4 dny v Paříži v prodlouženém víkendu za 1900Kč (letenky + hotel)

4 dny v Paříži v prodlouženém víkendu za 1900Kč (letenky + hotel)

Díky kombinaci dnešní slevy na letenky Wizzair a levných letenek z Wroclavi, vám přinášíme tip na skvělý výlet do Paříže za skvělých 1900Kč. Cena přitom zahrnuje letenky tam, zpět a hotel Ibis na 3 noci. Eurovíkend je prodloužený o pondělí, s tím se bohužel nedá nic dělat. Při ceně letenky 500Kč tam i zpět se nedá moc vybírat :). Ale pevně věřím, že den v Paříži za den dovolené v práci/škole stojí. S nákupem doporučuji neotálet, 20% sleva je pouze dnes a navíc s obsazeností letadla bude cena letenek stoupat.

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Jak již bylo zmíněno, odlet i přílet bude z Wroclavi. Tam se nejlépe dostanete s autobusy SimleExpres. Společností jezdí víc, ale SE mi přjde nejlevnější a celkově jsem s ním spokojen.

K dosažení nejlepší ceny za letenky (500Kč) budete potřebovat členství Wizz (co to je členství Wizz?). Vřele doporučuji si ho pořídit. I bez této ceny ale bude cena 943Kč za let tam i zpět, což je více, jak přijatelné.

LEvné letenky do Paříže

Ubytování

Všechny hotely na 3 noci srovnané dle ceny za 2 osoby naleznete zde >>

Rozumně vypadá tento hotel. Je to typicky levný hotel v Paříži, který na přespání plně dostačuje. Ovšem za dobrou cenu a blízko metra. Hotely Ibis mají navíc tu výhodu, že se v nich domluvíte bezproblémově anglicky. To ve Francii bohužel nebývá pravidlem a i když často angličtinu ovládají, mluvit jí nechtějí ani za zlatého šneka.

Jak se pohybovat po Paříži?

Z letiště, kam přiletíte, je nejjednodušší variantou cesta autobusem, který za 15 € jezdí z letiště až na Porte Maillot, odkud lze pokračovat metrem. Jízda trvá 75-90 minut. Alternativou za poměrně drahý autobus může být Uber taxi, které se vyplatí, pokud cestujete alespoň ve třech (nicméně se o tom nezapomente přesvědčit, aplikace vám to přesně ukáže a ceny se mohou stoupat či klesat). Poslední variantou je Blablacar, což je v podstatě spolujízda – z mých zkušeností nepříliš spolehlivá :).

Nejlevnější a nejrychlejší variantou cestování po Paříži je tamní metro. Zastávka metra je na každém rohu, a můžete se tak díky němu během chvíle dostat kamkoliv. I přes fakt, že metro má téměř čtyři sta stanic, je orientace v něm snadná díky mapám na každé stanici. Detailní plány metra i autobusů včetně aktuálních informací o cenách jízdného naleznete na oficiálních stránkách RATP.

Paříž je dělena na 5 zón, přičemž zóny 1-3 jsou centrum a zóny 4 a 5 jsou letiště a městská předměstí, většinou tedy bude stačit jízdenka do zón 1-3. Nejvíce se vyplatí koupit balíček 10 jízdenek za 13,30 €, samostatně pak jízdenka stojí 1,70 €. Před vstupem a výstupem do metra jsou turnikety, které jízdenku označí a její platnost trvá až do opuštění metra. Pokud plánujete metro používat častěji, může se vyplatit karta Paris Visit, která na tři dny stojí něco málo přes 20 € a poskytuje neomezené možnosti cestování metrem, autobusy, příměstskými vlaky i lanovkou u Montmartru. Zároveň karta nabízí řadu slev pro vstup do městských památek.

paříž35

Jak lze ušetřit na pobytu?

Na své si přijdou i studenti do 26 let, kteří se taktéž mohou těšit ze vstupů do muzeí zdarma nebo za symbolickou částku. Pro starší návštěvníky se může vyplatit Museum Pass, díky kterému získáte přístup až do 60 památek již za 42 € a přednostní vstup.

Zajímavou volbou jak poznat Paříž je prohlídka s rodilým Pařížanem. V tomto odkazu si můžete domluvit schůzku s dobrovolníkem, který Vás zdarma provede po městě a ukáže Vám to, co sám považuje za nejzajímavější.

