Tak jako jiná města mají své dominanty, tak Amsterdam, známý jako Benátky severu či město na vodě má kola. Ano, cyklistická kola jsou právě tím symbolem, který vám cestovatelé řeknou se spojitostí s Amsterdamem.

 

 

Kam přes den

Centraal Station

Povětšinou vaše cesta začne asi tady. Je to hlavní nádraží v Amsterdamu, dostanete se odtud na letiště a nebo odtud může pokračovat vaše cesta do jiných destinací. Naleznete tady také malé obchůdky se suvenýry, občerstvením nebo informační centrum. Pokud byste se chtěli vydat někam na výlet, naleznete tady spoustu nabídek.

 

JLB1988 / Pixabay

 

Dam Square – Nieuwe Kerk

Je hlavní náměstím Amsterdamu, odtud to je údajně všude kousek. Je to takový hlavní bod všeho dění. Na náměstí nezapomeňte navštívit Nieuwe Kerk.

 

Anne Frank House

Pokud navštívíte Amsterdam, tak je povinnost navštívit dům Anny Frankové. Museum je věnováno židovské dívce, která se zde spolu s rodinou a dalšími lidmi schovávala před nacisty. Nezapomeňte si lístky objednat alespoň měsíc předem, jelikož museum je opravdu velice navštěvované. Lístky pořídíte zde

 

De Duif

Procházka kolem kanálů, zastavení se v místní kavárničce a kochání se atmosférou Amsterdamu. Kde jinde než tady?

 

RalfGervink / Pixabay

 

West Church (Westerkerk)

Tento kostel je jednou z největších staveb a pohltí vás svou atmosférou, nepatří mezi nejvíce navštěvované, a tak je velká pravděpodobnost, že zde nenarazíte na velký shluk turistů.

 

Oude Kerk

Je nejstarší dochovanou stavbou v Nizozemí. Jedná se o kostel, ale paradoxem je, že je obklopen nevěstinci, o kterých najdete zmínku níže.

 

De Waag

Architektonický skvost z 15.století, kde si můžete dát například večeři. Těžko říct, zda je tato stavba krásnější ve dne nebo v noci.

 

12019 / Pixabay

francescoronge / Pixabay

 

Begijnhof

Pokud máte rádi historické místa, tak tady najdete nejstarší dochovanou budovu v Amsterdamu, ještě dřevěnou budovu můžete obdivovat vedle kapličky „amsterdamského zázraku“ a kostelíka. Dejte si však pozor, dovnitř můžete jen do páté hodiny odpolední.

 

A’dam Lookout

Máte rádi adrenalin? Máte rádi výhled na celé město ? Tak tady si zajděte! Houpačka se tyčí 120 metrů nad Amsterdamem a za 12 euro se můžete dokonce pohoupat! 

 

Central Library

Pokud máte rádi výhled, ale bez adrenalinu, navštivte knihovnu, kde můžete vyjet až do posledního patra a mít výhled jako na dlani. Přesně to je výhoda nekopcovitého města.

 

Royal Palace Amsterdam

Jak jinak popsat palác než slovy nádhera, každý palác má své kouzlo a tento ho má jednoznečně taky. Byť se nachází na rušném náměstí, určitě stojí za to jej navštívit. Je zde možnost i vnitřní prohlídky.

 

I Amsterdam

Fotka na instagram, jinak ani tuto atrakci nelze popsat. Nápis I AMSTERDAM je vždy vytížený a v obklopení turistů, pokud chcete opravdu hezkou fotku, tak si buď jooo přivstanete a nebo tu zajdete k večeru.

 

baadu / Pixabay

 

De Negen Straatjes

Stánky, ulice obchůdků se suvenýry, kavárny a restaurace. Na téhle ulici se prostě neztratíte.

 

Kam v podvečer/večer

Red Light District

Ulice jak pro koho, pokud vyrážite s dětmi, tak se jí spíše vyhněte. Jde o ulici sexshopů a nevěstinců, která je v Amsterdamu proslulou. Jde spíše o takovou místní atrakci, takže pokud se zde budete procházet, určitě se na vás nikdo koukat nebude.

 

Rembrandtplein

Přes den se zde můžete přijít vyfotit se zlatými sochami v podvečer se však toto místo mění na ráj pouličních umělců.

 

Leiden Square (Leidseplein)

Noční život v Amsterdamu probíhá přesně na této ulici. Chcete-li si někam tedy vyrazit, pobavit se, tak Leiden Square je tím pravým.

 

Pexels / Pixabay

A co ty kola?

Že je Amsterdam na svá kola opravdu pyčný, je jasné i z jejich pestré nabídky kol, které nabízejí. Je opravdu z čeho vybírat a nad některými modely opravdu chce rozum stát. Všechny potřebné indormace o kolech jsou tady.

 

MabelAmber / Pixabay

 

Doufáme, že jsme vám vyvrátili, že v Amsterdamu není co dělat, protože je toho ještě mnohem víc, než jsme tady uvedli. Tak šup pro kolo a užíjte si nádherný Amsterdam!

 

 

Amsterdam na kole? Jinak to nejde!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!