O tom, jak je Lisabon fotogenický, jsem vám už psala několikrát. Dokonce jsme si už několik míst tady ukazovali, ale hlavně za branami města. Tentokrát vám prozradím moje oblíbená místa přímo ve srdci této metropole a kde se nejlépe vyfotíte, jak pro sebe, tak třeba na instagram. Jsou to krásné barevné stěny, historická místa či jen tak zajímavé vyhlídky.

 

 

PINK STREET

Pink Street je známá pro svůj posh noční život. Přes den, když zrovna chytnete dobrý čas bez lidí, zde můžete nafotit i krásné fotky. Jelikož zrovna zde se nachází krásné spektrum barev a pravděpodobně vám přes baráky nikdy nebude svítit sluníčko do objektivu. Najdete zde růžový chodník, modrý, žlutý, oranžový dům s klasickou lisabonskou architekturou, tudíž můžete pořídit vskutku super fotografie k vašim barevným cestám.

 

 

CASA DO ALENTEJO

Tajný palác hned v centru Lisabonu, o němž hodně lidí vůbec neví. Je to palác plných různých azulejos a zajímavé architektury, kde najdete i portugalskou restauraci. Najdete ho hned kousek od zastávky Rossio a moc doporučuji se tam podívat. Během ranních hodin tam ani nepotkáte moc lidí.

 

 

GRACA MURALES

Graca je jedna z mých oblíbených částí. Nejen, že má jeden z nejlepších miradouros, ale i super street art. Momentálně tam najdete jeden obrovský, barevný, zasláskovaný.. no jako z pohádky. Nezapomeňte si ale projít i ty ostatní. Najdete jich tu spousty. Lisabon je celkově velmi příznivý pro milovníky street artu, tudíž neváhejte to hledat i na jiných místech.

 

 

CAPELA DE SANTO AMARO

Kde sehnat tu nejlepší fotku na The 25th Abril Bridge? Tolik milovaný most v Lisabonu, ta známá kopie toho v San Fraciscu. Je hned několik míst, kde si ho dobře vyfotit, aby vypadal dobře a byl tam celý. Například z druhé strany řeky. Tentokrát vám povím, ale o tajném místě hned kousek od Beléma, známá část Lisabonu. Je to tento malý kostelíček s neuvěřitelnou vyhlídkou, jak můžete vidět na fotce. Nikoho tam nepotkáte, doporučuji během západu slunce. 🙂 Najdete ho hned za Lx Factory, taky značně vyhledávanou destinací v Lisabonu.

 

 

AZULEJOS VŠUDE

Známé i neznámé kachličky v Lisabonu, jsou snad všude. O něco víc jich najdete v Portu, kde ale zase dávají dohromady jiné celky. Tady je najdete na roztomilých, malých domečkách jako z pohádky. Stačí se jenom ztratit v ulicích Lisabonu, trochu dál od centra a voilá, už jich tu máte několik na krásné fotky jak pro vás, tak pro vaše instagramy. Ulice Lisabonu jsou jednoduše plné barev.

 

 

INTENDENTE MURALES

Intendente je lisabonské multi-kulti místo. Dřív to bývalo jedno z nejnebezpečnějších, jelikož právě tady prodávali drogy nejvíce. Vše odsud ale vypudili a teď zde najdete nejen to nejlepší jídlo, ale i spousty street artu, zajímavých kaváren a malých obchodů se vším všudy. Intendente je moje oblíbené, hlavně kvůli street artu, který se skrývá v různých zákoutí. Stačí jen koukat.

 

 

Znáte tato krásná místa? Plánujete cestu po Portugalsku či jen dovolenou v Lisabonu? Určitě se vám bude líbit a tento článek hodit. 🙂

www.ejnets.com

 

 

 

6 míst na nejlepší fotky v Lisabonu
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!