Když vidíte fotky z Lisabonu jsou na nich často ty krásné červené střechy s magickým západem slunce. Lisabon je známý pro své výhledy, které jsou z 90% vždy zadarmo. Jsou výhledy, tzv. Miradouros, které jsou plné turistů a poté jsou výhledy, kde najdete jen místní. Představím vám několik známých a pár ne tolik turistických, abyste mohli vidět i tu část Lisabonu, na kterou se často zapomíná nebo vám o ní průvodci neřeknou.

 

 

 

Miradouro Santa Catarina

Můj nejoblíbenější, kde mě pravděpodobně najdete každý večer, je Santa Catarina, nebo-li správně Adamastor Miradouro. Je známý pro výhled na most 25 de Abril a překrásné západy slunce. Doporučuji je ale spíš během zimy, v létě se slunce posouvá a celý západ není tolik vidět. Toto je ale místo, kde se schází místní omladina, během víkendu zde můžou být i koncerty a parádní portugalská tancovačka.

 

 

 

 

Miradouro das Portas do Sol

Jak už název napovídá, brána slunce. Odsud jsou právě ty známé fotky Lisabonu, jelikož přesně pod tímto výhledem leží Alfama, nejstarší část Lisabonu, která i přežila obrovské zemětřesení v roce 1755. Tyto miradouros jsou velmi turisticky oblíbené, ale výhled za to stojí a pokud si počkáte na západ, občas se nebe zbarví do ruda a vy máte možnost vidět Lisabon ve své pravé kráse s výhledem na řeku.

 

 

 

Miradouro da Graça

Jedno z mých oblíbených míst je Graça, najdete zde spousty street artu a i toto Miradouro, kde je výhled jak na řeku, tak na hrad či celé město. Najdete zde klasický lisabonský kiosek a u něj posezení, určitě nevynechejte. Osobně bych řekla, že není tolik známý, proto určitě doporučuji si sem tu procházku udělat a počkat na západ slunce.

 

 

 

Z řeky Tajo

Pokud máte v Lisabonu více času, prozkoumejte více možností, jak se projet po řece. Dobře si prohlédnete známý most nebo to můžete vzít rovnou podél celého Lisabonu. Doporučuji se podívat po výletu kolem Belému, jelikož ten z druhé strany vypadá doopravdy krásně a například u Belémské Věže si povšimnete, že to není věž, ale kopie lodě. 

 

 

 

Z druhé strany Lisabonu – Almada

A můj poslední tip je na druhou stranu řeky, kam se právě dostanete lodí, tudíž můžete zfouknout dvě mouchy jednou ranou a cenově to vyjde velmi levně. Projděte se podél řeky, uvidíte celý krásný Lisabon úplně z jiného úhlu pohledu. Pokud dorazíte až ke Cristo Rei, známé soše Ježíše Krista, výhled si užijete z jeho podstavce, není potřeba jet až nahoru. Tento výlet doopravdy doporučuji, jelikož moc lidí ho nepodniká, ale přitom vám dá nádech Lisabonu bez turistů a možnost vyfotit zajímavé fotky, co nikdo nemá.

 

 

Při vaší návštěvě Lisabonu zkuste tyto místa prozkoumat a strávit zde nějaký čas, abyste nasáli tu pravou portugalskou atmosféru. Určitě dejte vědět, jak se vám líbila. 

Aneta, www.ejnets.com

 

 

5 okouzlujících výhledů v Lisabonu
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!