Výhodných letenek z Prahy můžete využít k levnému výletu do Amsterdamu a to včetně víkendů. Datumů je celá řada a pokud se rozhodnete pro prodloužený víkend který je také možný, tak bych vám doporučil i návštěvu nedalekého Rotterdamu. Alternativně můžete zvolit i variantu, kdy v neděli v poledne do Amsterdamu přiletíte a večer odletíte. Detailního průvodce po Amsterdamu jsem pro vás připravil zde. Cestopis z Amsterdamu od naší čtenářky, naleznete zde. Zájezdy do Amstrdamu přes cestovní kanceláře, naleznete zde.

 

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před nákupem letenek si spočítejte všechny náklady, především pak cenu za ubytování. Amsterdam patří mezi poměrně drahé lokality, ale lepší už to nebude a i tak za návštěvu stojí :). Ušetřit můžete tak, že pojedete ve čtyřech lidech, nebo část výletu budete spát v Rotterdamu, který je levnější a za návštěvu určitě stojí. Ubytování si berte buď přes Booking (při nákupu přes přes tento odkaz získáte 10% slevu. ), nebo využijte naší slevu 725Kč na vaše první ubytování a zarezervujte si pobyt přes AirBnb. To vychází výhodněji.

 

Levnou alternativou může být pouze jednodenní nedělní výlet, kdy v neděli ve 12:00 do Amsterdamu přiletíte a večer v 18:45 z něj odletíte zpět do Prahy. Výhodou je nízká cena a v podstatě žádné časové nároky, nevýhodou to, že budete mít na prohlídku velmi málo času (na letišti to chce být alespon hodinu předem, něco zabere cesta do centra, je možné zpoždění letadla atd.). Část čtenářů ale podobné jednodenní výlety vítá a sám s oblibou využívám přestupy k alespoň několika hodinové prohlídce měst (je jasné že všechno stihnout nejde, ale i tak se toho za pár hodin dá stihnout hodně).

 

I když je odlet až v březnu/ dubnu, tak si ubytování zařidte hned po letenkách. Ne, že byste pak nic nesehnali, ale ubytování v Amsterdamu je drahé a ty nejvýhodnější možnosti bývají vyprodány měsíce dopředu. Čím dřív tedy nakoupíte, tím výhodnější ubytování seženete.

 

 

Letenky zakupte přímo na EasyJet.com např. na datum 1. dubna Ve 2 lidech je cena 1288Kč, pokud vás pojede více, cena ještě více klesne. Datum berte spíš pro názornost, těch možností za stejnou cenu je tam více.

 

Letenky z Prahy do Amsterdamu
Letenky z Prahy do Amsterdamu
Amsterdam z Prahy včetně víkendů za 1288Kč! (i s možností jednodenního nedělního výletu)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!