Akčních letenek do Thajska můžete využít k návštěvě této velmi zajímavé země. Velkou výhodou je, že za 9390Kč jsou dostupné letenky jak do Bangkoku, tak na jih do Phuketu a Krabi. Pokud je tedy cílem navštívit jih Thajska, ušetříte na přeletech/přejezdech. V Thajsku jsem letos strávil dohromady 6 týdnů, pokud byste s něčím potřebovali poradit, klidně se ptejte v diskuzi pod článkem ;). S případným nákupem neotálejte, letenky nebudou mít dlouhého trvání.

 

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Před cestou se rozhodně nezapomeňte pojistit, lékařská péče je sice velmi kvalitní (respektive může být, pokud na to máte), ale úkony si platíte z vlastní kapsy a jde o velmi vysoké částky. Tohle rozhodně nepodceňte. Online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>>

 

Před nákupem si povšimněte delších přestupů a věnujte zvýšenou pozornost tomu, že Thajcům nedávno zemřel král. Delší přestup můžete využít k bezplatné prohlídce Šanghaje a národní smutek vás také moc neovlivní, ale je lepší, když na obojí upozorním předem. Rovněž si nezapomeňte spočítat před nákupem letenek kompletní cenu dovolené, pokud byste chtěli cestovat po ostrovech, tak bude vyšší.

 

Letenky Praha – Phuket – Praha za 9390Kč můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

Letenky Praha – Krabi – Praha za 9390Kč můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

Letenky Praha – Bangkok – Praha za 9390Kč můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

 

 

1

 

 

Věnujte zvýšenou pozornost délce přestupů. V ceně máte příruční i 2x odbavené zavazadlo do 23Kg.

 

Vstup do Thajska

K návštěvě Thajska nepotřebujete víza, stačí pas s minimálně 6 měsíční platností. Zdarma můžete Thajsko navštívit na měsíc.

 

Ubytování v Thajsku

Ubytování řešte porovnáním nabídek na Bookingu, Agodě a Airbnb, kde můžete využít i naší slevu 600Kč. Zkusit můžete i usmlouvat cenu na místě, nebo hledat ubytování úplně na místě. Tam bych vám ale doporučoval prověřovat recenze na Bookingu, ne vždy se nízká cena musí vyplatit a ušetřené 2 dolary nestojí za to, aby sdílel pokoj se švábí rodinkou, nebo mravenci :). Ta čistota je základ, zbytečně to pak kazí pobyt.

 

 

Očkování do Thajska

Osobně jsem toho názoru, že nezáleží, kam jedete, ale na oblasti a jak se budete chovat. Jinak řečeno, pokud levnocestovatelsky, budete jíst v místních stáncích atd., doporučoval bych žloutenky + tyfus. Pokud plánujete pobyt na severu Thajska v džungli, probral bych to s lékařem, nebo na očkovací stanici. Rizika se budou lišit od konkrétní oblasti, i doby pobytu. Pokud jedete do Thajska, z letiště zamíříte do hotelu a jíst budete jen v kvalitnějších restauracích nebo jídlo ze supermarketů, tak bych očkování neřešil. Riziko nebude vyšší, jak v ČR.

 

Peníze a ceny v Thajsku

V Thajsku se platí bathy, kdy ceny odpovídají zhruba 2/3 našich korun. Pokud něco stojí 90 bathů, je to za 60Kč. Jde o přibližný přepočet, záleží na momentálním kurzu a kde směníte, ale dá se z toho pro hrubou představu dobře vycházet. Rozměnit můžete jak za dolary, tak za Eura. K výměně českých korun na dolary či Eura, doporučuji tento postup. Před výměnou na bathy projdětě dost směnáren, kurzy se až drasticky liší. Pokud míříte na ostrovy, rozměnte peníze už na pevnině, kurz je tam šílený.

 

Bankomaty si krom poplatku vaší bance účtují 200 bathů za výběr. Takže bud jedte s hotovostí, nebo uskutečněte co nejméně výběrů (max. ale jde 20 tisích Bathů, někde prý 30 tisíc, ale to se mi nepovedlo). Počítejte s tím, že občas bankomat někomu kartu spolkne. Nám se to stalo na letišti a je to nemilé. Jen souhrou náhod se nám podařilo kontaktovat zaměstnance a po 15 minutách papírování ji obdrželi zpět. Takže pokud spoléháte čistě na kartu, mějte jednu v záloze a z bankomatu vybírejte když máte čas a ideálně přímo před bankou, které bankomat patří. Prý se to stává poměrně často.

 

Ceny v Thajsku jsou skvělé, dobré ubytování seženete v průměru kolem 300Kč, najíte se bohatě za 50Kč. Pokud potřebujete ještě více ušetřit, místní sít supermarketů má předpřipravená jídla ve vakuových krabičkách (u pokladny vám je ohřejí) za 30Kč a jsou znamenitá. Během 3 týdnů tak ušetříte i nemalé peníze na jídle a službách (např. skvělá hodinová masáž vás tu vyjde na 120Kč). Malé pivko v plechu tu stojí kolem 30Kč, záleží na značce. Motorku si půjčíte za 50-150Kč za den.

 

Bezpečnost v Thajsku

Co se bezpečnosti týká, Thajsko je několikrát bezpečnější, než Evropa. Klidně bych sem vzal i děti, nebo starší rodiče. Pozor je dávat hlavně na dopravu která je chaotická a na to, co jíte. Zvlášt než si tělo Evropana zvykne, tak ho pálivá strava dokáže pěkně potrápit :). Jinak je ale thajská kuchyně naprosto úžasná, chutná i zdravá současně.

