Na prodloužený víkend pá – úterý lákají levné letenky na Kanárské ostrovy (Fuerteventuru). Dospělého vyjdou letenky + dobře hodnocený hotel na 3660Kč, 2 děti do 12 let mají ubytování zdarma a platí si tak pouze letenky. Alternativně lze zvolit ubytování s All Inclusive, pak vás letenky + ubytování vyjdou na 4700Kč (tento hotel je i s vířivkou). Výhodou je i kuchyňka, která vám může ušetřit další náklady.

 

<

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z Lipska, kam se ve 4 lidech dostanete nejvýhodněji vlastním autem. Alternativně pak se společností Flixbus. Průvodce Lipskem naleznete zde >>

 

Letenky Lipsko – Fuerteventura – Lipsko za cca 2160Kč zakupte přímo na webu aerolinky Condor.com pro datum 28. – 31. května

 

 

Letenky na Kanárské ostrovy

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně 6 kilové příruční zavazadlo, které vám bude stačit víc jak bohatě.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Výpis všech hotelů pro 2 osoby v tento termín, naleznete zde >>

 

Výběr je na vás, zejméně ale pokud budete cestvat s dětmi, zvolil bych Puerto Caleta. Za 3000Kč na pobyt (tedy 1500Kč/na osobu) získáte apartmán i s kuchynkou. 2 děti do 12 let pak mají ubytování zdarma. Rezervovat ho můžete zde >>

 

 

Ubytování na Kanárské ostrovy

 

 

Pokud preferujete ubytování s All Inclusivě, dobře cenově vychází Caleta Garden. Krom All Inclusive nabídne i bazén a vířivku. Cena je 5100Kč/2 lidi/4 dny, tedy 2550Kč/osobu. Rezervovat hotel můžete zde >>

 

 

Ubytování na Kanárské ostrovy

 

 

Pro dopravu k hotelům i lepšímu przkoumání ostrova, využijte zapjčené auto přes RentalCars. Pokud si auto půjčovat nechcete, použijte aplikaci mapy.levnocestovani.cz (stačí zadat letiště a adresu hotelu).

 

 

Geografie

Tento ostrov je hned po Tenerife největší z Kanárských ostrovů. Spolu s ostrovem Lanzarote leží nejvýchodněji. I tento ostrov byl vystaven sopečnému běsnění vulkánů, které krásně zformovaly krajinu. Ta je díky tomu bohatá na kopce, ale i nížiny. Bohužel ale ostrov často bojuje s nedostatkem vody. Jedná se o vůbec nejsušší oblast Kanárských ostrovů. Jestliže tedy máte v plánu tento ostrov navštívit, určitě se zásobte dostatkem balené vody. Zároveň je také nejteplejším místem, co se týče Kanárských ostrovů.

 

 

Hlavní město – Puerto del Rosario

Toto město okouzlí už svým jménem – Přístav růží. V minulosti ale ani zdaleka tak poetické nebylo, jelikož bylo nazýváno Puerto de Cabras – Přístav koz.

 

 

Památky, příroda, pláže

Na tomto ostrově jsou k vidění opět malebné vesničky, které jsou směsicí pozůstatků historických staveb a lidové tvořivosti. Na duši Vás přímo pohladí dokonalé kostelíky. Místní obyvatelstvo se může pochlubit uměním pletení košíků či výrobou keramiky.

 

Na ostrově se nachází neuvěřitelných 13 chráněných přírodních rezervací. Právě zde můžete spatřit tolik oblíbenou rostlinu Aloe Vera v jejím přirozeném prostředí. Z fauny je zde potom veliké množství různých druhů ptactva a veverky, které se nechají s radostí nakrmit.

 

Za spatření určitě stojí metropole Betancuria, která leží ve střední části území. Zajímavé jsou zde i větrné mlýny, které patří k tradičním stavbám ostrova. Díky povětrnostním podmínkám zde jsou větrné mlýny vidět velice často. Byly určeny k výrobě speciální mouky z pražených obilovin a kukuřice zvané gofio. Známým je například mlýn Molino de Antigua.

 

Ani zde nechybí aquapark, safari či zoologická zahrada. Můžete se ale také vydat na plavbu ponorkou a prozkoumat tak zdejší podmořský život. Vyhledávaný je taktéž vrak americké lodi American Star.

 

Teď ale už k plážím a oku lahodící azurové vodě, jejíž teplota dosahuje příjemných 20 – 22 stupňů Celsia téměř celý rok. Údajně jsou zde nejkrásnější pláže z celých Kanárských ostrovů. Převážně jsou pokryty bílým či zlatavým měkkým pískem. Asi Vás nepřekvapí, že tyto dlouhé pásy pláží při pobřeží lákají na procházky, sledování západu i východu slunce a to nejenom dovolenkáře, ale i fotografy a filmaře.

 

Nejpopulárnější je letovisko Jandía, které vybíhá do moře a tvarem připomíná ryby. A právě rybolov je součástí obživy většiny zdejších obyvatel. Letovisko je velice kvalitně vybaveno a nic Vám zde rozhodně chybět nebude. Toto místo je díky větru naprosto ideální pro windsurfing.

 

 

Turistická vybavenost

Oblast je vhodná prakticky pro kohokoliv i pro rodiny s dětmi. Především je oblast hojně navštěvovaná milovníky vodních sportů. Velice oblíbený je zde windsurfing. Můžete si zde i parádně zarybařit a pro příznivce sporého oblečení nebo spíše neoblečení, je tu veliké množství nudistických pláží.

 

 

Počasí

Jak jsme se již zmínili, zima Vám ve Fuerteventuře určitě nebude. Na druhou stranu se nemusíte bát ani extrémních veder. Teplota se povětšinou pohybuje mezi příjemnými 20-25 stupni Celsia. Vzduch totiž mírně ochlazuje vlahý vánek ze severu.

 

Aktuální počasí na Fuerteventuře naleznete zde >>

 

Předpověd počasí na Fuerteventuře na dobu pobytu

 

Předpověd počasí na Fuerteventuře
 
 
4 dny na Kanárských ostrovech za 3660Kč (děti 2150Kč) nebo s ALL INCLUSIVE za 4700Kč!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!