Milujete antické památky a Athény vám svítí na seznamu destinací, které byste chtěli navštívit? Nebo jste tu již naopak byli a přirostla vám tato řecká metropole k srdci? Pro oba případy máme řešení! Letecký dopravce Eurowings uvolnil akční letenky na trase Praha – Athény a to za skvělých 1 768Kč za oba lety. Nejlevněji můžete z Čech vyrazit v úterý a v sobotu, zpáteční let si pak nakombinujete podle preferované délky pobytu. Pro náš tip jsme vybrali termín 2.11. – 6.11.2021, ale za akční ceny jsou na výběr lety až do konce tohoto roku. Tento tip je pro individuální turistiku, pokud preferujete cestování s podporou cestovní kanceláře, kompletní nabídku naleznete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Každý cestující nad 18 let musí nejpozději den před odletem (do 23 hod českého času) vyplnit příjezdový formulář. Na základě formuláře mu bude vygenerován QR kód, kterým se prokáže při vstupu do letadla / při vstupu na území Řecka.  Všichni cestující starší 12 let se musí prokázat potvrzením o negativním PCR testu (ne starším než 72 hodin) nebo potvrzením o negativním antigenním testu (ne starším než 48 hodin) nebo potvrzením o úplném očkování (14 dní po poslední dávce) nebo potvrzením o prodělání onemocnění covid-19 (2 – 9 měsíců před návštěvou).  Řecko uznává pouze testy provedené výtěrem z nosohltanu nebo hltanu (ne test ze slin).  Mějte však na paměti, že situace se může opět změnit. Proto pečlivě sledujte aktuální dění.

TIP: Pokud zatím nemáte zkušenosti s individuálním cestováním, ale chcete jej vyzkoušet,  doporučujeme přečíst tento podrobný návod >> 

Nezapomeňte k ceně letenek připočítat i další náklady, jako například letištní transfery, ubytování, jídlo či cestovní pojištění, jehož přehledné online srovnání naleznete zde. Pokud chcete vyrazit i mimo Athény, doporučujeme zapůjčit také vlastní automobil. 

Ubytování v Athénách můžete zarezervovat přes stránky Booking. Dáváte-li přednost ubytování v soukromí, rezervujte přes Airbnb

Letenky Praha – Athény – Praha například v termínu 2.11. – 6.11.2021 můžete zarezervovat na stránkách letecké společnosti Eurowings. Alternativně můžete zakoupit letenky u ověřeného českého prodejce, kde bude sice cena trochu vyšší, ale celý nákup proběhne v češtině.

Athény z Prahy přímým letem z Prahy na prodloužené víkendy za 1768 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!