Cestování s dětmi není tabu. My jsme pro vás vybrali blogy, které jsou toho důkazem a nalákají vás na dobrodružné výlety s dítky. I když to občas není úplně jednoduché, rodiče blogeři  vám ukážou, že se to dá zvládnout levou zadní a ještě si to užít. V dnešním článku naleznete inspiraci na to, kam se s dětmi vydat, ale i jak to zvládnout, co si zabalit, cenové relace, potřebné dokumenty a samozřejmě tipy na krásná místa, která budou bavit vás i vaše děti.  Občas s dětmi nejde vše tak hladce, jak si předem malujeme, ale o to víc zážitků vám dovolená přinese:). 

 

<

 

lucieernestova.cz

Krásný web a inspirativní blog vám ukáže Lucie a to včetně doporučení, jak s dětmi cestovat a jak je zabavit – kreslí, píše, tvoří a to vše právě pro děti. Lucie je velmi akční člověk a dobrodruh milující přírodu – její život vás nenechá chladnými a budete se chtít také někam vydat. Doporučujeme i článek „Sama se sebou na cestě za sebou“ o její cestě do Indie. Protože oddych od rodičovských povinností je občas také potřeba:).

 

 

food-paper-travel.cz

Karolína není v tomto světě blogů žádný nováček. Její blog zmiňujeme především proto, že K. s jejím brambůrkem jsou velcí dobrodruzi a brázdí svět křížem krážem. Nejen, že vám poradí, kam si zajít na pořádný kus dortu, ale i jak si s dítkem zacestovat. Ukáže vám stinné stránky, ale i ty krásné. Jsou cestovatelská dvojka, kterou nesmíte vynechat, pokud hedáte inspiraci na cestu s dětmi.

 

 

 

zivottrochujinak.cz

Lucka, Láďa, jejich blog a jejich příběhy doopravdy otvírají oči, co se týče cestování. Sbalit se se třemi dětmi a odjet za dobrodružstvím, s pár kufry, to dá člověku úplně jiný náhled na cestování a výmluvy, proč to nejde. Protože očividně to jde, i když to občas není vůbec jednoduché. Musím říct, že takhle dlouho jsem si dobře nepočetla. Momentálně píší z Bali.

 

 

cestujsdetmi.sk

Blog Mariky a Michala vám snad ani nemusíme představovat, je to zlatý grál na cestování s dětmi mimo turistické rezorty a do exotických zemí za hubičku. Tato čtyřčlenná rodina vás vezme všude a pořádně se u toho pobavíte a budete unešeni krásou jejich fotek a míst, která navštěvují. Všechno se dá krásně zkombinovat, když se chce :).

 

 

slowtravelingworldschoolers.com

„Jakmile se jednou pustíte do cestování „na plný úvazek“, začnete si postupně uvědomovat, s jakým málem si vlastně vystačíte – bez ohledu na to, zda jste osamělý jezdec, nebo pětičlenná rodina.“

Z Asie a dalších krásných destinací vás zdraví dobrodruzi, kteří se také rozhodli všeho nechat a pomaloučku, polehoučku procestovat svět. Říkají si worldskůleři a doopravdy ten svět berou pod řádným dohledem a s dětmi si to velmi užívají. Velmi doporučujeme článek „Cestujeme nalehko“.

 

 

sdetmivbaglu.cz

Jana a její dva malí společníci vám dají tipy, rady či triky, kam na malé či velké výlety. Jak v Česku, tak i v zahraničí. Podělí se s vámi o osobní zážitky z cest, ze života či z blogování. Jana píše krásně, osobně a má doopravdy co říct. Ale především vám nabídne spousty rad, jak zabavit děti, když už nevíte kudy kam.

 

 

Nechte se inspirovat krásnými výlety a naplánujte s dětmi zajímavou dovolenou,

Aneta, www.ejnets.com

 

 

6 blogů pro snadnější cestování s dětmi
Štítky:    

3 komentáře u „6 blogů pro snadnější cestování s dětmi

 • 19.1.2019 (11:49)
  Trvalý odkaz

  Proč jsou všechny ty blogy o cestování „s dětmi“? Zní to, jako by děti byly nějaké velké zavazadlo, jako něco navíc, a blogy se snaží ukázat, že i s velkým zavazadlem to jde. Jakoby ty rodiny cestovali jen proto, že mají děti, a chtějí světu ukázat, že s nimi dokáží cestovat. Proč někdo nenapíše blog „Cestování s manželem – nevěřili jste, že je to možné? Budete překvapeni.“ Opravdu zvláštní o tom takhle přemýšlet.

  Reagovat
  • 23.1.2019 (9:28)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   je to náročnější. Shodou okolností s princeznou (6 měsíců) v sobotu odlétáme na naše první společné dobrodružství a ta příprava je někde jinde, než když jsme letěli jen ve dvou. To v podstatě člověk nemusí řešit nic :). Navíc když něco naplánuje špatně, tak se nic moc nestane, maximálně snese trochu nepohodlí, nebo ho to stojí peníze navíc. U toho dítěte člověk prostě nechce, aby za jeho chybu platilo.

   Reagovat
 • 26.4.2021 (21:00)
  Trvalý odkaz

  Přesně tak, cestování s dětmi je prostě náročnější. My jsme dospělí, sami o sebe se umíme postarat, ale děti jsou na nás závislí. Dále třeba finance. To je jasné, čím víc dětí, tím je to větší dobrodrůžo vymyslet a vykalkulovat cestu. Děti také nezvládají fyzicky to co dospělí, někde je třeba dokonce vyjet i s kočárkem. Cestování s dětmi nebo bez nich je hodně rozdílné.

  Mimochodem, škoda že Slow-traveling Worldschoolers už neblogují. Byli fajn.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *