Někdo nechce čekat celý život na zážitky. Někdo se rozhodne hned a vyjede do světa. Co do světa! Kolem celé naší krásné planety. Představujeme vám lidi, co se takto rozhodli. Ať už sami na sebe nebo v páru či skupině, těchto několik cestovatelů vyjeli na velkou cestu kolem světa. Přeci jenom, není čas ztrácet čas a za hranicemi naší komfortní zóny je toho tolik k vidění a prožití. Nechte se inspirovat příběhy vybraných dobrodruhů a třeba i vás tento (o něco větší výlet) nadchne. 

 

 

zasvymsnem.com

Cesta kolem světa někdy nemusí být přesně po ose cíl, za cílem, ale může to přijít postupně. Martina se rozhodla, že kolem světa bude trávit svůj život. Na jejím webu najdete nejen inspirativní cesty a informace, ale hlavně článek, který vám chceme doporučit a to: „Jak cestovat kolem světa levně a zadarmo.“  Martinka vám zde poradí krok za krokem, jak cestovat kolem světa lowcost – přes práci až po spaní na letišti. V článku najdete naše oblíbené projekty jako Working Holiday – velmi populární díky možnosti práce a cestování po Kanadě a nebo Workaway – databáze pro různé dobrovolnické projekty v zajímavých a exotických destinacích. Určitě koukněte i na sekci „Bydlete levně a zadarmo“, všechno totiž může být o dost levnější než si myslíte se zážitky a zkušenostmi, které vám nikdo nevezme. 🙂

 

 

nasecestakolemsveta.cz

Pokud vás napadlo, že byste si takovou parádu chtěli zkusit, není nikdo povolanější, kdo by vám mohl poradit. Martina a Pavel, velcí dobrodruzi a cestovatelé se rozhodli, že místo klasického dospěláckého života, raději investují do cesty a to rovnou kolem celého světa. Na jejich webu najdete veškeré informace, jak o každém místě, tak i jak se na to připravit.

 

 

Petr na Cestě

Petra můžete sledovat na jeho facebookové stránce, jak postupně zdolává jednu destinaci za druhou. Ukáže vám překrásné fotky, ale i vtipný a poučný komentář, který vám doopravdy o jeho cestě něco řekne. Momentálně je kdesi na Aljašce a pořídil si k tomu všemu dronu, takže nad jeho fotkami kolem světa můžete jen žasnout.

 

 

 

miras.cz

„..z Berlína na Island, roadtrip z New Yorku do Los Angeles, pacifické Cookovy ostrovy, Nový Zéland, Austrálie, Malajsie, Nepál, Indie, Jordánsko a Izrael za 120 dní kolem světa.“ Takhle vypadala dobrodružná cesta Mirase a vypadá to, že doopravdy stála za to. Co se týče jeho webu, určitě doporučujeme se podívat i na další cesty a hlavně projet cestopisy a fotky, jsou dechberoucí.

 

 

cestakolemsveta5.webnode.com

Co je pro vás nejlepší svatební dar? Co takhle cestu kolem světa a pořádné dobrodružství k tomu. Tomáš dal Elišce ke svatbě zážitky na celý život a to je něco nejkrásnějšího, co vám člověk může dát. Přečtěte si jejich cestopisy u nich na webu nebo se pokochejte nádhernými fotkami. Můžete je sledovat i facebooku ZDE, kam stále dávají spousty fotek.

 

 

www.zcestykolemsveta.cz

Až neuvěřitelnou, obsáhlou a divokou cestu kolem zeměkoule vám představí dobrodruzi Katka a Petr. Jsou to cestovatelé každým coulem. Jejich web je velmi obsáhlý, co se týče tipů, triků či cestopisů. Všechno vzali velmi podrobně a o všem se taky u nich dočtete. Milují hory a nebojí se ničeho, pokud hledáte motivaci a inspiraci na podobnou cestu, koukněte k nim na web či facebook.

 

 

 

Kolobezkovi on the world tour

A jako poslední pro vás máme tip na právě začínající cestu Tomáše a Lucky, kteří se zrovna nacházejí na začátku jejich dobrodružství. Rozhodli se odhodit komfortní zónu a také vyrazit. Na jejich facebooku najdete jak vše od výbavy po každodenní záznamy. Pokud tedy chcete sledovat někoho, kdo zrovna takovou cestu absolvuje, je to právě tento pár.

 

 

 

 

Cesta kolem světa je teď velmi populární a není se čemu divit. Určitě pro vás budeme hledat další weby, abychom mohli dát dohromady více článků a tipů. Vy si tak můžete ulehčit plán vašeho itineráře.

Aneta, www.ejnets.com

 

 

7 inspirativních webů pro cestu kolem světa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *