6 tipů na jednodenní výlety kolem Lisabonu

6 tipů na jednodenní výlety kolem Lisabonu

Nařádné prozkoumání Lisabonu je potřeba dost času a kvalitníboty na výšlapy. Obzvláště, pokud chcete procestovat i jeho okolí jako je Sintra či Cascais. Městečka, která nejde vynechat pokud máte na cestování po Portugalsku více času. Odpočinete si zde od ruchu velkoměsta a poznáte krásná a možná i neznámá místa.

<

Cabo da Roca

Nejzápadnější výběžek Evropy je mys Cabo da Roca, nachází se asi hodinu od Lisabonu a velmi překvapivě se sem dostanete jednoduše, busem 403 zCascais či Sintry. Pokud rádi naháníte evropská NEJ, tak tenhle mys vám nesmí chybět. Procházka po majestátních útesech a majáku vám zabere maximálně hodinu. Určitě si sebou přibalte profesionální fotoaparát, jelikož zde pořídíte výborné fotky. Oceán neustále mlátící o rozlehlé útesy, malebný maják, krásná krajina. Rozhodně toto místo stojí za to.

Cascais

Sama na Cascais nedám dopustit, kdykoliv nás někdo přijede navštívit, je to první výlet, kam po Lisabonu jedeme. Městečko je roztomilé, barevné, není tolik plné turistů a má pláže, útesy a krásné centrum. VCascais se vždy ráda projdu po centru, má několik vyhlídek na oceán pro krásné fotky a romantické západy slunce. Potrpí si zde na vegetariánské a veganské restaurace, doporučuji The House of Wonders, restaurace plná barev sneuvěřitelným balkónkem. Následně se vydejte o kousek dál.

Boca do Inferno

Pekelná ústa najdete 20 min pěšky od centra Cascais, velmi příjemnou procházkou podél oceánu. Je to série útesů, které občas doopravdy připomínají vchod do pekla. Když chytnete oceán vnedobré náladě, určitě zažijete pořádnou podívanou. Další ze skvělých míst, kde můžete pořídit originální fotky zPortugalska a nebude kolem vás tolik turistů.

Sintra

Sintra je „malé“ městoblízko Lisabonu, na které byste ale potřebovali tak pět dní, jelikož zde najdete několik hradů, zámků, paláců či parků. Pro mě osobně je Sintra ráj na zemi a velmi ráda se tam vracím, naláká vás na překrásnou přírodu a kulturní památky. Je to ale samozřejmě hojně vyhledávaná oblast turisty, tudíž volte jaro či podzim a všední dny, pokud nechcete stát dlouhé fronty.

Palácio Nacional da Pena

Pokud jste se někdy chtěli podívat do pohádky od Disneyho, tento palác je jak vytržený zpodobných filmů. Je totiž celý barevný – žlutý, červený, modrý. Tyčí se nad obrovským parkem, který má tajná zákoutí a dech-beroucí vyhlídky na palác rostoucí zlesa. Samozřejmě, tato cennost patří do UNESCA a je to jedna znejvětších portugalských památek. Návštěvou paláce a jeho zahrad pokryjete celý den, hlavně pokud se kpaláci rozhodnete vydat pěšky. Je to velmi strmý výšlap lesem, ale zase vám nabídne spousty vyhlídek třeba na Castelo dos Mouros, další z výjimečných památek.

Quinta da Regaleira

Další zpaláců vSintře, tentokrát o něco modernější, ale svíce zajímavými zahradami. Baví vás jeskyně, tajné chodby či studny, vkterých se můžete až ztratit? Ano, tohle všechno vás čeká vzahradách tohoto paláce. Quinta da Regaleira vSintře není známá jen pro svou půvabnou architekturu, ale hlavně pro síť podzemních tunelů vedoucí do studen, hlubokých až 27 metrů na devíti poschodích, tzv. Initiation Well skrývá mnoho tajemství. Možná byla používaná pro rituály, možná jen pro vodu, kdo ví. Má být připomínkou Danteho Božské komedie – devět cyklů pekla, očistec a nebeský ráj. Není to ale nic strašidelného, park je ve skutečnosti velmi malebný a opečovávaný.

Doufám, že se necháte inspirovat na další výlet a alespoň jedno z míst navštívíte,

Aneta, www.ejnets.com