Když se řekne dovolená ve Španělsku, tak se většině lidí vybaví známá pobřeží na jihu nebo velká města jako Barcelona či Madrid. Pokud máte raději klidnější destinace, kde není tolik turistů, tak Vám mohu doporučit město Bilbao. Bilbao sice nepatří mezi nejkrásnější města na světě, ale má toho hodně co nabídnout – od skvělé atmosféry, kulturu, gastronomické zážitky, pohodu na pláži po super výlety v okolí.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Casco Viejo

Casco Viejo je nejstarší čtvrť v Bilbau, která žije hlavně o víkendech. Uchvátí Vás barevné budovy s malými balkóny a roztomilé obchůdky. Zastavte se na Plaza Nueva, kde najdete několik barů s venkovním posezením, dejte si něco dobrého a nasávejte atmosféru města.

 

 

 

 

Guggenheimovo muzeum

Guggenheimovo muzeum jistě patří mezi hlavní atrakce města Bilbao. Tohle muzeum moderního umění navrhl architekt Frank Gehry (který se podílel i na pražském Tančícím domě) a bylo otevřeno roce 1997. Muzeum můžete navštívit denně kromě pondělí, za vstup zaplatíte 13 Eur a k prohlídce si vyhraďte tak tři hodiny.

 

 

 

 

Jídlo – Pintxos

Pintxos je baskický výraz pro tapas a v Bilbau na ně narazíte snad v každém baru. Jeden kousek se cenově pohybuje okolo 2 Eur. Doporučuji večer vyrazit místo klasické večeře na tour po barech a ochutnávat různé druhy. Mezi nejznámější podniky patří El Globo a Café Iruña.

 

 

 

 

 

 

Pláž přístupná metrem 

Za městem Bilbao se nachází krásná pláž Playa Arrietara, na kterou se dostanete jednoduše veřejnou dopravou. Z Casco Viejo jezdí přímé metro do stanice Sopela, kde si můžete buď počkat na autobus, který Vás doveze přímo na pláž nebo jít pěšky (cca 20 minut). Mimo polehávání na pláži si tu můžete vyzkoušet i surf, pláž lemují školy surfování a půjčovny s vybavením.

 

 

 

 

Ostrov Gaztelugatxe + Zumaia Beach

Při pobytu v Bilbau Vám doporučuji si na pár dnů půjčit auto (nás půjčení stálo 150 Eur na tři dny) a projet si okolí. Pokud jste fanoušci Games of Thrones, tak nesmíte vynechat výše zmíněná místa! Natáčeli se zde totiž scény z nové série. Ale i když fanoušci nejste, tak Vám tahle místa vyrazí dech svou nádherou!

 

 

 

 

Region Rioja

Pobřeží severního Španělska je bezesporu nádherné, ale i vnitrozemí má své kouzlo. Historické vesničky, kostelíky a nekonečné vinice s výhledem na hory. K návštěvě doporučuji zejména městečka Elciego, Briñas a Haro. Nezapomeňte ochutnat zdejší výborné víno!

 

 

 

 

Nějaké praktické informace: letenky se pohybují okolo 4000 Kč za zpáteční let (většinou s přestupem), k ubytování doporučuji Airbnb, za pokoj pro dvě osoby na týden kousek od historického centra jsme zaplatili 4800 Kč a k půjčení auta ve Španělsku budete potřebovat kreditní kartu.

 

 

 

 

Pokud nemáte na léto zatím žádné plány, tak Bilbao mohu opravdu doporučit! Jenom upozorňuji, že koncem srpna se každý rok ve městě koná festival „The Aste Nagusia“ a z klidného městečka se stává jedna velká party, každou noc jsou ohňostroje, po městě jsou různé hudební stage a alkohol teče proudem – pokud tedy vyhledáváte spíše klidnější destinace, tak se vyhněte tomuhle termínu 🙂

 

Lenka z pragueandelsewhere

 

6 důvodů, proč navštívit Bilbao a okolí
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!