Spojené království má toho hodně, co nabídnout, hlavně mimo hlavní město Londýn. Londýn je jedno z nejvíce navštěvovaných měst na světě a občas trochu odvádí pozornost od dalších částí země, které představují úžasnou podívanou a super cestovatelské zážitky – především pro svou majestátnou přírodu.

A protože Velká Británie je velmi populární, rozhodli jsme se dát dohromady několik blogerů, kteří jsou v této zemi jako doma. Několik z nich ve Velké Británii žilo, další zde důkladně pocestovali. Rozhodně si u nich budete mít, co přečíst a pomůžou vám dát dohromady itinerář vaší cesty.

 

<

 

 

janaintheworld.com

Co se týče roadtripů a různých zákoutí Anglie, Jana a její blog jsou ideální inspirací. Zamilovali jsme se do jejích fotek Anglie, ale hlavně do povídání o Liverpoolu, kde i žila. Doporučujeme článek: „14 Places to Visit in England and Wales“, kde vám Jana shrne dohromady skvělá místa. Na fotkách vás ohromí nedotčená příroda, unikátní místa a pořádné výšlapy. Určitě zde najdete tipy pro akční dovolenou bez přehnaného množství lidí.

 

 

marketa.janouskova.cz

Z Walesu vás zdraví Markétka, které tam momentálně studuje. Určitě se najde spousty z vás, kteří také uvažují o studiu v této části Velké Británie.  Markéty články jsou ze života a napoví vám, jak na to a co od Walesu očekávat. Na jejím blogu nechybí ani krásné fotky a tipy na výlety. Doporučujeme zkouknout články a fotky z  přístavního města Tenby, které si určitě zamilujete a donutí vás nad touto částí Anglie popřemýšlet.

 

 

 

 

nicolesmithx.blogspot.com

Nicole žije v Londýně a na jejím blogu najdete velmi zajímavé články psané deníkovou formou o jejím životě v této metropoli. Velmi ráda sdílí své zkušenosti a postřehy – zmiňuje se o finanční stránce, bydlení a místních. Proto pokud se chystáte za prací do Londýna, zastavte se nad jejími články. Díky jejímu blogu máte možnost vidět Londýn jako takový, i mimo turistické atrakce.

 

 

moimelea.blogspot.com

Cambridge je velkým lákadlem, nejen díky místní univerzitě, ale také malebnému městečku, které ji obklopuje. Lea vás Cambridge provede, jelikož tam nedávno strávila několik měsíců. Její články jsou opět psané deníkovou formou a najdete v nich nespočet tipů na kavárny a místa, kam zajít. Doporučujeme článek: „England Talk“ pro náhled na život v Anglii.

 

 

 

underonesky.blog

Renča je další blogerka, která zde nějakou dobu žila a pracovala. Díky ní zjistíte spousty tipů na výlety. Vezme vás do zákoutí Anglie, která možná ani neznáte a její klidné fotky bez turistů vás přenesou do knížek od Jane Austen, jelikož přesně takhle autorka popisuje anglickou nedočtenou scenérii. A v neposlední řadě vám i řekne, jaký je život jako au-pair v Anglii.

 

 

 

itchyfeetdiary.com

Míša je další blogerka, která odešla za prací do Anglie. Její blog vám bude určitě povědomý, je to velká cestovatelka a už viděla kus světa. Má pro vás spousty tipů kam vyrazit, co dělat a čemu se vyhnout. Žila ve Wokingu a jen z fotek toto městečko vypadá doopravdy líbezně. Na jejím blogu jsou i tipy na Londýn, které se mohou určitě hodit. Od někoho, kdo jej zná, jak své boty se přeci musíte nechat inspirovat. 🙂

 

 

Taky vás láká procestovat Anglii? Nás po dočtení blogů moc! 🙂 Snad vám náš výběr pomůže a necháte se inspirovat na výlety,

Aneta, www.ejnets.com

 

 

6 blogů pro plánování výletu do Velké Británie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!