 

 

Počasí v Thajsku

 

Aktuální počasí v Thajsku a předpověd počasí, můžete sledovat zde. Nezapomente sledovat konkrétní oblast, Thajsko je rozlehlé a jak je na severu, nic nevypovídá o tom, jak je na jihu.

 

 

Internet v Thajsku

Na mnoha místech si můžete zakoupit Simku s daty, cena za 15 dní je 600 bathů (cca 400Kč), na měsíc 850 bathů. V ceně máte 4 a 9GB dat, což imho stačí bohatě. V turistických oblastech bývá pokrytí bezproblémové u všech operátorů, co jsem vyzkoušel (i na vzdálenou plochu). Mimo už je to trochu problém, ale nic nepřekonatelného. Na ubytování bývá internet k dispozici.

 

 

Akční letenky z Prahy do Thajska a zpět za 9390Kč! (Bangkok, Phuket i Krabi)
Štítky:                    

11 komentářů u „Akční letenky z Prahy do Thajska a zpět za 9390Kč! (Bangkok, Phuket i Krabi)

  • 1.11.2016 (11:42)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, poměrně často. Přesně vám neřeknu, ale odhadem tak 5-6x do roka.

   Reagovat
 • 2.11.2016 (6:48)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, termíny na únor nějaké nejsou? Jinak super cena, díky 🙂

  Reagovat
  • 2.11.2016 (19:39)
   Trvalý odkaz

   Bohužel ne za tuto cenu, pouze prosinec.

   Reagovat
 • 6.11.2016 (11:20)
  Trvalý odkaz

  Zdravím všechny,
  tyto stránky jsou super, už mi párkrát dali dobré info..
  Mám dotaz na cestování po Thajsku.
  Na konci listopadu jedu na 13nocí do této země, navrhnul jsem si itinerář cesty, avšak co jsem to nyní začal probírat s lidmi, kteří již navštívili tuto zemi, tak jsem v rozpacích 😉
  Chtěl jsem po příletu zůstat cca 2dny v Bangkoku, ale říkají, že ten je lepší nechat na konec a užít si prvně ostrovy.
  Z Bangkoku jsem chtěl na 3noci na Ko Sumai (nejsem pevně rozhodnut jestli noční vlak/bus+loď nebo letět)

  Poté na 2noci na Ko Tao, a poté přesun na Ko Lantu(3-4noci), -> ale zde si nejsem jist, jakou zvolit cestu..?..
  Jestli nějakým „water taxi“ na rovnou Krabi, přes vnitrozemí busem a pak opět lodí na Ko Lantu, nebo jestli existují třeba na místě cest.agentury, které zajistí celkový přesun třeba z Ko Sumai až na Lantu??

  Z Lanty jednodenní výlet na Phi Phi, no a poté letět z Krabi do Bangkoku

  Budu rád za jakékoliv rady
  Děkuji
  a hezký zbytek víkendu přeji
  Jirka

  Reagovat
  • 6.11.2016 (20:05)
   Trvalý odkaz

   Zdravím,

   no já bych tedy v Bangkoku zůstal, chvilku vám aklimatizace potrvá. Na 13 nocí to tedy máte hodně nabušený, spíš bych asi volil méně lokalit. Takhle budete všude a nikde :). Třeba vynechat ten Samui (jestli myslíte ten) a přesunout se rovnou na Phuket. Tam pak projet ty ostrovy.

   Reagovat
 • 6.11.2016 (18:04)
  Trvalý odkaz

  Ahoj, planujeme dovolenou v prosinci, podle toho jak se povede sehnat prijatelne letenky, cca na 2-3 tydny. Pokud by padla volba na Thajsko, co bys doporucil paru, ktery si vubec nepotrpi na mesta a pamatky, ale zajima nas spis priroda, nejake kratsi treky a zvirata? Tohle bychom radi nakombinovali s relaxem na hezkych plazich treba na zaver na jihu na nejakem ostrove.
  Dekuju,
  Veronika

  Reagovat
  • 6.11.2016 (20:11)
   Trvalý odkaz

   Ahoj, co se přírody týká, tak sever Thajska. Z ostrovů pak asi Lantu, ta zatím stojí trochu stranou masového turismu.

   No a zvážil bych i jiné země, třeba Filipíny. Tam jedu i já :). Rozhodně se nepovažuji za znalce Thajska (strávil jsem tam celkem cca 6 týdnů), ale přijde mi už víc turistické, než by se vám mohlo líbit.

   Reagovat
   • 6.11.2016 (21:39)
    Trvalý odkaz

    Děkuju, už nám někteří lidé říkali, že Thajskou už není co bývalo, že je tam turismu příliš a během pár let se jim některá dříve krásná místa proměnila k nepoznání. Tak uvidíme, není to jediná možná volba, zvážíme i ty Filipíny.

    Reagovat
 • 26.3.2017 (11:18)
  Trvalý odkaz

  ahoj. schanime letenky do vietnamu nebo thajska,bohuzel na cervenec 🙂 jindy nemuzeme. zatim nam vsechny akce unikaji primo z pod nosu, muzete prosim poradit kde jak a co pro to udelat? hledame,volame a nic.
  dekuji moc

  Reagovat
  • 28.3.2017 (8:17)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, jedině počkat na nějakou akci, nebo se smířit s vyšší cenou :). Bohužel nic jiného se dělat nedá.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!