Prodloužený víkend na Mallorce za 1990Kč (obě letenky + hotel s vířivkou)

Prodloužený víkend na Mallorce za 1990Kč (obě letenky + hotel s vířivkou)

S velice dobrou cenou letenek na Mallorku za 540Kč v jednom směru, přišla letecká společnost Eurowings. Celkově tak za letenku tam i zpět dáte 1080Kč, vč. všech poplatků a za hotel + letenky neutratíte více, jak 2 tisíce. K ubytování jsem přitom zvolil hotel Lis Mallorca, který je u našich čtenářů velice oblíben a nabízí střešní terasu s bazénem a vířivkou.

<

Tento tip bych doporučoval i těm, kteří s individuální turistikou nemají žádné zkušenosti. Jde o přímý let a autobus staví přímo před letištěm, které je přehledné. Kulturně jde o prostředí nám velmi blízké, a obejdete se i bez znalosti cizího jazyka. Autobusem z letiště se za 3€ (cca 80Kč) dostanete až téměř před hotel (cca 2 minuty chůze). Plán cesty od letiště k hotelu naleznete zde >>

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>

Odlet i přílet bude z dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dostanete s Eurolines nebo Student Agency. Průvodce Vídní naleznete zde >>

Letenky Vídeň – Mallorka – Vídeň zakupte na webu Germanwings za 39€ v termínu 18. – 20. 2. Za příplatek sou možné i termíny jiné. Počasí očekávejte podobné, jako je u nás v dubnu či květnu. Na koupání to nebude, ale na příjemné procházky ano. Sám jsem byl letos na Mallorce v polovině března a bylo krásně. Letenky zakupte zde >>

V ceně je pouze příruční zavazadlo, ale na prodloužený víkend rozhodně nedoporučuji přikupovat odbavené. Je to nejenom ztráta peněz, ale i zbytečné starosti.

Pokud budete chtít auto, zapůjčte si ho přímo na letišti přes RentalCars. Je to tam skutečně nejlevnější (sám jsem strávil několik hodin procházením všemožných autopůjčoven).

Všechny hotely na ostrově pro toto datum, naleznete zde >>

Doporučoval bych vám zejména dvě možnosti, které v poměru cena/výkon výrazně převyšují ostatní.

Pokud upřednostnujete co nejnižší cenu, zvolil bych hotel Lis Mallorca (zakoupit ho můžete zde). Jde o hotel, kam často naši čtenáři míří a v rámci levnocestování mu není moc co vytknout. Na střeše je umístěn bazén s vířivkou, což vzhledem k počasí ale asi příliš nevyužijete.

Levné letenky na MAllorku

Proto pokud vám nevadí si 650Kč/osobu připlatit, zvolil bych 4*, skvěle hodnocený hotel Isla Mallorca & Spa (zakoupit ho můžete zde). Hotelové wellness centrum má saunu, hammam a parní lázně. Objednat si můžete také masáže a další procedury. Využití lázní je možné za příplatek. Součástí hotelu je také posilovna. Tento hotel mohu doporučit z vlastní zkušenosti, byl jsem v něm na noc ubytovaný (běžně volíme více levnocestovatelský standart, ale díky akci od Hotwire letos v březnu, nás vyšel na 250Kč za oba 🙂 ).

Mallorka

Jak se dostat z letiště?

 

Autobusové spojení

Z letiště Palma Mallorca jezdí každý den od 6:00 do 2:00 autobusy linek 1 a 21, které následně míří podél pobřeží do přístavu, a lze se s nimi proto celkem pohodlně dostat kamkoliv do města. Linka 1 jezdí každých 15 minut, linka 21 pak každou půl hodinu. Jízdenky se kupují v příletové hale nebo u řidiče a vyjdou na 3,00 €.

palma-air

Jak se pohybovat po městě?

Veřejná doprava

Pokud jedete na Mallorcu hlavně za mořem a nebydlíte daleko od pláže, veřejnou dopravu budete potřebovat minimálně. Pro občasné výlety po městě či ostrově si vystačíte s autobusovými linkami společnosti EMT. Cena za jízdenku se liší podle cílové stanice, pokud budete cestovat po Palma de Mallorca či do blízkého okolí, zaplatíte většinou něco mezi 1 až 3 €.

Půjčení vozu

Pokud plánujete spíše aktivní dovolenou a rádi byste projeli celý ostrov, určitě se vyplatí půjčit si automobil. Menší automobil Vás bude stát pod 1000 Kč na den a pohodlně s ním projedete celý ostrov přesně podle Vašeho plánu. Před cestou se vyplatí prohlédnout nabídky autopůjčoven na srovnávači  RentalCars

Jak ušetřit na pobytu?

Pokud letíte na Mallorcu spíše za kulturou než za koupáním, vyplatí se Vám pořídit si Palma Pass. S touto turistickou kartou získáváte neomezené vstupné do všech památek a muzeí, jízdné do veřejné dopravy a mnoho slev do restaurací, barů a podobně. K dispozici jsou dvě varianty Palma Pass – 48 hodinová za 34 € a 72 hodinová za 41 €. Kartu lze objednat přes internet a poté pouze vyzvednout v turistickém centru, případně si ji za poplatek můžete nechat odeslat až domů.

Památky, které nesmíte vynechat

Plaza Mayor

Plaza Mayor je jak již název napovídá hlavní náměstí v Palma de Mallorca. Nalezneme tu mnoho restaurací a čas od času se zde konají i trhy. Nedaleko náměstí se také nacházejí dvě významná divadla – Teatro Principal a Teatro Sans.

Catedral de Mallorca (La Seo)

Největší katedrála ostrova se nachází nedaleko starého přístavu a s 44 metry vysokou věží tvoří dominantu přístavu. Samotná stavba katedrály probíhala již od 13. století, dokončena však byla až v 17. století a finální úpravy interiéru byly provedeny až ve 20. století slavným Antoniem Gaudím.

Castillo de Bellver

Castillo de Bellver je hrad nacházející se na kopci zhruba 3 km od historického centry Palmy. Stavba je postavena v románském a gotickém stylu, v současné době zde nalezneme dějepisné muzeum. Kromě hradu na tento kopec návštěvníky láká i fantastický výhled na město a moře.

Palma Aquarium

Východně od Palma de Mallorca se nachází slavné oceanarium Palma Aquarium. Zde naleznete tropický prales a akvária se stovkami druhů ryb, včetně velkých žraloků. Vstupné činí 23 €.

Pláž Ilucmajor

Milovníkům válení se u moře můžeme doporučit pláže na pobřeží Ilucmajor východně od Palma de Mallorca. Zajímavé jsou však i projížďky lodí po pobřeží, nedaleko pláží se totiž nacházejí i malebné jeskyně a útesy.

Arta

Arta je malebné městečko na východě ostrova, proslavené svými zahradami (Arta je arabský výraz pro slovo zahrada) a antickými stavbami. Nalezneme zde krásný kostel Iglesia de Transfiguración del Señor, kapli Santuari de Sant Salvador, či zbytky středověkého opevnění.

palma-map

Program na jeden den

8:30 – 10:30 – prohlídka Castel de Bellver

10:30 – 11:00 – přesun k přístavu

11:00 – 13:00 – prohlídka přístavu a Catedral de Mallorca

13:00 – 14:00 – procházka centrem města k Plaza Mayor

14:00 – 14:40 – přesun od zastávky Grand Hotel nedaleko náměstí linkou 15 či 25 na zastávku Marbella k Palma Aquarium

14:40 – 18:30 – prohlídka vodního parku