Nezapomeňte k ceně letenek připočítat i další náklady, jako například letištní transfery, ubytování, jídlo či cestovní pojištění, jehož přehledné online srovnání naleznete zde. Pokud chcete vyrazit i mimo Athény, doporučujeme zapůjčit také vlastní automobil. 

Ubytování v Athénách můžete zarezervovat přes stránky Booking. Dáváte-li přednost ubytování v soukromí, rezervujte přes Airbnb

Letenky Vídeň – Athény – Vídeň například v termínu 29.1. – 31.1.2022 můžete zarezervovat na stránkách letecké společnosti Ryanair. Alternativně můžete zakoupit letenky u ověřeného českého prodejce. Cena zde je sice o trochu vyšší, ale nákup proběhne v češtině a podpoříte tento web.

Athény z Vídně i na prodloužené víkendy za 630 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!