Pokud jezdíte často do zahraničí, vyplatí se vám zvolit si alternativní způsob sjednání cestovního pojištění. Uzavřít můžete pojištění k debetní kartě, k ISIC kartě nebo se vydat po Evropě s evropským průkazem zdravotního pojištění.

 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

 

Pojištění k debetní kartě

Nejlepší je zaplatit roční paušál balíček pojištění k debetní kartě. Podmínky jednotlivých bank se mohou lišit. V principu to funguje tak, že k vybraným kartám má klient možnost připlatit si nízký poplatek, zpravidla začíná na 300 Kč za rok, a uzavřít celoroční cestovní pojištění. Některé banky nabízí k jedné kartě pojištění všech členů rodiny.

 

 

Pro koho se vyplatí a kam se připojistit

Toto pojištění se zpravidla hodí na cestování po Evropě. Pokud jezdíte do zahraničí na krátké cesty často, je uzavření takovéto pojistky dobrou volbou. Vycestovat můžete ze dne na den. Banky nabízí v rámci pojištění automaticky nárok na asistenční službu.

Pojištění je výhodné pro rodiny s dětmi, které často jezdí do zahraničí. Nemusíte myslet na uzavírání zdravotního pojištění pro všechny členy rodiny. Pokud banka nabízí možnost výběru cestovního pojištění, můžete zvolit takové, které pokryje ztrátu zavazadel, odpovědnost za škodu a bude mít vysoké limity úrazového pojištění.

Na lyže se můžete připojistit proti pojištění odpovědnosti za škodu, rizikovým sportům a zaplatit si speciální služby (například doprava helikoptérou do nemocnice). Pokud pojedete za teplem do exotiky, uzavřete pojistku u speciální instituce, stejně jako při cestě do USA. Na pojištění ke kartě se v těchto případech nespoléhejte.

 

 

 

 

 

Na co si dát pozor

Před sepsáním smlouvy se podívejte na pojistné limity. Ty mohou být nízké, nedostačující, nemusí se vztahovat na potřebné předměty pojištění. V tomto případě smlouvu neuzavírejte. Banky mezi sebou konkurují a snaží se produkty vylepšit.

Při uzavírání pojistky pro všechny členy rodiny se zeptejte na výši limitů. Banky často koncipují pojistku pro všechny členy rodiny tak, že pojistný limit se vztahuje na všechny osoby dohromady, nikoli na každého člena zvlášť. Vždy u sebe musíte mít kartičku s číslem pojistky.

 

 

Pojištění k ISIC kartě

Alternativu nabízí pojištění ke studentské kartě ISIC. Můžete si zaplatit ke kartě pojistku pro dlouhodobý nebo krátkodobý pobyt v zahraničí. Hodí se pro studentské semestrální pobyty.

 

 

Evropský průkaz zdravotního pojištění se může prodražit

Kartička zdravotní pojišťovny vám poslouží pro cesty v rámci Evropy. Občané Evropské unie mají nárok na základní zdravotní péči v rámci celé Evropské unie, ale ne vždy je průkaz dostačující. Jsou s ním spojeny náklady na administrativu nebo doplatky za ošetření, které neproplácí pojišťovna. Při pobytu v zahraničí je lepší uzavřít buď klasickou pojistku, nebo využít pojištění ke kartě, jelikož náklady spojené s využitím evropského průkazu zdravotního pojištění vždy převýší částku, kterou zaplatíte za sjednanou pojistku.

Alternativa k cestovnímu pojištění

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!