Pokud se chcete vyhnout drahé a zdlouhavé prohlídce Eiffelovky, navštivte obchodní dům Printemps, z jehož střechy budete mít zdarma výhled na celou Paříž bez nedočkavých turistů. Alternativou za metro může být půjčení kol. Pro akční turisty jsou v Paříži na každém rohu elektronické stojany s koly, které můžete vrátit v jiné části města. Pokud kolo odevzdáte do 30 minut, je půjčení zdarma, zapotřebí je jen uhradit vratnou zálohu pomocí platební karty. Pokud se vám limit blíží, stačí na 2 minuty koly dát do stojanu a můžete si ho na půl hodiny opět půjčit zdarma.

Pokud to počasí dovolí, dopřejte si piknik po Eiffelovkou či pod bazilikou Sacré-Coeur. Stravování v restauracích je nepřiměřeně drahé a nákup v supermarketech vám hodně ušetří. Obě místa jsou úžasná s nezapomenutelnou atmosférou. Pokud už si jídlo chcete kupovat, doporučuji všudypřítomné palačinky :).

Památky, které nesmíte vynechat

Eiffelova věž

Dominanta a symbol Paříže byl postaven v roce 1889 pro světovou výstavu EXPO. Dnes se jedná o třípatrovou rozhlednu, ze které je vidět až 70 km daleko. Impozantní je věž hlavně po soumraku, kdy je nádherně nasvícena. Vstup do nejvyššího patra vyjde zhruba na 14 €.

Musée d´Orsay

Původně vlakové nádraží dnes slouží jako muzeum nejcennějších impresionistických a postimpresionistických děl od mistrů jako Van Gogh, Monet, Manet či Degas. Ideální je skloubit prohlídku muzea s nedalekou Eiffelovou věží, vstupné pro osoby nad 26 let činí 9 €.

Champs Elysées

Nejslavnější pařížská ulice plná obchodů a barů se táhne od slavného Vítězného oblouku až po Place de la Concorde se slavným egyptským obeliskem.

Louvre

Jedno z nejznámějších a největších muzeí světa nabízí historické památky jako Chammurapiho zákoník, tak i sbírku renesančního umění v čele se slavnou Mona Lisou. Muzeum se nachází nedaleko Place de la Concorde, a lze tak obě pamětihodnosti skloubit v jeden výlet, je však třeba počítat s tím, že prohlídka muzea zabere minimálně půl dne. Ceny pro osoby starší 26 let startují na 10 €.

Notre Dame

Jednu z nejznámějších katedrál na světě naleznete na ostrůvku Cité uprostřed Seiny. Vstupné do katedrály je dobrovolné.

Pantheon

Velkolepý kostel vybudovaný na konci 18. století láká nejen na svou unikátní architekturu, ale také na hroby osobností jako Voltaire, Alexandr Dumas či J. J. Rousseau.

Montmartre

Pověstná čtvrť pojmenovaná podle kopce s dominantní bazilikou Sacré-Coeur láká na pověstné kavárny a noční kluby, z nichž nejznámější je jednoznačně Moulin Rouge. Nezapomente navštívit i přilehlé schody, nabízející nádherný výhled

Versailles

Jezdí sem bus 171 za jeden ticket z M5 Pont de Severes.

Paříž4

Co vše se dá stihnout za jeden den?

Jednodenní výlet začneme v nejstarší části města u katedrály Notre Dame (zastávka metra Cité). Po prohlídce katedrály se vydáme západně po Seině k muzeu Orsay, po kterém navštívíme i Louvre nacházející se naproti Orsay na druhém břehu řeky. Tyto dvě muzea zaberou notnou dávku času, a ani tak je rozhodně nestihneme projít celé, odpoledne se tedy vydáme na náměstí Concorde s proslaveným obeliskem a budeme pokračovat západně po Champs Elysées až k Vítěznému oblouku. U této památky nastoupíme do metra, které se nachází přímo u oblouku a budeme pokračovat na stanici Trocadéro. Po výstupu z metra uvidíme slavné zahrady i pověstnou Eiffelovu věž třpytící se ve večerním šeru. Pokud Vás takováto rychloprohlídka Paříže nevyčerpá, můžete ještě okusit noční život na Montmartru, kam se dostanete metrem přes stanici Anvers. Za sebe rozhodně doporučuji spojit s dominantní bazilikou Sacré-Coeur a přilehlými zahradami. Je to silný zážitek, zvlášt v pod/večer.

Tipy na závěr

Berte v potaz to, že francouzské obchody mají v neděli většinou zavřeno

Naučte se pár základních frází, ne každý Francouz mluví anglicky. Respektive chce mluvit.

Dávejte si pozor při vracení drobných. Místo 2€ jsem obdržel nějakou indickou minci, která vypadá na první pohled naprosto stejně, ale je bez hodnoty. Těžko říct, na kolik je to rozšíření jev, ale opatrností nic nezkazíte.